Dwane'o Casey auklėtiniai triumfavo jau dešimtą kartą iš eilės bei septynioliktą sykį per pastarąsias aštuoniolika rungtynių. Negana to, „Raptors“ pasiekė absoliutų klubo rekordą, aštuntą kartą paeiliui pranokdami varžovus jų pačių arenose.

Indianoje į tarpusavio dvikovą stojo dvi geriausius rezultatus Rytų konferencijoje nuo vasario 1-os iki šios nakties demonstravusios komandos. Svečiai per šį laikotarpį laimėjo septyniolika iš devyniolikos, o „Pacers“ – vienuolika iš septyniolikos žaistų rungtynių.

Susitikimo pradžioje Indianos klubo komentatoriai Chrisas Denari ir Quinnas Buckneris atskleidė, jog kairę čiurną dvikovoje su „76ers“ pasisukęs Sabonis į aikštę turėtų negrįžti iki pat šios savaitės pabaigos. Tikėtina, jog Domas praleis ne tik šeštadienio nakties dvikovą su „Wizards“, bet ir pirmadienį vietos laiku vyksiančią akistatą su Los Andželo „Lakers“.

Šios nakties mačą agresyviu žaidimu puolime pradėjo Jonas Valančiūnas, tritaškio ir dviejų dvitaškių dėka žaibiškai pelnęs septynis taškus bei gynyboje pasižymėjęs dviem ankstyvais blokais.

Visgi „Pacers“ sugebėjo bent trumpam neutralizuoti lietuvio keliamą grėsmę. Šeimininkų aukštaūgiai Thaddeusas Youngas ir Mylesas Turneris ėmėsi atkirtinėti JV nuo jam siunčiamų perdavimų ir privertė „Raptors“ jau per pirmąsias devynias minutes prarasti net šešis kamuolius.

Sabonio trauma privertė šeimininkus remtis veterano Alo Jeffersono žaidimu. Šiais metais trečiojo vidurio puolėjo rolę Indianoje atliekantis aukštaūgis antrame ketvirtyje surengė tikrą egzaminą jaunajam „Raptors“ austrui Jakobui Poeltlui ir kelių minučių atkarpos metu per jį suvertė 11 taškų.

Įsibėgėjęs Jefersonas dar iki ilgosios pertraukos viso pelnė 15 taškų ir po antrojo kėlinio teigė „Pacers“ rungtynių reporteriui Jeremiah Johnsonui, jog yra pasiruošęs aikštėje efektyviai rungtyniauti tiek minučių, kiek reikės, tačiau šio pažado veteranui išpildyti nepavyko.

Dar antrame kėlinyje būtent kairę čiurną pasisuko prie Sabonio tokios traumos patyrimu prisijungęs Turneris. Vidurio puolėjas grįžo į aikštę net du kartus, tačiau trečiame kėlinyje ant parketo praleido vos kelias sekundes, po kurių sėdo ant suolo dėl Valančiūno išprovokutos ketvirtos pražangos.

Turnerio pasirodymas lemiamame ketvirtyje baigėsi tiesiog katastrofiškai – aukštaūgis bandydamas blokuoti buvusio komandos draugo C. J. Mileso metimą dar kartą nusileido nesėkmingai pastatydamas koją. Sustiprinęs traumą jaunasis vidurio puolėjas į aikštę daugiau nebegrįžo.

Gavęs progą darbais pagrįsti savo žodžius Jeffersonas antroje rungtynių pusėje pataikė tik du metimus iš septynių bei nesugebėjo sustabdyti „Raptors“ gynėjų reidų į baudos aikštelę.

Praretėjusi varžovų aukštaūgių rotacija leido aikštėje siautėti po krepšiais karaliavusiam Valančiūnui. Jonas viso per 27 minutes surinko 16 taškų (5/14 met., 1/1 trit., 5/5 baud.), net 17 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir 4 blokus.

Tokius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių rodiklius JV surinko tik penktose rungtynėse savo karjeroje, tačiau nė viename iš tokių susitikimų lietuvis iki šiol nebuvo blokavęs daugiau nei dviejų metimų.

Net aštuoni po varžovų krepšiu atkovoti kamuoliai paradoksaliai neigiamai atsiliepė Jono taiklumui. Bent keturis dvitaškius Valančiūnas prametė bandydamas po netaiklių savo ar komandos draugų vienu prisilietimu nukreipti kamuolį į krepšį.

Nuo pirmojo kėlinio pabaigos atsilikinėje „Raptors“ du kartus turėjo ir dviženklį deficitą, kurį galutinai panaikinti sugebėjo tik ketvirto ketvirčio viduryje. Vienu pagrindinių spurto iniciatorių tapo tris tritaškius iš eilės pataikęs snaiperis Milesas.

Net 19 kamuolių viso praradusius svečius išgelbėjo Valančiūno įžiebtas dominavimas po krepšiais. Toronto ekipa kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 58:35.

„Pacers“: Darrenas Collisonas 22, Alas Jeffersonas 20 (9/15 met., 12 atk. kam.), Victoras Oladipo 18 (8/19 met.), Thaddeusas Youngas 13, Lance'as Stephensonas 10 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 24 (7 rez. perd., 4 kl.), Jonas Valančiūnas 16, Serge'as Ibaka (11 atk. kam., 6 kl.) ir Kyle'as Lowry (6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kl.), Pascalis Siakamas 12, C. J. Milesas 10 taškų.

Artimiausias rungtynes Toronto krepšininkai žais jau šiąnakt, kai namuose bandys atsirevanšuoti Dalaso „Mavericks“ klubui. Antrąją Šventų Kalėdų dieną vykusiame pirmajame ekipų tarpusavio susitikime Teksase 98:93 triumfavo Teksaso atstovai.