Prieš rungtynes malonios staigmenos sulaukė Domantas Sabonis. Šventų Velykų popietę vietos laiku aukštaūgį pasveikino būrys mūsų tėvynainių. Tokio vizito nustebintas Domas gavo ir gražią bei simbolinę dovaną – pintinę velykinių margučių.

Deja, teigiamos emocijos nepersidavė Sabonio žaidimui. Kritikos liūties socialiniuose tinkluose dėl savo pasirodymo sulaukęs lietuvis šiąnakt sužaidė vienas prasčiausių šio sezono rungtynių.

Pirmo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodęs vidurio puolėjas iki ilgosios pertraukos spėjo pasižymėti juvelyrinių perdavimų gausa, tačiau lyg ant lėkštutės komandoms draugams patiektas progas atakuoti iš patogių padėčių Glennas Robinsonas ir Lance'as Stephensonas pavertė netaiklių tritaškių serija.

Nors varžovų aikštės pusėje rezultatyvumu neišsiskyręs Domas suteikė tikslingumo ekipos veiksmams, rasti komplimentų lietuvio žaidimui stabdant varžovų atakas šiąnakt buvo itin sunku.

Saboniui esant aikštėje „Clippers“ surengė galingą spurtą ir antro kėlinio pradžioje turėjo net 16 taškų persvarą. Viena pagrindinių tokios atkarpos priežasčių tapo beviltiškas Sabonio žaidimas gynyboje. Los Andželo krepšininkai Domantą terorizavo prasiveržimais, o atsarginis šeimininkų aukštaūgis Montrezlas Harrellas negailestingai naudojosi pasimetusio mūsų tėvynainio veiksmais ir žaidimu vienas-prieš-vieną vieną po kito vertė dvitaškius į „Pacers“ ginamąjį krepšį.

Indianos klubo strategui McMillanui į aikštę grąžinus Mylesą Turnerį svečiai vėl atgavo pasitikėjimą savo jėgomis ir likusią kėlinio dalį laimėjo rezultatu 19:4.

Panašus scenarijus pasikartojo ir po ilgosios pertraukos. Įsivažiavę „Pacers“ persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau aikštėje pasirodžius Saboniui žaidimo kokybės svarstyklės ir vėl nusviro į Los Andželo ekipos pusę.

Domo nesėkmes labiausiai įkūnijo epizodas, kai vienos atakos metu du sykius paeiliui iš po krepšio nepataikęs aukštaūgis tik akimis palydėjo po jo antrojo bandymo kamuolį atkovojusį Tobiasą Harrisą, sprintavusį per visą aikštę ir pasižymėjusį galingu dėjimu.

Rungtynių eigą ketvirtame kėlinyje svečiai savo naudai ir vėl perlaužė Saboniui sėdint ant suolo. Dramatiškoje kovoje susitikimo didvyriu tapo vieną solidžiausių šio sezono pasirodymų surengęs Victoras Oladipo.

Per 19 aikštėje praleistų minučių Domantas surinko 2 taškus (1/5 met.), 4 atkovotus kamuolius bei po vieną rezultatyvų perdavimą, perimtą kamuolį ir klaidą. Šiąnakt jo užfiksuotas „+/-” rodiklis siekė -10 ir tapo blogiausiu visoje „Pacers“ komandoje.

Verta pažymėti, jog sugrįžęs po traumos Sabonis žaidė tik trečiąsias rungtynes, o visi šie susitikimai vyko vakarinėje JAV dalyje. Įprastai kelių išvykos rungtynių seriją žaidžiantys NBA klubai tokių atkarpų metu nerengia rimtesnių komandinių treniruočių, tad aukštaūgiui grįžti į žaidybinį ritmą šiomis sąlygomis yra itin sunku.

„Clippers“: Tobias Harrisas 21 (7 rez. perd.), Lou Williamsas 20, Montrezlas Harrellas 19 (9/12 met.), Austinas Riversas 18 taškų.

„Pacers“: Victoras Oladipo 30 (11/17 met., 3/6 trit., 5/6 baud., 12 rez. perd.), Mylesas Turneris 24 (8 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius 15, Darrenas Collisonas 14, Cory Josephas 10 taškų.

Pergalių skaičiumi Klivlando Filadelfijos „76ers“ (46/30) pasiviję Indianapolio krepšininkai artimiausias rungtynes žais naktį iš antradienio į trečiadienį, kai Denveryje susitiks su vietos „Nuggets“ klubu.