Neįtikėtina tritaškių serija susitikimą pradėję svečiai iš Jutos jau pirmame kėlinyje pataikė net 7 tritaškius. Pagrindiniu šios įspūdingos serijos iniciatoriumi tapo Jae Crwoderis, per pirmąsias 12 minučių spėjęs pelnyti 15 taškų, ir australas Joe Inglesas. Krašto puolėjų duetas dar iki ilgosios pertraukos varžovų krepšį užliejo net 8 tritaškių serija.

Penkiolikos taškų persvarą į rūbinę išsinešę „Jazz“ antrąją rungtynių pusę pradėjo spurtu 15:5, iš pirmo žvilgsnio sudaužusiu bet kokias „Thunder“ viltis kovoti dėl pergalės. Tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi naudingiausias 2016-17 metų sezono krepšininkas Russellas Westbrookas.

Du taiklūs trigubų dublių karaliaus tritaškiai sumažino svečių atotrūkį iki 18 taškų, bet tai tebuvo tik pradžia. Vedami fantastišką pasirodymą surengusio Westbrooko, šeimininkai likusią ketvirčio dalį laimėjo rezultatu 32:7 ir sugebėjo išlyginti rezultatą dar iki ketvirto kėlinio pradžios.

Tokiam spurtui duris atvėrė ankstyva penktoji asmeninė „Jazz“ gynybos ramsčio Rudy Goberto pražanga. Neužilgo jo pavyzdžiu pasekė ir kitas Jutos aukštaūgis Derrickas Favorsas, o apsukų nemažinęs Westbrookas tęsė savo emocionalų šou.

Po ilgosios pertraukos net 33 taškus pelnęs „Thunder“ simbolis leido šeimininkams švęsti pergalę rezultatu 107:99 (29:34, 12:22, 37:22, 29:21) ir sušvelninti serijos rezultatą iki 2:3.

Nuo pat 1946-ųjų metų, per visą NBA atkrintamųjų istoriją, iš didesnės duobės išlipti pavyko tik keturioms komandoms. Absoliutus rekordas vis dar priklauso 1989-ais metais 29 taškų Sietlo „Supersonics“ persvarą panakinti sugebėjusiems Los Andželo „Lakers“.

Norėdami patekti į kitą etapą Oklahomos krepšininkai turės perlipti ir dar vieną istorinį barjerą – serijose iki keturių pergalių santykiu 1:3 atsilikusios komandos žengti į kitą etapą sugebėjo tik 19 kartų.

Šeimininkams šiąnakt dviženklį pelnytų taškų skaičių surinkti sugebėjo tik du krepšininkai: Westbrookas ir Paulas George'as, tačiau prie sienos priremtas žvaigždžių duetas kartu pelnė net 79 taškus.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 45 (17/39 met., 5/9 trit., 6/6 baud., 15 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kl.), Paulas George'as 34 taškai (12/26 met., 2/6 trit., 8/10 baud., 8 atk. kam.).

„Jazz“: Jae Crowderis 27 (6/14 trit., 8 atk. kam.), Donovanas Mitchellas 23 (9/22 met., 1/7 trit.), Joe Inglesas 16 (4/9 trit.), Rudy Gobertas 11 (10 atk. kam.), Derrickas Favorsas ir Ricky Rubio (4/14 met., 12 atk. kam., 7 rez. perd.) po 10 taškų.

Šeštosios serijos rungtynės Jutoje vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku.

Kitose nakties rungtynėse be didesnio vargo ketvirtąją serijos pergalę iškovojo reguliariojo sezono čempionai Hjustono „Rockets“, namuose 122:104 (25:26, 30:33, 30:15, 37:30) sutriuškinę Minesotos „Timberwolves“.

Konferencijos pusfinalyje su „Jazz“ ir „Thunder“ poros nugalėtojais susitiksiantis Hjustono klubas ir vėl visus taškus ant „i“ sudėjo jau trečiame kėlinyje. Praėjusioje dvikovoje per pirmąsias 12 minučių po ilgosios pertraukos net 50 taškų pelnę „Rockets“ šįsyk trečią ketvirtį laimėjo penkiolikos taškų skirtumu.

Pirmą kartą nuo 2004-ųjų metų atkrintamosiose varžybose dalyvavę „Timberwolves“ nesustabdė geriausias šio etapo rungtynes savo karjeroje sužaidusio Clinto Capelos, pranokusio Minesotos jaunąją žvaigždę Karl-Anthony Townsą.

Vos 4 kamuolius tepraradę šeimininkai užfiksavo vos aštuonioliktąjį tokį rezultatą per visą NBA atkrintamųjų varžybų istoriją.

„Rockets“: Clintas Capela 26 (12/14 met., 15 atk. kam.), Jamesas Hardenas 24 (12 rez. perd.), Ericas Gordonas 19, Trevoras Ariza 16 (4/7 trit.), P. J. Tuckeris 15 (5/7 trit.), Chrisas Paulas 12 taškų.

„Timberwolves“: Karl-Anthony Townsas 23 (9/14 met., 14 atk. kam.), Jamalas Crawfordas 20 (8/10 met.), Jeffas Teague'as 17 (7 rez. perd.), Andrew Wigginsas 14, Derrickas Rose'as 12, Taj Gibsonas 10 taškų.