Likus kelioms valandoms iki rungtynių pradžios geros naujienos pasiekė Klivlando „Cavaliers“ stovyklą. Visų žvaigždžių rungtynių dalyvis Kevinas Love'as sėkmingai praėjo lygos reikalavimus po smegenų sutrenkimo sveikstantiems krepšininkams ir prisijungė prie komandos pirmajai dvikovai.

Identiškų žinių nesulaukė čempionų titulą ginantys „Warriors“, vis dar besiverčiantys be naudingiausiojo 2015-ųjų metų NBA superfinalo serijos krepšininko Andre Iguodalos.

Ryškiais serijos favoritais laikomi šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios susidūrė su sėkmingomis itin aukštą susikaupimo lygį įgavusių „Cavaliers“ atakomis.

Seniai nematytą efektyvumą pirmosiomis dvikovos minutėmis demonstravo į aikštę grįžęs Love'as, Stepheno Curry gynybą agresyviai atakavo J. R. Smithas, o kaip visad patikimai atrodęs LeBronas Jamesas leido svečiams susikrauti ankstyvą pranašumą.

„Warriors“ buvo trumpam persvėrę rezultatą savo naudai po sėkmingo Draymondo Greeno pagalbos gynyboje epizodo, atvėrusio galimybę Curry ir Kevino Duranto greitam išpuoliui. Pastarasis krepšininkas įžaidėjo perdavimą užbaigė gražiu „alley-oop“ stiliaus dėjimu.

Kėlinio viduryje šeimininkų sirgalių nervus gerokai patampė Smithas. Klivlando ekipos atakuojantis gynėjas paslydęs rėžėsi į Klay Thompsono kairįjį kelį, o čempionų snaiperis po šio kontakto susmuko ant parketo skausmo perkreiptu veidu.

Būtent kairįjį kelį Thompsonas buvo susižeidęs ir serijos su Hjustono „Rockets“ metu. Visgi į rūbinę nušlubavęs gynėjas pirmojo kėlinio pabaigoje grįžo ant atsarginių žaidėjų suolelio, o antrame ketvirtyje tęsė rungtynes.

Ryškiausia individualia dvikova prieš serijos pradžią laikytas Jameso ir Duranto susidūrimas pirmoje rungtynių pusėje tapo absoliutaus LeBrono dominavimo scena. Pirmąjį metimą iš žaidimo „Cavs“ lyderis prametė tik antrame kėlinyje sužaidus trejetą minučių, kai jau buvo pelnęs 16 taškų.

Iki ilgosios pertraukos Jamesas viso surinko 24 taškus (9/11 met., 1/1 trit., 5/6 baud.) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o įsimintiniausia jo ataka tapo triuškinantis dėjimas į varžovų krepšį antrame kėlinyje.

Žaidimu vienas prieš vieną rėmęsis Durantas realizavo tik 4 iš 11 metimų bei prie komandos puolimo prisidėjo 11 taškų. Krašto puolėjo blankiu pasirodymu pasinaudoję „Cavaliers“ likus penkioms minutėms iki antro ketvirčio pabaigos po Love'o metimo susikrovė dviženklę persvarą, 51:40.

Visgi čempionai surengė puikų spurtą 13:2 ir išlygino rezultatą. Nuo suolo pakilęs LeBronas agresyviu prasiveržimu link krepšio bandė grąžinti „Cavs“ pirmaujančios komandos rolę, o varžovų lyderį smūgiu per veidą sustabdė techninę pražangą už šį epizodą užsidirbęs Greenas.

Po šio kontakto Jamesas iki susitikimo pabaigos rungtyniavo su ryškia kraujosrūva kairėje akyje.

Svečiams iš Klivlando dar sykį susikrovus kelių taškų pranašumą jį fantastišku šūviu su kėlinio sirena iš itin tolimos distancijos panaikino 18 taškų iki ilgosios pertraukos surinkęs Curry.

Ryškiausiu „Cavaliers“ pranašumu per pirmus du kėlinus tapo užtikrintai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 25:12. Matydamas tokį varžovų dominavimą po lentomis Steve'as Kerras ryžosi antrą rungtynių dalį pradėti vietą aikštėje patikėjus JaVale'ui McGee.

Kontroversiškasis aukštaūgis ketvirtį pradėjo sėkmingai, padėdamas čempionams spurtuoti 10:3. Visgi jau po kelių minučių McGee nesugraibė kamuolio po jam adresuoto perdavimo, o kitoje atakoje įsigudrino niekieno netrukdomas neįdėti iš viršaus ir grįžo ant atsarginių žaidėjų suolo.

Neilgai trukus į dėmesio centrą ir vėl grįžo neprilygstamasis Jamesas. Taiklius metimus vieną po kito į varžovų krepšį siuntęs krašto puolėjas dar kartą išlygino rezultatą, tačiau artėjamt kėlinio pabaigai fenomenalųjį krepšininką pavijo žmogiškasis nuovargis.

Penkis metimus iš žaidimo paeiliui prametęs LeBronas sėdo ant atsarginių žaidėjų suolo dviem paskutinėm ketvirčio minutėm, kurių metu jo komandos draugai vienu tašku sumažino savo atsilikimą – 78:84.

Reto grožio ketvirtajame kėlinyje komandos kovėsi taškas į tašką ir padovanojo sirgaliams neįtikėtinai dramatišką trilerį. Likus beveik penkioms minutėms po Greeno ir Curry tritaškių šeimininkai įgavo bent kiek apčiuopiamesnį atotrūkį, 100:94.

Visgi iki paskutinės rungtynių minutės „Warriors“ katastrofiškai subyrėjo puolime ir per šį laikotarpį sukrapštė vos 2 taškus. Netaiklūs Duranto metimai skandino čempionų ekipą, o kitame aikštės gale siautėjęs LeBronas įžiebė spurtą 10:2 ir po dvitaškio su pražanga persvėrė rezultatą „Cavaliers“ naudai.

Likus 36 sekundėms arbitrai po susidūrimo su Jamesu užfiksavo Durantui pražangą puolime, tačiau po vaizdo peržiūros pakeitė savo sprendimą ir skyrė pražangą „Cavaliers“ lyderiui. Baudų metimus realizavęs šeimininkų puolėjas dar kartą išlygino rezultatą – 104:104.

Po minutės pertraukėlės žaibiškai itin sudėtingą dvitaškį pataikęs LeBronas suteikė svečiams dviejų taškų persvarą ir galimybę surengti dvi atakas prieš vieną varžovų išpuolį. Kitoje aikštės pusėje Curry taip pat sugebėjo pelnyti dvitaškį su pražanga bei baudos metimu vėl išvesti į priekį „Warriors“.

Lemiama svečių ataka baigėsi taisyklių pažeidimu prieš George'ą Hillą likus mažiau nei penkioms sekundėms. Klivlando įžaidėjas pirmuoju bandymu išlygino rezultatą, tačiau prametė antrąjį metimą.

Kamuolį atkovoti sugebėjo Smithas, driblingu grįžęs iki tritaškio linijos, tačiau nespėjęs priimti teisingo sprendimo. „Cavs“ atakuojantis gynėjas pagalvojo, jog jo komanda pirmauja, ir stengėsi išlaikyti kamuolį iki finalinės sirenos.

Pratęsimą „Warriors“ pradėjo per pirmąsias dvi minutes pelnydami septynis taškus be atsako ir priversdami Tyronną Lue stabdyti žaidimą. Visgi šeimininkai teigiamos bangos nepaleido ir po pertraukėlės, o spurtą pratęsė iki 12:2, taip nulemdami dramatiškų pirmųjų rungtynių baigtį.

Iki susitikimo pabaigos likus kiek mažiau nei trims sekundėms į tarpusavio konfliktą įsivėlė Greenas ir Tristanas Thompsonas. „Cavaliers“ aukštaūgis kamuoliu smogė į veidą emocionaliajam varžovų žaidėjui ir sulaukė diskvalifikacinės pražangos.

Nesustabdomai rungtyniavęs Jamesas pasiekė naują finalo rungtynių karjeros rezultatyvumo rekordą. Viso 33-ejų metų puolėjas surinko net 51 tašką, taip tapdamas tik šeštuoju krepšininku finalų istorijoje, pasiekusiu pusšimčio pelnytų taškų ribą.

„Warriors“: Stephenas Curry 29 (11/23 met., 5/11 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Kevinas Durantas 26 (8/22 met., 1/7 trit., 9/10 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 3 blk.), Klay Thompsonas 24 (8/16 met., 5/10 trit.), Draymondas Greenas 13 (11 atk. kam., 9 rez. perd., 5 per. kam., 3 blk.), Shaunas Livingstonas 10 taškų.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 51 (19/32 met., 3/7 trit., 10/11 baud., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Kevinas Love'as 21 (9/20 met., 1/8 trit., 13 atk. kam.), J. R. Smithas 10 taškų (3/10 met.).

Antrosios serijos rungtynės Ouklande vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 3 val. Lietuvos laiku.