Susitikimo pradžia šeimininkams nežadėjo nieko gero. Šaltakraujiškai rungtyniavę „Cavaliers“ netruko susikrauti dviženklę persvarą ir pateikti rimtą paraišką solidžiai pergalei.

Antrose serijos rungtynėse dvi ankstyvas pražangas gavusio Victoro Oladipo klaidas šiąnakt pakartojo Bojanas Bogdanovičius, aikštę palikęs sužaidus vos dvi su puse minutės. Nors krašto puolėją pakeitęs Lance'as Stephensonas sugebėjo žaibiškai pataikyti tris dvitaškius paeiliui, „Pacers“ nerado atsako iš Indianos kilusio įžaidėjo George'o Hillo žaidimui.

Penkis sezonus Indianos klube rungtyniavęs krepšininkas jau per pirmąją pirmo kėlinio pusę surinko 9 taškus ir leido svečiams džiaugtis trapia persvara.

„Cavaliers“ pranašumas ėmė ryškėti šeimininkų prarastų kamuolių dėka. Itin efektyviai varžovų klaidas taškais vertę svečiai iš Klivlando į ilgąją pertrauką išėjo atitrūkę net 17 taškų skirtumu.

Nors pirmoje susitikimo pusėje Domantas Sabonis sugebėjo išvengti šioje serijoje jį kamuojančių problemų dėl asmeninių pražangų, vienintelis lietuvio taisyklių pažeidimas tapo vienu įsimintiniausių mačo momentų.

Puikų klaidinantį judesį atlikęs LeBronas Jamesas išprovokavo Domo nuobaudą, kurią užbaigė itin galingu dėjimu iš viršaus.

Nepaisant to, jog varžovų persvara atrodė bauginančiai didele, kovingumą pademonstravę „Pacers“ trečiame kėlinyje ėmėsi mažinti deficitą. Ankstyvų bėdų atsikratęs Bogdanovičius užliejo Klivlando komandos ginamąjį krepšį tritaškių salvėmis, tačiau prieš lemiamą kėlinį svečiai vis dar pirmavo šešių taškų skirtumu.

Toks scenarijus reguliariajame sezone buvo tapęs absoliučiu „Cavaliers“ pergalių garantu. Jameso vedami krepšininkai šiais metais tapo vienintele komanda NBA istorijoje, sugebėjusia laimėti visas rungtynes, kuriose prieš ketvirtą kėlinį turėjo bent minimalią persvarą (39-0).

Visgi „Pacers“ nebuvo linkę paklusti šiam dėsningumui ir artėjant ketvirčio viduriui po ilgos pertraukos pirmą kartą išlygino rezultatą – 75:75. Komandoms apsikeitus taikliais dvitaškiais savo žodį tarė Bogdanovičius, taiklų tritaškį su varžovo pražanga palydėjęs dar vienu tolimu metimu ir surengęs asmeninę atkarpą 7:0.

Į Indianos klubo atkrintamųjų rekordą su septyniais taikliais tritaškiais pakartojusio kroato inicijuotą spurtą atsakė Jamesas. Du kartus paeiliui po susikeitimo gynyboje akis į akį su Saboniu likęs „Cavaliers“ lyderis šiuos epizodus pavertė dviem taikliais tolimais metimais, o už kelių akimirkų išlygino rezultatą sėkmingu bandymu pasižymėti nuo baudų metimo linijos.

Itin atkaklioje susitikimo pabaigoje svarbiausi metimai atiteko „Pacers“ įžaidėjui Darrenui Collisonui, likus penkioms sekundėms ir šeimininkams pirmaujant vienu tašku stojusiam mesti baudų.

Reguliariajame sezone tokias galimybes net 88 procentų tikslumu išnaudojęs gynėjas pataikė tik vieną metimą, tačiau pertraukėlių nebeturėję svečiai buvo priversti atakuoti iš labai sudėtingos situacijos. Po netaiklaus J. R. Smitho šūvio iš aikštės vidurio pakraščio Indianos krepšininkai ir sirgaliai sinchroniškai iškėlė rankas į orą ir šventė dar vieną sensacingą pergalę.

Per 24 aikštėje praleistas minutes Sabonis surinko 7 taškus (3/5 met., 0/1 trit., 1/1 baud.), prie kurių pridėjo po vieną atkovotą kamuolį, rezultatyvų perdavimą ir bloką bei dvi klaidas.

Remiantis NBA lygos pateikiama statistika, atkrintamųjų varžybų serijoje rezultatui esant 1:1 trečiąjį susitikimą laimėjusios ekipos į kitą etapą žengė dažniau, nei septynis kartus iš dešimties (73 proc.).

Pastaruosius septynerius metus iki superfinalo nukeliavęs Jamesas pastarąją kartą pirmajame atkrintamųjų etape du pralaimėjimus patyrė 2008-ais metais, kai jo vedami „Cavaliers“ rezultatu 4:2 įveikė Dariaus Songailos atstovautus Vašingtono „Wizards“.

„Pacers“: Bojanas Bogdanovičius 30 (11/15 met., 7/9 trit.), Victoras Oladipo 18 (1/8 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kl.), Thaddeusas Youngas 12 taškų (7 atk. kam.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 28 (10/22 met., 12 atk. kam., 8 rez. perd., 6 kl.), Kevinas Love'as 19, George'as Hillas 13 taškų.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks naktį iš pirmadienio į antradienį, 3 val. 30 min. Lietuvos laiku.