Reguliarųjį sezoną rungtynėmis su „Grizzlies“ atidarysiančių „Pacers“ vyriausiasis treneris Nate‘as McMillanas šiąnakt pasirinko eksperimentinę sudėtį. Svečių komandos starto penketą sudarė reguliariajame sezone atsarginių žaidėjų vaidmenis užimsiantys krepšininkai: Cory Josephas, Tyreke‘as Evansas, Dougas McDermottas, T. J. Leafas ir Sabonis.

Poilsio dieną gavo net penki pagrindiniai Indianos klubo krepšininkai – Darrenas Collisonas, Victoras Oladipo, Bojanas Bogdanovičius ir Mylesas Turneris. Savo ruožtu, Memfio ekipa vertėsi be Marco Gasolio ir Mike‘o Conley pagalbos.

Susitikimo pradžią gerokai atitolino Memfio arenos darbuotojus išvarginusios problemos su švieslente. Po pirmojo ginčo kamuolio teisėjai buvo priversti sustabdyti rungtynes ir ieškoti alternatyvaus sprendimo tradiciniam atakos laiko matuokliui. Į pagalbą buvo pasitelkti aikštės kampe statomi pagalbiniai laikrodžiai.

Pirmasis kėlinys puikiai susiklostė aukštaūgiui iš Lietuvos. Po lentomis dominavęs Domas sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes su 7 pelnytais taškais siekė visos Memfio „Grizzlies“ komandos pasiektą rezultatą, o kovoje dėl atšokusių kamuolių varžovų klubą lenkė 7:4.

Nors pirmąsias devynias rungtynių minutes aikštėje praleidęs Sabonis ant suolo sėdo stokodamas tik vieno taško iki dvigubo dublio, iniciatyva tuo metu jau priklausė Memfio krepšininkams. Spurtas 13:0 leido „Grizzlies“ persverti rezultatą savo naudai ir po pirmo ketvirčio džiaugtis penkių taškų persvara.

Pertraukėlė tarp ketvirčių ryškiausiai atspindėjo švieslentės problemų sukeltą pauzę „FedEx Forum“ arenoje. Oficialiai 3 val. nakties Lietuvos laiku startavusių rungtynių antrasis kėlinys prasidėjo lygiai 4 val. ryto.

Iki ilgosios pertraukos apylygiai besiklosčiusiose rungtynėse trapią persvarą į antrąją susisitikimo dalį išsinešė Memfio ekipa. Pagrindiniu jos puolimo ginklu per pirmuosius du kėlinius tapo keliais gražiais dėjimais pasižymėjęs Wayne‘as Seldenas, viso surinkęs 12 taškų.

Žaidimas taškas į tašką lydėjo abi komandas iki pat atkaklaus susitikimo pabaigos. Ketvirtajame kėlinyje „Pacers“ prie pergalės priartino geras naujoko Aarono Holiday žaidimas abiejose aikštės pusėse – įžaidėjas ne tik sėkmingai rinko taškus, bet ir pasižymėjo dviem efektingais blokais.

Likus mažiau nei dvidešimčiai sekundžių svečiai turėjo trijų taškų persvarą, tačiau kamuolys priklausė „Grizzlies“ krepšininkams. Lemiamą metimą Memfio ekipa kiek netikėtai patikėjo japonui Yutai Watanabei, siekiančiu tapti antruoju savo šalies krepšininku, žaidusiu oficialiose NBA rungtynėse. Itin aukšta trajetkorija tritaškį paleidęs azijietis pataikė nuo lentos ir išplėšė pratęsimą.

Papildomų penkių minučių metu Watanabe ir toliau džiugino gausiai Memfyje susirinkusius savo tautiečius. Sėkmingas japono pasirodymas leido „Grizzlies“ išlaikyti persvarą viso pratęsimo metu bei galiausiai švęsti pergalę. Užsitęsusių rungtynių transliacija viso truko daugiau nei tris valandas.

Antrą dvigubą dublį per dvejas rungtynes surinkęs Sabonis per vos 21 aikštėje praleistą minutę spėjo pasižymėti 17 taškų (7/18 met., 0/1 trit., 3/5 baud.), 14 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyviais perdavimais ir trimis klaidomis.

Labiausiai įkvepiančiu Domanto žaidimo elementu tapo itin efektyvus žaidimas du-prieš-du su Lance‘ą Stephesoną klube pakeitusiu Evansu. Nors lietuvis išnaudojo toli gražu ne visas gautas galimybes, šių dviejų krepšininkų tarpusavio susikalbėjimas aikštėje paliko labai pozityvų įspūdį.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 18 (6 atk. kam.), Wayne‘as Seldenas 16 (9 rez. perd.), Yuta Watanabe (5/7 met.) ir Garrettas Temple‘as po 11 taškų.

„Pacers“: Aaronas Holiday 20 (4/8 trit.), Domantas Sabonis 17, Tyreke‘as Evansas 12 taškų.

Artimiausias ikisezonines rungtynes Domas ir „Pacers“ naktį iš pirmadienio į antradienį žais Klivlande, kur jų lauks susitikimas su vietos „Cavaliers“ klubu.