Nors „Raptors“ šventė jau šešioliktąją pergalę per pastarąsias septyniolika rungtynių, susitikimo pradžia jiems nežadėjo nieko gero. Stulbinančią tritaškių seriją pirmame kėlinyje „Nets“ sirgaliams padovanojo įžaidėjas D'Angelo Russellas, pataikęs visus septynis pirmuosius tolimus metimus.

Viso net 24 taškus per pirmąsias dvylika minučių pelnęs Russellas pakartojo dar 2005-ais metais užfiksuotą tuometiniam Niudžersio klubui atstovavusio Vince'o Carterio pasiekimą.

Sensacingas įžaidėjo startas leido šeimininkams pakartoti šio sezono pirmo ketvirčio (40) bei pirmos rungtynių pusės (67) rezultatyvumo rekordus.

Dviženkliu skirtumu atitrūkę „Nets“ trečio kėlinio pradžioje turėjo net penkiolikos taškų persvarą, tačiau iki ketvirčio vidurio varžovams nė taško pelnyti neleidę svečiai sugebėjo puikios atkarpos dėka išlyginti rezultatą.

Pagrindiniu Toronto klubo ginklu šiąnakt tapo itin agresyviai puolime rungtyniavęs Jonas Valančiūnas. Dėl ligos susitikimą praleidus „Nets“ naujokui Jarrettui Allenui, o Timofėjui Mozgovui ir Jahlilui Okaforui taip ir nepakilus nuo atsarginių žaidėjų suolo, JV absoliučiai dominavo baudos aikštelėje ir sužaidė antras rezultatyviausias šio sezono rungtynes.

Komandos draugų perdavimus taškais vertęs uteniškis užfiksavo ir naują karjeros rekordą. Vos per 27 minutes Jonas iš žaidimo išmetė net 20 metimų. Ankstesnis geriausias toks skaičius Valančiūnui rungtyniaujant NBA lygoje buvo 18, užfiksuotas keturis kartus.

Itin galingu dvigubu dubliu pasižymėjęs JV viso surinko 26 taškus (12/20 met., 0/1 trit., 2/5 baud.), 14 atkovotų kamuolių bei po vieną rezultatyvų perdavimą, bloką ir klaidą.

Bruklino ekipa artėjant susitikimo pabaigai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki trijų taškų, tačiau tuomet apie save priminė iki ketvirto kėlinio antros pusės tik 8 taškus tepelnęs DeMaras DeRozanas.

Rezultatyviausias visų laikų „Raptors“ krepšininkas pelnė septynis taškus iš eilės, o svečių spurtą 9:0 vainikavo puikus Valančiūno dėjimas.

Geriausią sezoną klubo istorijoje žaidžiantys Toronto krepšininkai trečius metus iš eilės pasiekė penkiasdešimties pergalių ribą, tačiau šį kartą tą padarė iki reguliariojo sezono pabaigos likus dar penkiolikai rungtynių.

Tinklalapis basketball-reference.com „Raptors“ klubui pateikia įspūdingas prognozes. Toronto klubo šansai tapti reguliariojo sezono Rytų konferencijos nugalėtojais vertinami net 97 proc., patekimo į NBA superfinalą – 63 proc., o iškovoti čempionų titulą – 33 proc.

„Nets“: D'Angelo Russellas 32 (7/12 trit.), Rondae Hollis-Jeffersonas 19, Caris LeVertas 11 (7 rez. perd.), Dante Cunninghamas 10 taškų.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 26, DeMaras DeRozanas (7 atk. kam.) ir Fredas VanVleetas po 15, C. J. Milesas 12, Kyle'as Lowry 11 (11 rez. perd.), Delonas Wrightas 10 taškų.

Artimiausias rungtynes „Raptors“ naktį iš ketvirtadienio į penktadienį žais Indianoje, kur susitiks su vietos „Pacers“ klubu, tačiau intriguojančiai Valančiūno ir Domanto Sabonio tarpusavio dvikovai kelią užkirsti gali pastarojo krepšininko šiąnakt patirta trauma.