Šių metų pirmenybėse „Celtics“ Klivlande šiąnakt svečiavosi tik antrą kartą. Pirmosios išvykos metu nesužaidus nė pusės pirmojo kėlinio Gordonas Haywardas patyrė kraupų čiurnos lūžį. Šį sykį seniai nematyta energija pulsavę „Cavaliers“ nepraėjus nė pusei pirmojo kėlinio palaužė varžovų viltis kovoti dėl pergalės.

Kol Bostono krepšininkai individualiomis pastangomis nervingai ieškojo būdų pelnyti taškus, arenos šeimininkai surengė tikrą krepšinio spektaklį.

Varžovų puolimą sukausčiusių „Cavaliers“ pirmųjų minučių spurtą vainikavo puikus LeBrono Jameso blokas kamuolį į krepšį įdėti bandžiusiam australų milžinui Aronui Baynesui.

Jau kitos atakos metu šaltakraujišką tritaškį smeigęs Jamesas padidino ankstyvą Klivlando krepšininkų persvarą iki gniuždančio 16 taškų skirtumo – 20:4.

Geriausiu planetos krepšininku tituluojamas „Cavs“ lyderis šiąnakt pasižymėjo stulbinančiai efektyviu ir universaliu žaidimu. Dvigubą dublį surinkęs krašto puolėjas pirmoje rungtynių dalyje atliko precizišką rezultatyvų perdavimą ataką dėjimu užbaigusiam Larry Nance'ui.

Artėjant ilgajai pertraukai dėjimų seriją pratęsė pats LeBronas, priėmęs puikų Kevino Love'o perdavimą ir sudrebinęs „Celtics“ ginamąjį krepšį vienu gražiausių Klivlando komandos dėjimų šių metų atkrintamosiose varžybose.

Karaliaus pravarde žinomas krepšininkas šiąnakt surengė išties karališką pasirodymą: krepšį iš žaidimo vos 12 kartų atakavęs Klivlando simbolis susitikimą užbaigė su 27 taškais.

Pasitikėjimu savimi spinduliavo ne tik Jamesas, bet ir pagalbiniai „Cavaliers“ krepšininkai. Per pirmąsias dvejas rungtynes vos 8 taškus sukrapštęs įžaidėjas George'as Hillas šįkart jau pirmame kėlinyje jų pelnė 11, o vos 2 iš 17 metimų į „Celtics“ krepšį iki šios nakties pataikęs J. R. Smithas susigrąžino savo snaiperio reputaciją.

Tolygų Klivlando atstovų indėlį puolime iliustravo ir dar vienas rodiklis – net šeši šeimininkų krepšininkai šiąnakt surinko dviženklį pelnytų taškų skaičių. Prie tokio pasiekimo svariausiai prisidėjo žadą atimantis „Cavs“ snaiperių taiklumas. Ritmą pajutę šeimininkai pataikė net 17 iš 34 tolimų metimų.

Įdomi detalė – Tyronnui Lue rungtynių pabaigai įleidus į aikštę visą susitikimą ant suolo praleidusius krepšininkus, „už borto“ liko ketvirtos dvikovos su Toronto „Raptors“ metu identiškoje situacijoje ant parketo žengti atsisakęs Rodney Hoodas.

Visas devynerias namuose žaistas rungtynes šių metų atkrintamosiose varžybose laimėję „Celtics“ ir toliau nesugeba varžovų aikštėse pakartoti tokio galingo žaidimo, kokį demonstruoja Bostono „TD Garden“ arenoje. Žaisdami svečiuose Brado Stevenso auklėtiniai šventė tik vieną pergalę ir patyrė penkias nesėkmes.

Milžiniškas deficitas nė iš tolo neprilygo skaudžiausiam „Celtics“ pralaimėjimui atkrintamųjų varžybų istorijoje. 1995-ų metų pirmenybėse Bostono ekipa Shaquille'o O'Nealo vedamiems Orlando „Magic“ nusileido net 47 taškų skirtumu – 77:124.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 27 (8/12 met., 3/3 trit., 8/10 baud., 5 atk. kam., 12 rez. perd.), Kyle'as Korveris 14 (5/5 met., 4/4 trit.), Kevinas Love'as (14 atk. kam.) ir George'as Hillas po 13, J. R. Smithas 11 (3/4 trit.), Tristanas Thompsonas 10 taškų (7 atk. kam.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 18, Terry Rozier 13, Jaylenas Brownas ir Gregas Monroe po 10 taškų.

Ketvirtosios serijos rungtynės Klivlande vyks naktį iš pirmadienio į antradienį, 3 val. 30 min. Lietuvos laiku.