Pirmasis kėlinys dar labiau pakurstė visos serijos metu netilusias diskusijas dėl čempionų įžaidėjo Stepheno Curry sveikatos būklės. Tik 2 iš 13 tritaškių per dvejas rungtynes Hjustone pataikęs snaiperis šiąnakt pirmojo ketvirčio metu bandė išlipti iš žaidybinės duobės, tačiau agresyvus jo žaidimas ir vėl nešė daugiau žalos, nei naudos. Įžaidėjas realizavo tik 1 iš 6 tolimų metimų.

Kitame aikštės gale su agresyvia gynyba prieš Jamesą Hardeną ir Chrisą Paulą susidūrę svečiai iš Teksaso drąsiai maitino kamuoliais vidurio puolėją Clintą Capelą.

Galingai startavusiam šveicarui sėkmingai talkino Ericas Gordonas, po kurio dvitaškio su pražanga „Rockets“ persvėrė rezultatą savo naudai – 22:20. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinė akimirka, kai svečiai iš Hjustono turėjo pranašumą šiose rungtynėse.

Galingą Ouklando ekipos kėlinio pabaigą kiek netikėtai įkvėpė trečius metus lygoje rungtyniaujantis Kevonas Looney. Stebėtinai efektyviu žaidimu savoje aikštės pusėje pasižymėjusio krepšininko indėlį ryškiausiai iliustravo puikus blokas Luco Mbah a Moute dėjimui.

Šią vasarą laisvuoju agentu tapsiančio aukštaūgio įkvėpta „Warriors“ gynyba sugebėjo neleisti varžovams pelnyti nė vieno taško per paskutiniąsias dešimt pirmojo kėlinio atakų. Kevino Duranto ir Andre Iguodalos dėka šeimininkai ketvirtį užbaigė spurtu 11:0 ir susikrovė devynių taškų atotrūkį.

Efektyvi atkarpa leido čempionams viso antro ketvirčio metu išlaikyti saugų atstumą nuo reguliariojo sezono nugalėtojų „Rockets“. Nors metimus forsavęs Curry ir toliau šaudė pro šalį, o visa šeimininkų komanda tritaškius metė vos 21 procento taiklumu, puolime strigę svečiai taip ir nesugebėjo sumažinti atsilikimo iki ilgosios pertraukos.

Antroji rungtynių dalis tapo neįtikėtino Curry sugrįžimo scena. Trečiąjį kėlinį aštriais ir rezultatyviais prasiveržimais pradėjęs įžaidėjas ėmė užtikrintai rinkti taškus, o pajutęs metimo ritmą į varžovų krepšį įsmeigė ir du firminius itin sudėtingus tritaškius.

Nuostabų pasirodymą surengęs „Warriors“ snaiperis ketvirtyje pataikė visus 7 iš žaidimo atliktus metimus ir surinko net 18 taškų. Lyderio atgimimas įpūtė energijos triukšmingiesiems „Oracle“ arenos žiūrovams, o čempionų ekipa ėmė tolti nuo oponentų šimtamyliais žingsniais.

Šeštą kartą savo karjeroje bent 18 taškų per kėlinį sumetęs Curry visus šešis kartus tą padarė trečiuose rungtynių ketvirčiuose.

Antrąją susitikimo pusę net 72:42 laimėję šeimininkai įrašė „Rockets“ klubui skaudžiausią pralaimėjimą Hjustono komandos atkrintamųjų varžybų istorijoje. Iki šiol Teksaso ekipa du kartus buvo nusileidusi varžovams keturiasdešimties taškų skirtumu (2005-ais prieš „Mavericks“ ir 2009-ais prieš „Lakers“).

Viso 26 taškus po ilgosios pertraukos surinkęs Curry pirmą sykį šių metų atkrintamosiose pasiekė trisdešimties pelnytų taškų ribą. Įsibėgėjęs įžaidėjas pataikė daugiau metimų iš žaidimo (13 iš 23), nei varžovų lyderiai Paulas ir Hardenas kartu sudėjus (12 iš 32).

Nors puikus snaiperio pasirodymas tapo plačiausiai aptarinėsiama šių rungtynių tema, pamatus pergalei „Warriors“ pasistatė puikios gynybos dėka. Šeimininkai savoje aikštės pusėje demonstravo pavydėtiną energiją ir susitikimą baigė perėmę 11 kamuolių bei blokavę 7 metimus.

Paradoksalu, tačiau itin intriguojanti konferencijos finalo serija kol kas pasižymi absoliučiai jokios intrigos nepadovanojančiomis dvikovomis. Visi trys iki šiol vykę susitikimai baigėsi dviženkliu skirtumu pasiektomis pergalėmis, o vidutiniškai komandos varžovus šluoja net 25,3 taško skirtumu.

„Warriors“: Stephenas Curry 35 (13/23 met., 5/12 trit., 6 atk. kam.), Kevinas Durantas 25 (9/19 met., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Klay Thompsonas 13 (6/14 met.), Quinnas Cookas 11 (5 min., 4/4 met.), Draymondas Greenas (17 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Andre Iguodala po 10 taškų.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 20 (7/16 met., 5 atk. kam., 9 rez. perd., 4 kl.), Chrisas Paulas (5/16 met., 10 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Clintas Capela (6/9 met., 8 atk. kam.) po 13, Ericas Gordonas 11 taškų.

Ketvirtosios serijos rungtynės Ouklande vyks naktį iš antradienio į trečiadienį, 4 val. Lietuvos laiku.