Trejas pirmąsias tarpusavio rungtynes prieš Atlantos klubą bendru 59-ių taškų skirtumu laimėję „Raptors“ susitikimą pradėjo itin vangiai ir leido jauniesiems varžovams primesti šeimininkams sau palankų greitą žaidybinį tempą.

Ilgu atsarginių žaidėjų suolu toli gražu nepasižymintys „Hawks“ šiąnakt buvo priversti remtis dar skurdesniu krepšininkų pasirinkimu. Dėl traumų komandai padėti negalėjo DeAndre Bembry, Tyleris Cavanaugh, Antonius Clevelandas, Malcolmas Delaney ir Okaro White'as.

Varžovų neįvertinę šeimininkai viso susitikimo metu pasižymėjo tragišku taiklumu ir pataikė vos 39 procentus metimų iš žaidimo (34 iš 88) bei tik 10 iš 36 tritaškių.

Susidūrę su kovingu „Hawks“ žaidimu Toronto krepšininkai ėmė akivaizdžiai nervintis ir prarasti psichologinę savitvardą. Ryškiausia to iliustracija tapo artėjant ilgajai pertraukai Kyle'o Lowry ir DeMaro DeRozano užsidirbtos techninės pražangos už pernelyg karštakošiškas pastabas rungtynių arbitrams.

Profesionalumo ir šaltakraujiškumo spinduliu pirmoje susitikimo pusėje tapo Jonas Valančiūnas. Nors po pirmojo taiklaus dvitaškio uteniškis pasižymėjo keliais nesėkmingais epizodais, jo kovingumas ir susikaupimas šios nakties dvikovoje paliko itin teigiamą įspūdį.

Kol klubo lyderiai reikalavo teisėjų entuziastingiau darbuotis švilpukais ir fiksuoti šiurkščiai žaidusių Atlantos krepšininkų pražangas, Jonas tarp gynėjų techninių pražangų spėjo negailėdamas savęs kristi ant atšokusio kamuolio ties trijų taškų linija dešiniajame „Raptors“ atakos kape.

Toks pasiaukojantis Valančiūno žaidimas lėmė itin nestandartinį vyriausiojo trenerio Casey sprendimą. Lietuvis aikštėje be keitimų praleido visą trečiąjį kėlinį ir agresyviai atakuodamas varžovų baudos aikštelę per šias dvylika minučių metė net septynis baudų metimus.

Šis žaidimo elementas leido lietuviui kilstelti savo pavardę dar viename „Raptors“ klubo rekordininkų sąraše. Per visą karjerą atstovaudamas Toronto ekipai JV pataikė jau 1,023 baudas ir pagal šį skaičių aplenkęs ilgametį Chriso Bosho komandos draugą Mo Petersoną tapo septintuoju daugiausiai baudų metimų Kanados klubo istorijoje realizavusiu krepšininku.

Viso per 26 aikštėje praleistas minutes JV surinko 15 taškų (4/11 met., 0/2 trit., 7/8 baud.), 7 atkovotus kamuolius ir po du rezultatyvius perdavimus, blokus bei klaidas. Ketveriose šiame sezone su „Hawks“ žaistose rungtynėse Jonas pasižymėjo 15 pelnytų taškų ir 9,8 atkovoto kamuolio vidurkiais.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus kiek daugiau nei dvi su puse minutės rezultatas dar buvo lygus – 81:81 – tačiau nuo tos akimirkos šeimininkai surengė įspūdingą spurtą 21:4 ir užtikrintai nulėmė susitikimo baigtį.

Pergalė leido „Raptors“ išsaugoti įspūdingą statistinį rodiklį. Viso sezono metu Toronto klubas namuose žaidė penkiolika rungtynių su neigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą šiuo metu turinčiomis ekipomis ir jose nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 25 (12/14 baud.), Jonas Valančiūnas 15, C. J. Milesas 14 (4/9 trit.), Serge'as Ibaka (2/10 met.) ir Delonas Wrightas po 10 taškų.

„Hawks“: Johnas Collinsas ir Kentas Bazemore'as po 14, Dewayne'as Dedmonas 12 (10 atk. kam.), Dennisas Schroderis 11 (4/13 met.), Tyleris Dorsey 10 taškų.

Šešioliktą kartą iš eilės šimto pelnytų taškų ribą pasiekę „Raptors“ pakartojo prieš porą metų pasiektą absoliutų klubo rekordą. Pagerinti šį pasiekimą Toronto krepšininkai bandys jau šiąnakt, kai svečiuose susitiks su Detroito „Pistons“ klubu.

Intensyvią JV atstovaujamos ekipos savaitę pratęs itin intriguojantis naktį iš penktadienio į šeštadienį vyksiantis mūšis su Hjustono „Rockets“ krepšininkais. Toronte 2 val. 30 min. Lietuvos laiku prasidėsiančias rungtynes kviečiame tiesiogiai stebėti DELFI TV internetinės televizijos eteryje.