Trečiose serijos rungtynėse itin sėkmingai pirmąją susitikimo pusę sužaidę „Bucks“ šįvakar startavo vangiu puolimu. Šeimininkai pataikė tik 1 iš 10 pirmųjų metimų iš žaidimo ir įpusėjus pirmam kėliniui atsiliko 5:12, tačiau pamažu įsibėgėjęs Giannis Antetokounmpo padėjo komandai spurtuoti 14:2 ir persverti rezultatą savo naudai.

Iš graikų antžmogio estafetę perėmė fantastiškai rungtyniavęs Jabari Parkeris bei geriausią atkrintamųjų varžybų seriją savo karjeroje žaidžiantis Khrisas Middletonas. Pasitikėjimą savimi atgavę Milvokio krepšininkai Antetokounmpo pradėtą spurtą iki antrojo kėlinio vidurio pratęsė iki 27:7, o gražiausią atkarpos epizodą sukūrė pirmo ketvirčio pabaigoje.

Itin pakiliai abiejose aikštės pusėse atrodęs Parkeris gražiu judesiu suklaidino du varžovus ir pasižymėjo tiksliu dvitaškiu, „Celtics“ atsakymui palikdamas tik pusantros sekundės.

Bostono ekipa stengėsi susikurti galimybę metimui iš kuo artimesnės distancijos – Marcusas Morrisas iš užribio parideno kamuolį komandos draugui, tačiau tokį sumanymą puikiai perskaitė kovingasis australas Matthew Dellavedova, perėmęs kamuolį ir pelnęs tikrą ovacijų audrą „BMO Harris Bradley“ centre sukėlusius taškus.

Užsivedę „Bucks“ žaidėjai beveik pakartojo trečiose rungtynėse užfiksuotą pirmos susitikimo pusės rezultatą. Penktadienio nakties dvikovoje šeimininkai po dviejų kėlinių pirmavo 58:35, o šįvakar atitrūko rezultatu 51:35.

Trečiasis kėlinys startavo dar viena sėkminga Milvokio ekipos atkarpa, pakėlusią šeimininkų persvarą iki milžiniško 20 taškų skirtumo. Toks smūgis prižadino „Celtics“ klubo ambicijas – jaunųjų Jayleno Browno ir Jaysono Tatumo duetas ėmėsi sparčiai mažinti varžovų atotrūkį bei padėjo svečiams spurtuoti 20:6.

Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė aštuonių taškų skirtumas, tačiau penkiais taškais be atsako jį pradėję Bostono krepšininkai privertė „Bucks“ strategą Joe Prunty po Browno tritaškio prašyti pertraukėlės – 75:72.

Netrukus „Celtics“ sugebėjo ir išlyginti rezultatą, tačiau atsitiesę šeimininkai neleido varžovams pirmą kartą susitikime išsiveržti į priekį. Taikliais tritaškiais keitėsi Brownas, Middletonas, Rozier ir Ericas Bledsoe, o žaidimas ir toliau vyko taškas į tašką.

Kiek solidesnį atotrūkį „Bucks“ susikrovė po triuškinančio Antetokounmpo dėjimo per Alą Horfordą, atitolinusio Milvokio ekipą septynių taškų skirtumu.

Visgi Bostono krepšininkai pademonstravo neįtikėtiną kovingumą ir vedami naują asmeninį atkrintamųjų varžybų rezultatyvumą pasiekusio Browno likus 52 sekundėms pirmą kartą išsiveržė pirmyn – 99:100.

Komandoms apsikeitus sėkmingais epizodais gynyboje Milvokio klubui persvarą tritaškiu iš dešiniojo aikštės kampo sugrąžino Malcolmas Brogdonas, tačiau į jo šūvį dviem taikliom baudom atsakė Thono Makerio pražangą išprovokavęs Horfordas.

Lemiamą žodį tarė „Bucks“ žvaigždė Antetokounmpo, likus penkioms sekundėms pataisęs komandos draugo metimą. Kaip paaiškėjo po netaiklaus Morriso metimo su sirena, tai ir buvo paskutinieji šių rungtynių taškai.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 27 (12/20 met., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Khrisas Middletonas 23 (3/5 trit., 6 atk. kam.), Jabari Parkeris 16 (7 atk. kam., 3 blk.), Malcolmas Brogdonas 10 taškų.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 34 (13/24 met., 5/8 trit., 8 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 21, Alas Horfordas (9 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Marcusas Morrisas (4/14 met.) po 13, Terry Rozier 10 taškų (3/12 met., 2/10 trit., 5 atk. kam., 8 rez. perd.).

Penktosios serijos rungtynės Bostone vyks naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku.