Pagrindine susitikimo tema tapo itin aukštas abiejų komandų prarastų kamuolių skaičius. Filadelfijos krepšininkai dar iki ilgosios pertraukos prarado 17 kamuolių, o jaunieji komandos lyderiai Benas Simmonsas ir Joelis Embiidas kartu suklydo net 9 kartus.

Antrame ketvirtyje neišvengta ir šių metų atkrintamosioms varžybos būdingo emocijų proveržio. Jau po Simmonso pražangos prieš Goraną Dragičių link krepšio besiveržusį slovėną itin šiurkščiai nustūmė Robertas Covingtonas, kuriam į akis ginti komandos draugo šoko Jamesas Johnsonas.

Po užsitęsusio apsižodžiavimo pastarieji du krepšininkai buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Susitikimo lūžis įvyko trečio kėlinio pabaigoje pradėto „76ers“ spurto metu. Atkarpą rezultatu 18:2 laimėję svečiai sugebėjo panaikinti dviženklį deficitą ir perimti rungtynių kontrolę į savo rankas.

Paskutinį Majamio komandos šturmą pradėjo veteranas Dwyane'as Wade'as, pelnęs 7 taškus iš eilės bei ketvirtame kėlinyje viso surinkęs net 12 taškų. Visgi Wade'o pastangų Majamio klubui nepakako, o didžiausią žingsnį link pergalės „76ers“ žengė galingu Simmonso dėjimu.

21-erių metų Australijos talentas šiame susitikime surinko pirmąjį atkrintamosiose varžybose pasiektą trigubą dublį bei tapo trečiu jauniausiu visų laikų krepšininku, sugebėjusiu šį pasiekimą užfiksuoti lemiamų kovų etape. Būdami jaunesi tą atkrintamosiose padarė tik Magicas Johnsonas ir LeBronas Jamesas.

Viso 26 klaidas surinkę Bretto Browno auklėtiniai tragišką kamuolio kontrolės aspektą kompensavo užtikrintai laimėta dvikova po lentomis. Atkovotų kamuolių skaičiumi svečiai iš Filadelfijos šeimininkus pranoko 57:43.

Sėkmingiausią pasirodymą šioje serijoje surengė „Heat“ aukštaūgis Hassanas Whiteside'as. Pirmosiose trejose tarpusavio rungtynėse vos po 3,7 taško rinkęs vidurio puolėjas šiąnakt pasižymėjo solidžiu dvigubu dubliu.

Majamio bokštas efektyviai rungtyniavo ir savoje aikštės pusėje, kur privertė „76ers” lyderį Embiidą pataikyti vos 2 iš 11 metimų iš žaidimo. Visgi kamerūnietis prastą taiklumą kompensavo užtikrintu pasirodymų prie baudų metimo linijos bei net 5 galingais blokais.

Įtikinamą persvarą 3:1 serijoje iki keturių pergalių įgavę „76ers“ per savo istoriją iš tokios padėties du kartus nepateko į kitą etapą. Abu sykius Filadelfijos krepšininkus eliminavo Bostono „Celtics“, deficitą 1:3 panaikinti sugebėję 1968-ais ir 1981-ais metais.

„Heat“: Dwyane'as Wade'as 25 (10/22 met.), Goranas Dragičius 20 (9/19 met.), Jamesas Johnsonas 15, Hassanas Whiteside'as 13 (13 atk. kam.), Joshas Richardsonas (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Wayne'as Ellingtonas po 10 taškų.

„76ers“: J. J. Redickas 24 (2/9 trit.), Benas Simmonsas 17 (13 atk. kam., 10 rez. perd., 7 kl.), Joelis Embiidas 14 (2/11 met., 0/4 trit., 10/13 baud., 12 atk. kam., 5 blk., 8 kl.), Dario Šaričius 11, Robertas Covingtonas, Ersanas Ilyasova ir Marco Belinelli po 10 taškų.

Penktosios serijos rungtynės Filadelfijoje vyks naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku.