Savo startinio penketo iki rungtynių pradžios neatskleidęs Steve'as Kerras susitikimo pradžios uždavinių įgyvendinimą patikėjo Stepheno Curry, Klay Thompsono, Andre Iguodalos, Kevino Duranto ir Draymondo Greeno kvintetui.

„Warriors“ emociniu lyderiu vadinamas pastarasis krepšininkas netruko atskleisti temperamentingosios savo charakterio pusės. Nesužaidus nė pusantros minutės Greenas susistumdė su Jamesu Hardenu ir buvo nubaustas technine pražanda.

„Mirties penketu“ pakrikštyti žaidėjai ilgai kartu aikštėje neužsibuvo – Iguodala per mažiau nei keturias minutes užsidirbo dvi asmenines pražangas ir vietą ant parketo užleido aukštaūgiui Kevonui Looney.

Pirmo ketvirčio viduryje pirmąją sėkmingą atkarpą surengė „Rockets“, Erico Gordono ir Jameso Hardeno tritaškių bei Clinto Capelos dėjimo dėka pelnę aštuonis taškus be atsako ir atitrūkę 21:12.

Po keletos akimirkų Hjustono „Toyota Center“ arenoje susirinkę sirgaliai sulaikė kvapą kai po susidūrimo su Looney Hardenas susmuko ant parketo. Į varžovo alkūnę įsirėžęs gynėjas skausmo perkreiptu veidu ilgokai nesugebėjo atsikelti, tačiau antrame ketvirtyje grįžo į aikštę ir tęsė rungtynes.

Barzdotojo MVP rinkimų favorito indėlis į „Rockets“ puolimą buvo stulbinantis. Artėjant ilgajai pertraukai Hardenas iš eilės pelnė 7, o viso per pirmuosius du kėlinius – net 24 taškus. Epiškame lygos favoritų mūšyje po pirmos rungtynių pusės rezultatas buvo lygus: 56:56.

Trečiojo kėlinio pradžia sudavė rimtą smūgį šeimininkų rotacijai. Nesužaidus nė trijų minučių penktąją asmeninę pražangą užsidirbo Trevoras Ariza, o jį pakeitęs Gordonas susidūrė su rimtomis problemomis tiek puolime, tiek savoje aikštės pusėje.

Ketvirčio viduryje „Warriors“ sugebėjo varžovams per beveik penkių minučių atkarpą leisti pelnyti vos 2 taškus ir pirmą kartą šioje finalo serijoje atitrūko dviženkliu skirtumu. Pirmąjį žingsnį link šios atkarpos svečiai žengė po Curry perimto kamuolio, atvėrusio puikią progą Iguodalos dėjimui.

Visgi „Rockets“ nenuleido rankų ir po Geraldo Greeno tritaškio sumažino deficitą iki penkių taškų, tačiau ketvirtasis kėlinys priklausė lygos čempionams.

Žaidimu vienas prieš vieną visas rungtynes rėmęsi šeimininkai nesugebėjo išlaikyti žaibiško tempo, o fantastiško Duranto ir Thompsono dueto vedami Kerro auklėtiniai šaltakraujiškai didino skirtumą ir šventė užtikrintą pergalę.

„Warriors“ vadovaujantis strategas šiose rungtynėse pagerino sau pačiam priklausantį absoliutų lygos rekordą. Per visą savo vyriausiojo trenerio karjerą Kerras laimėjo net 14 iš 15 pirmųjų atkrintamųjų varžybų serijų rungtynių.

Viso 9 kamuolius iš varžovų perėmę Ouklando krepšininkai šias galimybes itin efektyviai vertė taškais, kurių greitame puolime šiąnakt surinko 18. „Rockets“ kontratakose jų pelnė vos 3.

Nuostabią ir nepamirštamą tarpusavio rezultatyvumo dvikovą surengė buvę komandos draugai Hardenas ir Durantas. 2012-ųjų metų superfinale petys į petį Oklahomos „Thunder“ gretose kovoję krepšininkai kartu sumetė net 78 taškus.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 41 (14/24 met., 5/9 trit., 8/10 baud., 7 rez. perd.), Chrisas Paulas 23 (11 atk. kam.), Ericas Gordonas 15 (6/13 met., 4 kl.), Clintas Capela 12 taškų (6/7 met., 6 atk. kam., 2 blk.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 37 (14/27 met., 3/6 trit., 6/6 baud.), Klay Thompsonas 28 (6/15 trit.), Stephenas Curry 18 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Andre Iguodala 11 taškų.

Antrosios serijos rungtynės Hjustone vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, 4 val. Lietuvos laiku.