Serijoje iki keturių pergalių LeBrono Jameso vedamas Ohajo valstijos klubas persvėrė rezultatą savo naudai – 3:2.

Indianos sirgalių viltį pažadino sėkmingas pirmasis kėlinys. Artėjant jo pabaigai aikštėje pasirodęs Domantas Sabonis šiai serijai neįprastai ilgą laiką rungtyniavo šalia startinio vidurio puolėjo Myleso Turnerio. Šeimininkai nerado priešnuodžių Indianos aukštaūgių tandemui ir po Domo dvitaškio „Pacers“ įgavo dviženklį pranašumą – 25:15.

Visgi tuomet iniciatyvos ėmėsi krepšininkas, kurio žaidimui Rytų konferencijos ekipos priešnuodžių neranda jau aštuntus metus iš eilės. Prasiveržimais link krepšio Indianos gynybą terorizuoti ėmęsis „Cavaliers“ lyderis Jamesas surengė asmeninį spurtą 8:0, sumažinusį svečių persvarą iki dviejų taškų.

Šios atkarpos metu dukart išeilės Sabonio gynybą situacijose vienas-prieš-vieną įveikęs LeBronas neišmušė lietuvio iš vėžių. Šaltakraujiškai rungtyniavęs Domantas iki ilgosios pertraukos viso surinko 12 taškų ir šiuo skaičiumi neturėjo lygių savo komandoje.

Prieš trečią kėlinį „Pacers“ turėtą septynių taškų atotrūkį šeimininkai panaikino jau pirmųjų trijų antroje rungtynių pusėje surengtų atakų metu, o nesustabdomai rungtyniavęs Jamesas neužilgo leido „Cavaliers“ atsiplėšti dvylikos taškų skirtumu.

Indianos ambicijas atgaivinti sugebėjo dinamiškasis Lance'as Stephensonas, kėlinio pabaigoje tritaškiu sumažinęs „Pacers“ deficitą iki vienženklio – 73:81.

Įspūdingą kovingumą šioje serijoje demonstruojantys Nate'o McMillano auklėtiniai nepalūžo ir lemiamame ketvirtyje. Didžiąją jo dalį komandas skyrė 5-7 taškų skirtumas, o pirmuoju smukiu svečių ekipos puolime ir toliau griežė praėjusiame susitikime pasiektą karjeros rekordą dar sykį pagerinęs Sabonis.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Domas po prasiveržimo turėjo galimybę pirmą kartą nuo trečio kėlinio pradžios išlyginti rezultatą, tačiau nepataikė iš po krepšio per Jeffo Greeno aukštai iškeltas rankas.

Savo klaidą lietuvis ištaisė jau kitoje atakoje: sulaukęs tikslaus perdavimo Sabonis užtikrintai smeigė metimą iš vidutinio nuotolio – 95:95, iki lemiamo kėlinio pabaigos likus 33 sekundėms.

Praėjus vos kelioms akimirkoms po Tyronno Lue paprašytos pertraukėlės „Quicken Loans“ arenoje stojo mirtina tyla. Link krepšio tarano stiliumi besiveržusį Jamesą be pražangos sustabdė Thaddeusas Youngas, išmušęs kamuolį iš Klivlando žvaigždės rankų. Negana to, kamuolys nuo paties LeBrono išskriejo už galinės linijos. 26 sekundės, lygu, „Pacers“ pertraukėlė.

Lemiamą metimą McMillanas patikėjo savo lyderiui Victorui Oladipo. Pasitikėjimą jaunuoju Indianos gynėju strategas parodė nepaisydamas fakto, jog iki žūtbūtinės atakos „Dipo“ tebuvo pataikęs tik 2 iš 14 metimų.

Victorui kontroliuojant kamuolį jo komandos draugai privertė „Cavaliers“ susikeisti ginamaisiais – akis į akį su kylančia žvaigžde liko Jamesas. Artėjant atakai skirto laiko pabaigai Oladipo staigiu judesiu metėsi link krepšio ir akimirkai aplenkė LeBroną, tačiau pastarasis varžovo metimą sustabdė 2016-ųjų metų finalo seriją priminusiu triuškinančiu bloku.

Sustabdę „Pacers“ ataką Klivlando krepšininkai pasitarimo metu nusibraižė savąjį veiksmų planą, kurio centre neišvengiamai atsidūrė net ir savo standartais puikias rungtynes sužaidęs Jamesas. Likus trims sekundėms perdavimą iš užribio priėmęs „Cavaliers“ lyderis ryžosi tolimam metimui. Su sirena tinklelį skrodęs kamuolys padovanojo šeimininkams fantastiką pergalę – 98:95.

Net 44 taškus viso pelniusiam LeBronui šis šūvis tapo vieninteliu šiąnakt iš keturių bandymų realizuotu tritaškiu.

Svarbiausiomis akimirkomis „Pacers“ į priekį traukęs Sabonis per 33 sužaistas minutes pasižymėjo net 22 taškais (8/12 met., 6/8 baud.), 5 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais, perimtu kamuoliu ir klaida.

Per pirmuosius tris serijos susitikimus vos po 5,7 taško rinkęs lietuvis per pastarąsias dvejas rungtynes vidutiniškai pelno net po 20,5 taško.

Domanto vedami Indianos klubo atsarginiai savo tiesoginius oponentus rezultatyvumo pranoko net 44:18, tačiau svečių starto penketo nariai Mylesas Turneris ir Darrenas Collisonas atitinkamai pelnė tik 8 ir 4 taškus.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 44 (14/24 met., 15/15 baud., 10 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kl.), Kyle'as Korveris 19 (5/9 trit.), Kevinas Love'as 11 taškų (2/11 met., 10 atk. kam.).

„Pacers“: Domantas Sabonis 22, Thaddeusas Youngas 16 (8/9 met., 6 atk. kam.), Victoras Oladipo (2/15 met., 1/7 trit., 12 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Lance'as Stephensonas po 12, Bojanas Bogdanovičius 11 taškų (3/5 trit.).

Žūtbūtinės šeštosios rungtynės Indianoje vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku. Tikslią susitikimo pradžios valandą NBA paskelbs artimiausiu metu.