Likus kelioms valandoms iki susitikimo pradžios abiejų komandų stovyklas pasiekė skirtingos naujienos iš traumų fronto. Toronto klubas sulaukė įžaidėjo Fredo VanVleeto sugrįžimo, o „Wizards“ sužinojo, jog bus priversti rungtyniauti be pagrindinio lengvojo krašto puolėjo Otto Porterio, kurio vietą starto penkete užėmė Kelly Oubre.

Netektis neišmušė Vašingtono krepšininkų iš ritmo – žūtbūtinę dvikovą šeimininkai pradėjo su ypatingu susikaupimu, pataikė 4 iš 5 pirmųjų metimų ir nesužaidus nė trijų minučių atitrūko rezultatu 12:4.

Po dar vieno taiklaus Bradley Bealo tritaškio komandas jau skyrė 11 taškų, o svečiams iš Toronto pirmam kėliny nė vieno baudos metimo nepadovanoję „Wizards“ po pirmųjų dvylikos minučių turėjo dešimties taškų persvarą.

Kanadiečiams susidūrus su sunkumais antro kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmėsi Jonas Valančiūnas. Taiklūs lietuvio metimai ir trys paeiliui sustabdytos varžovų atakos leido „Raptors“ spurtuoti 8:2 ir priversti šeimininkų strategą Scottą Brooksą prašyti pertraukėlės.

Po kelių minučių JV sėdus ant suolo „Wizards“ ir vėl sugebėjo atitrūkti dviženkliu skirtumu. Aikštėje pasirodžius Jakobui Poeltlui šeimininkai ėmė dominuoti po „Raptors“ krepšiu ir rinkti taškus it iš gausybės rago pasipylusiais antraisiais šansais.

Situaciją stabilizavo geriausias atkrintamųjų varžybų rungtynes šiais metais sužaidęs Kyle'as Lowry. Taikliais tritaškiais varžovų entuziazmą atvėsinęs įžaidėjas vien antrajame kėlinyje viso pelnė 10 taškų.

Po atkaklaus trečiojo ketvirčio Vašingtono ekipa turėjo penkių taškų persvarą, tačiau lemiamo kėlinio pradžioje savo žodį tarė reguliariajame sezone žibėjęs „Raptors“ atsarginių krepšininkų penketas.

Sugrįžęs VanVleetas ir Delonas Wrightas, C. J. Milesas, Pascalis Siakamas bei Poeltlas pademonstravo dėl jaunojo įžaidėjo traumos visos serijos metu nematytą dominavimą ir pirmąsias šešias ketvirto kėlinuko minutes laimėjo užtikrintu skirtumu 15:5.

Dar vieną smūgį „Wizards“ viltims sudavė į aikštę grįžęs Valančiūnas, o didžiąją antrosios ketvirto kėlinio pusės dalį Toronto strategas Dwane'as Casey rėmėsi iki šiol beveik nebandytu, tačiau puikiai pasiteisinusiu penketu – VanVleetas, Wrightas, Lowry, Siakamas ir JV.

Nominalus „Raptors“ lyderis DeMaras DeRozanas į aikštę grįžo tik iki rungtynių pabaigos likus vos porai minučių ir svečiams turint užtikrintą dešimties taškų persvarą. Vienos iš paskutiniųjų svečių atakų metu Valančiūnas net dukart atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu, eliminuodamas bet kokius „Wizards“ šansus kovoti dėl pergalės.

Savo tiesioginį oponentą Marciną Gortatą su vos 2 taškais palikęs JV viso per 31 aikštėje praleistą minutę surinko 14 taškų (6/13 met., 2/2 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 2 blokus bei po vieną perimtą kamuolį ir klaidą.

357 per visą karjerą atkrintamosiose varžybose atkovoti lietuvio kamuoliai yra absoliutus Toronto „Raptors“ klubo rekordas.

Tarp aštuonių pajėgiausių sezono komandų Toronto klubas pateko jau trečius metus iš eilės. Antrajame etape kanadiečių lauks akistata su Indianos „Pacers“ ir Klivlando „Cavaliers“ poros nugalėtoju.

Pralaimėjimas nutraukė įspūdingą Vašingtono krepšininkų seriją. Namuose žaistose atkrintamųjų varžybų rungtynėse „Wizards“ patyrė nesėkmę pirmą kartą nuo 2015-ųjų metų gegužės mėnesio. Iki šios nakties Johno Wallo ir Bradley Bealo vedama komanda savoje arenoje lemiamų kovų etape buvo triumfavusi aštuonis kartus paeiliui.

„Wizards“: Bradley Bealas 32 (6/10 trit.), Johnas Wallas 23 (9/22 met., 8 rez. perd.), Markieffas Morrisas 12 taškų (15 atk. kam.).

„Raptors“: Kyle'as Lowry 24 (9/15 met., 3/7 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 16 (6/18 met., 0/4 trit., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14, Pascalis Siakamas 11 taškų (8 atk. kam.).

Pergalė padovanojo Toronto krepšininkams tris laisvas dienas. Pirmasis Rytų konferencijos pusfinalio susitikimas numatytas naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku.