Dramatišką pergalę šeimininkams atnešė LeBrono Jammeso metimas viena ranka nuo lentos aidint susitikimo sirenai.

Tokiu būdu serijos rezultatas tapo 3:0 – tokio deficito panaikinti, t. y. laimėti atkrintamųjų seriją startavus trim pralaimėjimais, dar nėra pasisekę nė vienai komandai per visą NBA istoriją, nors tai jau bandė padaryti net 129-ios.

Iš viso L. Jamesas pelnė 38 taškus (14/26 metimai iš žaidimo, 9/11 baudos).

Jam geriausiai talkino Kelvinas Love (16 atk. kam.) ir Kyle'as Korveris (4/6 tritaškiai), surinkę atitinkamai 21 ir 18 taškų.

„Raptors“ gelbėtojų vaidmenų aktyviausiai ėmėsi Kyle'as Lowry ir O. G. Anunoby, pasižymėję 27 ir 18 taškų.

Tuo metu komandos lyderiu vadinamas DeMaras DeRozanas šį kartą ją tik skandino: sukrapštė vos 8 taškus (3/12 metimai iš žaidimo). Maža to, jam būnant aikštėje Toronto ekipa prieš „Cavs“ atsiliko net 23 taškais. Tai – absoliučiai prasčiausias rodiklis svečių gretose. -6 taškai yra K. Lowry sąskaitoje, -3 - Jono Valančiūno.

Beje, J. Valančiūnas lemiamame, ketvirtame kėlinyje, aikštėje praleido viso labo 7 sekundes! Joje jis pasirodė likus žaisti 15 sek., kai baudas metė Jeffas Greenas. Šiam nepataikius antros JV nusiėmė kamuolį po savo krepšiu, o O. G. Anunoby tritaškiu išlygino rezultatą – 103:103.

Tada Jonas vėl buvo staigiai išimtas iš žaidimo, o L. Jamesas po minutės pertraukėlės atliko tai, kas jam ir priklauso.

J. Valančiūnas per 20 min. spėjo surinkti penktą dvigubą dublį iš eilės: jis pelnė 10 taškų (3/6 dvitaškiai, 4/4 baudos) ir atkovojo 11 kamuolių. Lietuvis taip pat blokavo 2 varžovų metimus ir 4 kartus suklydo. Deja, JV iš paskutinių 16-os minučių (nuo trečio kėlinio antros pusės – DELFI NBA) aikštėje buvo tik 7 sekundes.

Po dviejų nesėkmių savo aikštėje kanadiečiai trečią mūšį išvykoje pradėjo tarsi demoralizuoti ir vos įpusėjus pirmam kėliniui turėjo jau dviženklį deficitą – 4:16.

Toronto atstovams jį beveik pavyko panaikinti antrame ketvirtyje: po kelių taiklių tritaškių ir keturių JV taškų – 33:34. Tačiau Dwane'ui Casey išėmus iš žaidimo J. Valančiūną šeimininkai vėl spurtavo ir susikrovė rekordinę persvarą – 40:57.

Jonas šešiais savo taškais iš eilės dar sykį inicijavo „Raptors“ atsigavimą ir po laimėtos atkarpos 12:0 ekipas teskyrė du metimai – 52:57.

Ketvirčiui persiritus per pusiaują J. Valančiūnas vėl prisėdo šalia aikštės, o „Cavs“ suorganizavo dar vieną pabėgimą ir prieš lemiamas 12 min. vėl pirmavo apčiuopiamai – 79:65.

K. Lowry per paskutinį kėlinį vienas pats suvertė 15 taškų ir priartino svečius prie pratęsimo (103:103), bet L. Jamesas jo žaisti nepageidavo ir vienu vienos rankos mostu serijos rezultatą pavertė 3:0.

Ketvirtasis ir galbūt jau paskutinis šios serijos mačas vyks naktį iš pirmadienio į antradienį Klivlande.

Primename, kad torontiečiai „Kavalieriams“ pralaimėjo devynias paskutines tarpusavio atkrintamųjų dvikovas.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 38 (13/22 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 9/11 baudos, 7 rez. perd.), Kevinas Love 21 (16 atk. kam.), Kyle'as Korveris 18 (2/2 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/2 baudos), George'as Hillas 12, Jeffas Greenas 11 taškų.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 27 (5/5, 4/8, 5/6, 7, 5), O. G. Anunoby 18 (4/7), C.J. Milesas 13, Serge'as Ibaka 11, Jonas Valančiūnas 10 taškų (11 atk. kam.).