Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą perėmusi Indianos „Pacers“ komanda diktavo savo sąlygas Klivlande iki pat dvikovos pabaigos, o individualius LeBrono Jameso veiksmus ir jo trigubą dublį visiškai atsvėrė fantastiškai žaidęs svečių lyderis Victoras Oladipo.

Šia pergale „Pacers“ nutraukė įspūdingą Karaliaus Jameso seriją – iki sekmadienio „Cavs“ lyderis NBA atkrintamųjų varžybų pirmajame etape buvo iškovojęs 21 pergalę iš eilės. Ši serija tęsėsi nuo 2012 metų.

D. Sabonis žaidimo ritmą surado ir solidžiai Indianos ekipai padėjo paskutiniame kėlinyje, jau turėdamas 5 asmenines pražangas.

Nuo atsarginių suolo kilęs lietuvis iš viso per 18 minučių pelnė 4 taškus (2/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir 5 kartus prasižengė.

Klivlando „Cavaliers“ – Indianos „Pacers“ 80:98 (14:33, 24:22, 27:18, 15:25).

Cavaliers“: LeBronas Jamesas 24 (10 atk.k., 12 rez.p.), JR Smithas 15, Larry Nance Jr. 10, Kevinas Love'as ir Rodney Hoodas po 9.

Pacers“: Victoras Oladipo 32 (6 atk.k., 4 per.k., 4 rez.p.), Mylesas Turneris 16 (8 atk.k.), Bojanas Bogdanovičius 15, Lance'as Stephensonas 12.

Dvikovos pradžioje komandos atsargiai apsikeitė taikliais metimais, tačiau esant rezultatui 4:4 „Cavaliers“ puolimo mašina sustojo, o „Pacers“ pašėlusiu greičiu nurūko pirmyn.

Bojanas Bogdanovičius dvi atakas iš eilės baigė taikliu metimu iš po krepšio ir išprovokuota pražanga. Daugiau nei pusę kėlinio „kavalieriai“ klydo, strigo ir nepataikė, o svečiai rinko taškus – 18:4.

Iš kroato estafetę perėmė Victoras Oladipo. Po „Pacers“ lyderio taiklių tolimų bombų skirtumas šoktelėjo iki 20 taškų – 30:10.

Per beveik visą pirmą ketvirtį nė karto į krepšį nemetusi „Cavs“ žvaigždė LeBronas Jamesas pirmuosius savo taškus pelnė nuo baudų metimo linijos. Po pirmojo kėlinio Indianos komanda pirmavo net 33:14.

☠☠ BORN READY ☠☠ pic.twitter.com/X6Ff1nqfMy— Indiana Pacers (@Pacers) April 15, 2018

Antrąjį kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo daug aktyviau ir po 7 taškų be atsako ėmė mažinti skirtumą, tačiau vėl aikštėje pasirodęs B. Bogdanovičius sugrąžino 15 taškų skirtumą – 38:23.

Pirmojo ketvirčio antroje pusėje nuo atsarginių suolo pakilęs Domantas Sabonis itin sėkmingai grūmėsi gynyboje, tačiau įpusėjus antrajam kėliniui su 3 atkovotais kamuoliais ir 3 pražangomis paliko aikštę.

LeBron handles, side steps, and converts through contact!#WhateverItTakes #NBAonABC pic.twitter.com/HoTVM45r5Q
— NBA (@NBA) April 15, 2018

L. Jamesas efektyviai žaisdamas baudos aikštėje sugebėjo sumažinti skirtumą iki 10 taškų – 42:32, bet kitoje aikštės pusėje V. Oladipo atsakė taikliais tritaškiais ir „Pacers“ persvara vėl šoktelėjo iki 50:34.

Po Myleso Turnerio taiklaus tritaškio paskutinę antro kėlinio sekundę Indianos komanda pirmavo 55:38.

Po pertraukos „Pacers“ apsukų nemažino – po trijų iš eilės atakų skirtumas šoktelėjo iki 23 taškų – 61:38. Tačiau svečiai netrukus išsikvėpė ir kartu su „kavalieriais“ įsivėlė į chaotišką klaidų ir netaiklių metimų maratoną.

Aikštės šeimininkai pasinaudojo varžovų stabtelėjimu. JR Smithas dviem taikliais tritaškiais pažadino savo komandos draugus ir inicijavo spurtą, kurį vainikavo Kevino Love'o tritaškis su penktąja savo žaidimo neradusio D. Sabonio pražanga.

Kevin Love 4-point play! 🎯🎯#WhateverItTakes #NBAonABC pic.twitter.com/g4FF0XEtQP

Iš didžiulio svečių pranašumo liko 7 taškai – 70:63, o savo jėgomis patikėjusiai Klivlando komandai atsiradusi galimybė per paskutinį kėlinį perlaužti rungtynių eigą.

„Pacers“ treneris pasitikėjo 5 pražangas turėjusiu lietuviu ir šis jo nenuvylė. D. Sabonio veiksmai aikštėje padėjo svečiams sustabdyti „Cavaliers“ ir atkurti turėtą pranašumą.

Rezultatyvūs perdavimai, patikima užtvara, galiausiai atkovotas kamuolys ir pirmieji Domo taškai šiose rungtynėse leido Indianos komandai vėl šauti į priekį 88:71.

Solidų D. Sabonio žaidimą patvirtino galingas jo dėjimas iš viršaus greitoje kontratakoje po V. Oladipo perdavimo.

5 iš eilės fantastiškai žaidusio V. Oladipo taškai padidino „Pacers“ persvarą iki 17 taškų (95:78) ir nubraukė visas L. Jameso ir kompanijos pastangas dar kažką pakeisti šioje dvikovoje.

Krepšinio gerbėjams Lietuvoje tai vienintelės tokios rungtynės palankiu metu - kitos trys tiek „Pacers“, tiek Toronto „Raptors“ rungtynės vyks gerokai po vidurnakčio mūsų šalies laiku.

Jonas Valančiūnas su „Raptors“ sėkmingai pradėjo NBA atkrintamąsias varžybas - pirmoje dvikovoje savo aikštėje 114:106 (28:23, 27:36, 31:26, 28:21) pranoko Vašingtono „Wizards“ ekipą.

Įdomu, kad jei „Raptors“ ir „Pacers“ serijose laimėtų, abi „lietuviškos“ komandos tarpusavyje susikautų jau Rytų konferencijos pusfinalyje.

Prieš dvikovą Klivlande sekmadienį tikras trileris su pratęsimu vyko Bostone. Ten pirmąją serijos iki keturių pergalių dvikovą žaidė vietos „Celtics“ ir Milvokio „Bucks“.

Rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkai pirmavo, tačiau „Bucks“ snaiperio Middletono tritaškis paskutinę sekundę leido išplėšti pratęsimą (99:99).

The @celtics & @Bucks trade clutch buckets in a thrilling fantastic finish to regulation, ending with the C's taking Game 1 in overtime! #CUsRise pic.twitter.com/SsihZqpKtK

Per papildomas minutes „Celtics“ jau neišleido iniciatyvos iš rankų ir triumfavo 113:107 (29:17, 15:30, 26:19, 29:33, 14:8).

Bostono „Celtics“ – Milvokio „Bucks“ 113:107 (29:17, 15:30, 26:19, 29:33, 14:8)

Celtics“: Alas Horfordas 24 (12 atk.k.), Terry Rozieras 23, Marcusas Morrisas 21, Jaylenas Brownas 20, Jaysonas Tatumas 19 (10 atk.k.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 35 (13 atk.k., 7 rez.p.), Khrisas Middletonas 31 (8 atk.k.), Malcolmas Brogdonas 16.

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos balandžio 18 dieną taip pat Bostone.

„Lietuviškų“ komandų NBA atkrintamųjų varžybų tvarkaraštis:

#4 „Cavaliers“ vs. #5 „Pacers“ (Lietuvos laiku)

1. Balandžio 15 (22.30 val.) „Cavaliers“ – „Pacers“ (Klivlandas)
2. Balandžio 19 (2.00 val.) „Cavaliers“ – „Pacers“ (Klivlandas)
3. Balandžio 21 (2.00 val.) „Pacers“ – „Cavaliers“ (Indianapolis)
4. Balandžio 23 (3.30 val.) „Pacers“ – „Cavaliers“ (Indianapolis)
5. Balandžio 25 (jei reikės) „Cavaliers“ – „Pacers“ (Klivlandas)
6. Balandžio 27 (jei reikės) „Pacers“ – „Cavaliers“ (Indianapolis)
7. Balandžio 29 (jei reikės) „Cavaliers“ – „Pacers“ (Klivlandas)

#1 „Raptors“ vs. #8 „Wizards“ (Lietuvos laiku)

1. Balandžio 15 (00.30 val.) „Raptors“ – „Wizards“ (Torontas)
2. Balandžio 17 (2.00 val.) „Raptors“ – „Wizards“ (Torontas)
3. Balandžio 21 (3.00 val.) „Wizards“ – „Raptors“ (Vašingtonas)
4. Balandžio 23 (1.00 val.) „Wizards“ – „Raptors“ (Vašingtonas)
5. Balandžio 25 (jei reikės) „Raptors“ – Wizards“ (Torontas)
6. Balandžio 27 (jei reikės) „Wizards“ – „Raptors“ (Vašingtonas)
7. Balandžio 29 (jei reikės) „Raptors“ – Wizards“ (Torontas)

Primename, kad „Raptors“ su J. Valančiūnu Rytų konferencijoje užėmė pirmąją vietą, o „Pacers“ su D. Saboniu finišavo penktoje pozicijoje, lėmusioje ankstyvą akistatą su 4-ąją vietą užėmusiais NBA vicečempionais „Cavaliers“ krepšininkais.