Pralaimėjimas gali turėti labai rimtų padarinių galutinei Indianos klubo pozicijai turnyrinėje lentelėje. Praėjusią savaitę Vašingtone vietos ekipą įveikę „Pacers“ išsaugojo viltis įgauti pranašumą tarpusavio dvikovose, tačiau šios nakties nesėkmė lėmė, jog lygaus abiejų klubų pergalių ir pralaimėjimų skaičiaus atveju, aukštesnę poziciją užimtų „Wizards“.

Svečiams šiąnakt padėti negalėjo kairės čiurnos traumą patyręs Domantas Sabonis. Neoficialiais duomenimis, lietuvis veikiausiai praleis ir pirmadienio vakarą vietos laiku Indianapolyje vyksiančias rungtynes su Los Andželo „Lakers“ klubu.

Negana to, likus kelioms valandoms iki susitikimo pradžios Indianos komanda pranešė, jog prie Sabonio traumuotų žaidėjų sąraše prisijungė ir kitas vidurio puolėjas Mylesas Turneris.

Negalėdami remtis dviem pagrindiniais aukštaūgiais, „Pacers“ vietą starto penkete patikėjo veteranui Alui Jeffersonui. 33-ejų metų centras rungtynes nuo pirmųjų minučių pradėjo pirmą kartą nuo 2016-ųjų metų lapkričio mėnesio.

Sėkmingai startavęs Jeffersonas pelnė šešis greitus taškus, tačiau šeimininkai atsakė pribloškiančia atkarpa 15:2 ir susikrovė dešimties taškų persvarą. Visgi svečiai sugebėjo neleisti „Wizards“ atitrūkti dar didesniu skirtumu, o po paskutinių sekundžių meistro reputaciją šiame sezone įgavusio Darreno Collisono sudėtingo ir gražaus tritaškio su sirena atiliko tik 20:25.

Antrame kėlinyje šeimininkai dar kartą atsiplėšė, o trečio ketvirčio viduryje turėjo net 21 taško pranašumą. Nors lemiamo kėlinuko pradžioje „Pacers“ sumažino savo atsilikimą iki vienženklio skirtumo, per mažiau nei minutę dviem Kelly Oubre prasiveržimais ir Ramono Sessionso tritaškiu svečius nubaudę „Wizards“ išsiveržė į priekį 77:93.

Pralaimėjimas nubloškė Sabonio atstovaujamą ekipą į penktąją Rytų konferencijos vietą. Indianapolio ekipa į priekį praleido tiek šios nakties oponentus, tiek Čikagoje triumfavusius Klivlando „Cavaliers“ krepšininkus.

Praretėjusia „Pacers“ aukštaūgių grandimi sėkmingai pasinaudojo Jono Valančiūno ketvirtadienį pademonstruotu pavyzdžiu pasinaudojęs lenkas Marcinas Gortatas, sužaidęs vienas rezultatyviausių šio sezono rungtynių.

„Wizards“: Bradley Bealas 19, Marcinas Gortatas 18 (8 atk. kam.), Kelly Oubre 16, Markieffas Morrisas 15, Tomašas Satoransky 12 taškų (5 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Pacers“: Lance'as Stephensonas 25 (10/15 met., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Victoras Oladipo 18 (7/16 met.), Bojanas Bogdanovičius 11, Alas Jeffersonas 10 taškų (9 atk. kam.).