Ypatingos motyvacijos siekti pergalės nė vienai komandai nesuteikusi dvikova prasidėjo itin atsargiu žaidimu. Pirmasis „Banker's Life Fieldhouse“ arenoje nuskambėjęs švilpukas paskelbė minutės pertraukėlę sužaidus penkias pirmo kėlinio minutes.

Skirtingai nei viso likusio sezono metu, Indianos ekipa netgi turėjo paskatų reguliarųjį sezoną užbaigti pralaimėjimu. Iškovoję 49 pergales „Pacers“ artėjančioje naujokų biržoje būtų turėję 24-ą šaukimą. Priklausomai nuo rytoj vyksiančių Vakarų konferencijos mūšių baigties, šios nakties nesėkmė gali Indianos eilės numerį pakelti iki 20-ojo.

Dėl savo pozicijos turnyrinėje lentelėje ramūs šeimininkai nusprendė poilsio dieną suteikti Thaddeusui Youngui, Bojanui Bogdanovičiui ir oficialiai dėl dešinės pėdos patinimo mačą praleidusiam Victorui Oladipo.

Kalbėdamas apie savo komandos lyderio sveikatos būklę vyriausiasis treneris Nate'as McMillanas pabrėžė, jog jei „Pacers“ šiąnakt žaistų atkrintamųjų varžybų rungtynes, Oladipo būtų aikštėje.

Youngo neįtraukimas į starto penketą paskatino diskusijas apie Domanto Sabonio šansą pradėti susitikimą nuo pirmųjų jo minučių. Visgi vos prieš kelias dienas į „Hornets“ krepšį 30 taškų sumetęs lietuvis rungtynes pradėjo ant suolo, vietą pirmajame penketuke užleisdamas Trevorui Bookeriui.

Savo intensyvumu treniruotę labiau priminusioje kovoje sėkmingai į žaidimą įsiliejęs Domas jau pirmame kėlinyje spėjo pataikyti visus tris mestus dvitaškius.

Paskutinįjį savo metimą aukštaūgis realizavo pačioje ketvirčio pabaigoje, bet „Pacers“ sirgaliai nespėjus dorai pasidžiaugti sėkmingu Sabonio epizodu įspūdingu šūviu iš aikštės vidurio kėlinuką užbaigė „Hornets“ puolėjas Frankas Kaminsky.

Turbūt vieninteliu Indianos krepšininku, šiame mače išsaugojusiu sau įprastą emocionalumą ir ryžtą, tapo ekscentriškasis Lance'as Stephensonas. Starto penkete rungtynes pradėjęs gynėjas viso surinko 9 taškus ir 13 atkovotų kamuolių, o pirmoje susitikimo pusėje prie jų pridėjo ir itin gražų bei galingą bloką Dwightui Howardui.

Lance'ui likus per žingsnį nuo dvigubo dublio, vieninteliu tokį pasiekimą užfiksavusiu „Pacers“ nariu šiąnakt tapo Sabonis, per 16 žaidimo minučių spėjęs pelnyti 10 taškų (5/9 met.), atkovoti 10 kamuolių bei atlikti po vieną rezultatyvų perdavimą ir bloką.

Per visą 2017-18 metų reguliarųjį sezoną NBA lygoje užfiksuotas tik vienas per trumpesnį žaidybinį laiką surinktas 10-10 rezultatas. Vasario 3-ią dieną dvikovoje tarp „Pelicans“ ir „Timberwolves“ Naujojo Orleano aukštaūgis Cheickas Diallo identišką statistiką surinko per 15 aikštėje praleistų minučių.

Savo debiutiniame sezone tik du dvigubus dublius surinkęs lietuvis šiais metais dviženklius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių skaičius surinko penkiolikoje susitikimų.

Solidžiai sezoną užbaigęs Domantas per pirmąsias trejas po čiurnos traumos sužaistas rungtynes rinko tik po 5,7 taško ir 6 atkovotus kamuolius, tačiau per paskutiniuosius penkis susitikimus šiuos vidurkius atitinkamai pakėlė iki 15 bei 6,6.

Atkrintamosiose varžybose Indianos klubas susitiks arba su Filadelfijos „76ers“, arba su Klivlando „Cavaliers“.

„Pacers“: Darrenas Collisonas, Glennas Robinsonas ir T. J. Leafas po 13, Alas Jeffersonas 12, Domantas Sabonis 10 taškų (10 atk. kam.).

„Hornets“: Frankas Kaminsky 24 (7 atk. kam.), Malikas Monkas 17 (3/10 trit.), Marvinas Williamsas ir Kemba Walkeris po 15, Dwightas Howardas 14 taškų (17 atk. kam.).

Per pastaruosius keturiolika metų „Pacers“ daugiau nei 48 pergales reguliariajame sezone iškovojo tik du kartus – 2012-13 (49) ir 2013-14 (56) metų pirmenybėse. Abu šiuos pasirodymus Indianos komanda pratęsė žygiu iki konferencijos finalų, kuriuose nusileido LeBrono Jameso vedamiems Majamio „Heat“.