Pirmame kėlinyje nesužaidus nė dviejų minučių šeimininkai sulaukė gerų naujienų – vienas iš pagrindinių „Cavaliers“ krepšininkų Kevinas Love'as buvo priverstas palikti aikštę dėl antrosios asmeninės pražangos.

Visgi svečiai iš Klivlando sugebėjo susitvarkyti su iki ilgosios pertraukos nė taško nepelniusio Love'o netektimi. Vedami 23 taškus per pirmus du kėlinius surinkusio LeBrono Jameso bei 12 taškų pridėjusio Jordano Clarksono, „Cavaliers“ pakartojo pastarųjų dvejų rungtynių scenarijų ir susikrovė ankstyvą dviženklį panašumą.

Pirmąjį kėlinuką sėkminga atkarpa užbaigę Klivlando atstovai ją vainikavo fantastišku J. R. Smitho šūviu. Likus mažiau nei dviem sekundėm kamuolį ties savos aikštės pusės baudų metimo linija gavęs snaiperis pašokęs nuo vienos kojo paleido itin sudėtingą metimą per visą aikštę, nutildžiusį visus Indianos sirgalius.

Didžiausia svečių persvara antrame kėlinyje siekė net 16 taškų, tačiau „Pacers“ sugebėjo priartėti Myleso Turnerio tritaškių dėka. Po pirmosios rungtynių pusės Klivlando ekipa turėjo dešimties taškų persvarą – 60:50. Įdomi detalė – visose ketveriose iki šiol vykusiose „Cavaliers“ ir „Pacers“ serijos rungtynėse po dviejų kėlinių komandas skyrė dešimt ar daugiau taškų.

Trečiajame susitikime septyniolikos taškų skirtumu identiškoje rungtynių stadijoje atsilikinėję šeimininkai sugebėjo sėkmingai pradėti antrąją susitikimo pusę ir priversti Lue prašyti pirmosios pertraukėlės.

Tokia pati įvykių eiga užfiksuota ir šiąnakt: „Pacers“ trečią kėlinį pradėjo spurtu 10:2, o Klivlando ekipos strategui teko stabdyti žaidimą. Indianos sirgalių nuotaiką kiek sugadino ketvirtoji asmeninė Turnerio pražanga, tačiau jį itin sėkmingai pakeitė nuo suolo pakilęs Domantas Sabonis.

Nei pernai atstovaudamas Oklahomos „Thunder“, nei šių metų atkrintamosiose varžybose nė karto dviženklio pelnytų taškų skaičiaus nesurinkęs lietuvis ėmėsi sėkmingai taisyti netaiklius komandos draugų metimus, o ketvirto kėlinio pradžioje puikiu tritaškiu išvedė į priekį Indianos ekipą.

Didžiąją lemiamo ketvirčio dalį komandos grūmėsi taškas į tašką, o likus žaisti kiek mažiau nei šešias minutes Victoras Oladipo realizavo už Jameso techninę pražangą skirtą baudos metimą ir padidino „Pacers“ persvarą iki trijų taškų – 92:89.

Psichologinį pranašumą turėję šeimininkai, palaikomi pragarišką triukšmą kėlusių „Banker's Life Fieldhouse“ arenoje susirinkusių žiūrovų, turėjo visas galimybes išlaikyti šį pranašumą, tačiau „Cavaliers“ surengė lemiamu tapusį spurtą.

Du Kyle'o Korverio tritaškiai ir puiki svečių komandinė gynyba, privertusi „Pacers“ dukart paeiliui pažeisti 24 sekundžių taisyklę, leido Klivlando ekipai laimėti atkarpą 12:3 ir susikrauti pergalingą pranašumą.

Svarbiausios akimirkos nesėkmingai susiklostė Indianos klubo lyderiui Victorui Oladipo, šiąnakt pataikiusiam tik 5 iš 20 iš žaidimo atliktų metimų ir surinkusiam 17 taškų.

Pralaimėjusiųjų gretoje rezultatyviausiai rungtyniavo Sabonis, per 25 minutes surinkęs 19 taškų (9/12 met., 1/1 trit., 0/1 baud.), 6 atkovotus kamuolius ir 2 klaidas. Ilgai lauktą proveržį pagaliau surengęs Domas šiame mače pelnė daugiau taškų, nei per pirmuosius penkis savo karjeroje sužaistus atkrintamųjų varžybų susitikimus kartu sudėjus.

Trečią kartą iš eilės šioje serijoje dviženklį varžovų pranašumą panaikinti sugebėję „Pacers“ sulaukė solidaus indėlio iš didžiosios dalies komandos žaidėjų – dviženkliu pelnytų skaičiumi pasižymėjo net 7 Nate'o McMillano auklėtiniai.

„Cavaliers“ lyderis Jamesas pergalės dėka pratęsė įspūdingą seriją: penkioliktą sezoną lygoje rungtyniaujantis krašto puolėjas dar niekada pirmame atkrintamųjų varžybų etape nėra patyręs bent trijų pralaimėjimų.

„Pacers“: Domantas Sabonis 19, Mylesas Turneris (7/9 met., 3/ 4 trit.) ir Victoras Oladipo (5/20 met., 3/8 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 17, Thaddeusas Youngas (16 atk. kam., 2 blk.) ir Darrenas Collisonas (8 rez. perd.) po 12, Lance'as Stephensonas 11 (6 rez. perd.), Bojanas Bogdanovičius 10 taškų (4/13 met.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 32 (12/22 met., 0/5 trit., 8/9 baud., 13 atk. kam., 7 rez. perd., 2 blk.), Kyle'as Korveris 18 (4/9 trit., 6/7 baud.), J. R. Smithas ir Jordanas Clarksonas po 12 taškų.

Penktosios serijos rungtynės Klivlande vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, 2 val. Lietuvos laiku.