Džiazo sostinės ekipą į pergalę atvedė nesustabdomai rungtyniavęs aukštaūgis Anthony Davisas, šiąnakt surinkęs net 48 taškus ir 17 atkovotų kamuolių. „Pelicans“ lyderis tapo tik antruoju per visą NBA istoriją tokią statistiką „Madison Square Garden“ arenoje užfiksavusiu krepšininku.

Pastarąjį kartą tokį varžovų komandos krepšininko pasirodymą Niujorko sirgaliai savo aikštėje matė dar 1964-ais metais, kai „Knicks“ ekipą baudė legendinis Wiltas Chamberlainas, gruodžio 15-ąją vykusiame susitikime surinkęs 58 taškus ir 22 atkovotus kamuolius.

Iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutę „Pelicans“ atsilkinėjo net 19 taškų skirtumu, tačiau vedami kartu net 79 taškus viso pelniusių Daviso ir Jrue Holiday sugebėjo panaikinti atsilikimą, o pratęsimo metu įrodyti savo pranašumą.

Savo tiesioginiam oponentui dvikovą ženkliai pralaimėjęs Kristapas Porzingis per 44 aikštėje praleistas minutes pelnė 25 taškus (10/24 met., 4/10 trit.), atkovojo 6 ir perėmė 5 kamuolius bei surinko 3 rezultatyvius perdavimus ir 2 blokus.

Ketvirtame kėlinyje ir pratęsime latvis pataikė tik vieną metimą iš septynių, o po rungtynių kalbėjo apie komandos prievolę patikimiau sužaisti sustikimų pabaigas. Visgi Liepojoje gimęs aukštaūgis sugebėjo įžvelgti ir šviesiąją pralaimėjimų serijos pusę, teigdamas, jog „rami jūra neišugdo gerų jūreivių“.

Sezoną netikėtai geru žaidimu pradėję „Knicks“ namuose pastarąją pergalę šventė dar prieš Šventas Kalėdas.

„Knicks“: Kristapas Porzingis ir Timas Hardaway'us (2/10 trit.) po 25, Jarrettas Jackas 22 (8 rez. perd.), Enesas Kanteris 18 taškų (10 atk. kam.).

„Pelicans“: Anthony Davisas 48 (17 atk. kam., 3 blk.), Jrue Holiday 31 (12/19 met.), E'Twaunas Moore'as 16, DeMarcusas Cousinsas 15 taškų (4/16 met., 16 atk. kam.).

Puikią sportinę formą ir toliau demonstruoja Majamio „Heat“ (25-17) ekipa, namuose 97:79 (21:23, 20:20, 30:16, 26:20) nepalikusi vilčių Milvokio „Bucks“ (22-20) komandai. Įspūdingą atgimimą išgyvenantys Eriko Spoelstros auklėtiniai iškovojo jau septintą pergalę iš eilės.

Šiuo metu lygoje septynių pergalių serijas turi tik dvi ekipos – „Heat“ ir Rytų konferencijos lyderiai Bostono „Celtics“. Visgi tiek vyriausiasis treneris Spoelstra, tiek Majamio įžaidėjas Goranas Dragičius, paklausti ką komandai reiškia toks laimėtų rungtynių spurtas, atsakė ir vienu tuo pačiu žodžiu: „nieko“.

Europos čempionu šią vasarą tapęs slovėnas vien ketvirtame kėlinyje pelnė 11 taškų ir svariai prisidėjo prie Majamio klubo pergalės.

Po ilgosios pertraukos tik vieną iš pirmųjų keturiolikos metimų pataikę „Bucks“ viso susitikimo metu iš žaidimo atakavo vos 32 procentų taiklumu bei pataikė vos 4 iš 28 mestų tritaškių.

„Heat“: Goranas Dragičius 25 (4/6 trit.), Joshas Richardsonas 16, Hassanas Whiteside'as 15 (10 atk. kam., 4 blk.), Tyleris Johnsonas 14 taškų.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 22 (10/10 baud.), Khrisas Middletonas 16 (3/16 met., 1/8 trit.), Malcolmas Brogdonas 15, Ericas Bledsoe 10 taškų (4/16 met., 0/6 trit.).

Daugiau nei dešimtmetį nematytą dominavimą NBA pirmenybėse tęsia ir Minesotos „Timberwolves“ (29-16) klubas. Vilkai šiąnakt namuose 120:103 (31:33, 26:10, 34:31, 29:29) įveikė Portlando „Trail Blazers“ (22-21) ekipą ir tik antrą kartą organizacijos istorijoje penkerių namuose žaistų rungtynių seriją užbaigė sausu rezultatu 5-0.

Negana to, Tomo Thibodeau auklėtiniai visus penkis susitikimus laimėjo dviženkliu skirtumu, vidutiniškai varžovus pranokdami 18,8 taškų persvara. Mineapolyje įsikūrusią „Target Center“ areną nuleistomis galvomis vieni po kitų paliko „Pelicans“, „Cavaliers“, „Thunder“, „Knicks“ ir „Blazers“ krepšininkai.

Trylika metų atkrintamosiose varžybose nežaidęs klubas laimėtų rungtynių skaičiumi susilygino su trečioje Vakarų konferencijos vietoje žengiančiais San Antonijaus „Spurs“, tačiau yra pralaimėję vienomis rungtynėmis daugiau.

Pastarąjį kartą Minesotos klubas visas penkerias paeiliui žaistas namų rungtynes laimėjo dar 2001-ais metais.

Nors „Trail Blazers“ šiąnakt pataikė 44 procentus mestų tritaškių (11 iš 25), komandą pasmerkė 17 prarastų kamuolių ir net 33 varžovams suteikti baudų metimai.

„Timberwolves“: Jimmy Butleris 24, Jeffas Teague'as 22 (8 rez. perd.), Karl-Anthony Townsas 20 (11 atk. kam.), Andrew Wigginsas 17, Taj Gibsonas 12, Jamalas Crawfordas 10 taškų.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 21 (8 rez. perd.), C. J. McCollumas ir Patas Connaughtonas po 18 taškų.