Susitikimo pradžia sukūrė klaidingą įspūdį – vadovaujantis komandų aikštėje demonstruotu intensyvumu buvo galima pagalvoti, jog tai „Warriors“ yra atsidūrę ant prarajos ribos. Agresyvus Stepheno Curry, Kevino Duranto ir JaVale'o McGee žaidimas leido svečiams nesužaidus nė trijų minučių atitrūkti rezultatu 10:3.

Šeimininkų sirgalių jaučiamą įtampą dar labiau sustiprino Curry. Geriausiu pasaulio snaiperiu laikomas įžaidėjas nesėkmingai bandė išprovokuoti J. R. Smitho pražangą atakuodamas iš toli, tačiau sugebėjo pataikyti dar vieną itin sudėtingą tritaškį.

Dviženkliu skirtumu po šio epizodo atsilikę „Cavaliers“ surengė sėkmingą atkarpą ir pelnė aštuonis taškus be atsako, bet „Warriors“ dar kartą pademonstravo nesuvokiamą savo puolimo potencialą.

Čempionams iniciatyvą grąžino Andre Iguodala, Curry ir Draymondas Greenas, vienas po kito žaibiškai pataikę po tolimą metimą. Visus tris tritaškius skyrė vos 43 žaidimo laiko sekundės. Dar viena šeimininkų klaida leido Durantui pasižymėti dėjimu greitoje atakoje ir grąžinti svečiams solidų pranašumą.

Klivlando ekipa balansą atstatė jau pačioje antro kėlinio pradžioje. Ketvirtį atkarpa 14:4 pradėję šeimininkai po LeBrono Jameso dėjimo persvėrė rezultatą savo naudai ir suteikė didelę emocinę paspirtį nervingai besijautusiems žiūrovmas „Quicken Loans“ arenoje.

Vienu iš didžiausių „Cavaliers“ komandinių laimėjimų pirmoje rungtynių pusėje tapo absoliutus Klay Thompsono eliminavimas. Atakuojantis gynėjas iki ilgosios pertraukos sužaidė tik 11 minučių, per kurias prarado 2 kamuolius, tris kartus prasižengė ir nepelnė nė vieno taško.

„Warriors“ puolimo varikliais tapo Curry įr Durantas, surinkę atitinkamai 20 ir 12 taškų. Solidžiu indėliu pasižymėjo ir snaiperio savybėmis negarsėjantis Iguodala, pataikęs 3 iš 5 tolimų metimų bei, kaip įprasta, apsunkinęs žaidimą varžovų lyderiui Jamesui.

Nepaisant Iggy pastangų, LeBronas per pirmus du kėlinius pelnė 16 taškų, o pagrindiniu „Cavaliers“ komandinio puolimo ginklu ir vėl tapo puolime atkovoti kamuoliai. Dešimt antrųjų šansų susikūrę šeimininkai pirmą rungtynių pusę užbaigė turėdami devynių taškų deficitą.

Bet kokios pozityvios nuotaikos, tvyrojusios Klivlande po pirmų dviejų ketvirčių, išsisklaidė trečiame kėlinyje. Šaltakraujiškai rungtyniavę „Warriors“ dusino varžovus efektyvia gynyba ir per dvylika minučių į savąjį krepšį praleido vos 13 taškų.

Kitame aikštės gale dešimties prabudusio Thompsono taškų įkvėptas Kalifornijos klubas pamažu susikrovė gniuždantį pranašumą ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo net 86:65.

Ketvirtasis kėlinys tapo absoliučiu formalumu. Mirtinoje tyloje tolimus metimus ir toliau negailestingai smaigstęs Curry leido svečiams ketvirčiui įpusėjus susikrauti net 26 taškų persvarą.

Nepaisant dar vieno solidaus per ketverias rungtynes vidutiniškai po 27,5 taško, 6 atkovotus kamuolius ir 6,8 rezultatyvaus perdavimo rinkusio Curry pasirodymo, įžaidėjas ir vėl nesulaukė naudingiausio finalo serijos krepšininko apdovanojimo.

Šios garbės antrus metus iš eilės sulaukė Durantas, lemiamose rungtynėse pasižymėjęs trigubu dubliu. Visos serijos metu KD pasižymėjo 28,8 taško, 10,8 atkovoto kamuolio ir 7,5 rezultatyvaus perdavimo vidurkiais.

Galimai paskutiniąsias savo rungtynes su Klivlando komandos marškinėliais žaidęs LeBronas aikštę paliko likus keturioms minutėms iki susitikimo pabaigos. Prieš užleisdamas vietą aikštėje turkui Čedi Osmanui, šeimininkų lyderis pasveikino varžovų komandos žaidėjus su pelnyta pergale.

Tai tik devintas kartas NBA istorijoje kai finalo serija baigėsi sausu rezultatu. Pastarąjį kartą toks atvejis užfiksuotas 2007-ais metais, kai Jameso ir Žydrūno Ilgausko atstovaujamus „Cavaliers“ nušlavė San Antonijaus „Spurs“ ekipa.

Sausais rezultatais finale suklupo ir Mineapolio „Lakers“ (1959), Baltimorės „Bullets“ (1971), Vašingtono „Bullets“ (1975), Los Andželo „Lakers“ (1983 ir 1989), Orlando „Magic“ (1995) bei Naujojo Džersio „Nets“ (2002).

„Warriors“ NBA čempionų titulą iškovojo šeštą kartą klubo istorijoje. Dar Filadelfijos mieste rungtyniavę „Kariai“ triumfavo 1947-ais ir 1956-ais, o po persikėlimo į Kaliforniją triumfavo 1975-ais, 2015-ais, 2017-ais ir 2018-ais metais.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 23 (7/13 met., 9/11 baud., 7 atk. kam., 8 rez. perd., 6 kl.), Kevinas Love'as 13 (9 atk. kam.), J. R. Smithas ir Rodney Hoodas (4/14 met.) po 10 taškų.

„Warriors“: Stephenas Curry 37 (12/27 met., 7/15 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Kevinas Durantas 20 (12 atk. kam., 10 rez. perd.), Andre Iguodala 11 (3/6 trit.), Klay Thompsonas 10 taškų (4/10 met.).