Pirmosiose konferencijos finalo rungtynėse užtikrintai iš toli atakavę „Warriors“ šiąnakt susidūrė su daug intensyvesne „Rockets“ gynyba. Pirmame kėlinyje čempionai nepataikė nė vieno iš septynių mestų tritaškių bei prarado net 7 kamuolius. Tuo pasinaudoję šeimininkai antroje kėlinuko pusėje spurtavo 10:0, o po pirmųjų dvylikos minučių turėjo penkių taškų persvarą.

Nors antrojo ketvirčio pradžioje Kalifornijos klubo snaiperių sausrą nutraukė Nickas Youngas, svečiai atrodė pora žingsnių lėtesni už ryžtingai nusiteikusius Hjustono krepšininkus.

Dar vieną sėkmingą šeimininkų atkarpą vainikavo Jameso Hardeno tritaškis iš aikštės kampo, suteikęs „Rockets“ iki tol didžiausią persvarą šioje serijoje – 38:26.

Nepaisant „Warriors“ pastangų sumažinti varžovų atotrūkį, dar iki ilgosios pertraukos Hjustono pranašumas pasiekė net 19 taškų ribą, o krepšininkams keliaujant į rūbines ilgajai pertraukai šeimininkai pirmavo 64:50.

Prie teksasiečių spurto ženkliai prisidėjo tris tritaškius paeiliui smeigęs bei 13 taškų antrame ketvirtyje pelnęs P. J. Tuckeris. Praėjusiame sezone Toronto „Raptors“ atstovavęs krašto puolėjas šiąnakt sužaidė rezultatyviausias atkrintamųjų varžybų rungtynes savo karjeroje.

Nors pastarųjų trijų NBA superfinalų dalyviai iš Ouklando garsėja itin efektyviais trečiaisiais kėlinukais, antroji konferencijos finalo dvikova „Warriors“ ekipai tragiškai klostėsi nuo pirmos iki paskutinės rungtynių minutės.

Trečias kėlinys šįsyk tapo ne lygos čempionų, o Chriso Paulo dominavimo akimirka. Pirmą kartą karjeroje konferencijos finale rungtyniaujantis įžaidėjas užgniaužė bet kokias svečių viltis persverti rezultatą savo naudai.

Po pirmosios akistatos lygos apžvalgininkams akcentavus komandinį Steve'o Kerro ir individualų Mike'o D'Antoni auklėtinių žaidimą, šios nakties susitikime komandos absoliučiai apsikeitė vaidmenimis. Kalifornijos klubas rėmėsi pavieniais savo atstovų veiksmais, o „Rockets“ puikiai dalinosi kamuoliu ir sėkmingai rinko lengvus taškus.

Nuo dar skaudesnio pralaimėjimo „Warriors“ išgelbėjo Kevinas Durantas, surengęs dar vieną stulbinantį pasirodymą. Viso 38 taškus pelniusio puolėjo žaidimas po ilgosios pertraukos kurį laiką išsaugojo intrigos viltis, tačiau į jo veiksmus šeimininkai atsakė subalansuotu ir efektyviu puolimu.

Varžovų gynybos pralaužti niekaip nesugebėjo Stepheno Curry ir Klay Thompsono duetas. Blankiai rungtyniavęs atakuojantis gynėjas pataikė vos 3 iš 11 metimų iš žaidimo, o geriausiu planetos snaiperiu tituluojamas įžaidėjas šioje serijoje per pirmąsias dvejas rungtynes pataikė vos 2 iš 13 tritaškių.

„Rockets“: Jamesas Hardenas (9/24 met., 3/15 trit., 10 atk. kam.) ir Ericas Gordonas (6/9 trit.) po 27, P. J. Tuckeris 22 (5/6 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Trevoras Ariza 19 (6 rez. perd.), Chrisas Paulas 16 taškų (6 rez. perd.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 38 (13/22 met., 3/7 trit., 9/9 baud., 5 kl.), Stephenas Curry 16 taškų (7/19 met., 1/8 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.).

Trečiosios serijos rungtynės Ouklande vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 3 val. Lietuvos laiku.