„Celtics“ krepšininkai praėjusią naktį savų žiūrovų akivaizdoje Ouklando „Golden State Warriors“ (11/4) kariauną pranoko rezultatu 92:88 (18:18, 24:19, 26:21, 24:20).

Tiesa, dėl pergalės teko gerokai paplušėti, o tai apsunkino ir itin vangus rungtynių startas – po pirmojo kėlinio „kariai“ turėjo 10 taškų pranašumą.

Ir nors tiek antrame, tiek ir trečiame ketvirčiuose Bostono ekipos atsilikimas siekė net 17 taškų, tačiau galingi finišai juose leido juos laimėti ir prieš lemiamas 12 minučių atstatyti status quo.

Jų metu svarstyklės nuolat svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, o nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis.

Likus žaisti 1:22 min. Klay Thompsonas pataikė iš toli ir išvedė „Warriors“ į priekį 88:86, tačiau netrukus ir vėl pasikartojo ankstesnių dviejų ketvirčių scenarijus. Kyrie Irvingas sumetė keturis baudų metimus iš eilės, Jaysonas Tatumas pridėjo dar dvi baudas ir spurtas 6:0 leido šeimininkams triumfuoti.

Verta pažymėti, kad paskutinėse atakose svečiai iš Ouklando krepšį atakavo net keturis kartus, tačiau pro šalį skriejo ir Kevino Duranto dvitaškis, ir Draymondo Greeno, Stepheno Curry bei Klay Thompsono tritaškiai.

Ir nors „Warriors“ taiklumas iš žaidimo buvo kur kas geresnis (40,2 proc. prieš 32,9), tačiau Bostono klubo žaidėjai pataikė žymiai dažniau taškus rinkosi nuo baudų metimų linijos (33 prieš 12).

„Celtics“: Jaylenas Brownas 22, Alas Horfordas 18 (11 atk. kam.), Kyrie Irvingas 16 (6 rez. perd.), Marcusas Morrisas ir Jaysonas Tatumas po 12 taškų.

„Warriors“: Kevinas Durantas 24, Klay Thompsonas 13 (3/11 trit.), Draymondas Greenas 11 (8 atk. kam.), Stephenas Curry 9 (2/9 trit.), Andre Iguodala 8 taškai.

Kitose rungtynėse lengvą pasivaikščiojimą surengė Hjustono „Rockets“ (12/4) klubas, savų žiūrovų akivaizdoje net 142:116 (45:23, 45:42, 30:26, 22:25) nepalikęs jokių vilčių Finikso „Suns“ (5/11) krepšininkams.

Šioje akistatoje nuo pirmųjų akimirkų ant parketo dominavusios „raketos“ pirmoje mačo pusėje iš žaidimo atakavo fantastišku 61 proc. taiklumu, o tai leido pelnyti net 90 taškų ir užfiksuoti antrą geriausią rezultatą NBA istorijoje.

Prie to labiausiai prisidėjo Jamesas Hardenas, kuris iš visų savo 48 taškų net 23 sumetė per antrą ketvirtį. O apskritai per susitikimą pelnyti 145 taškai – rezultatyviausias bet kurios lygos komandos pasirodymas šiame sezone.

Dvikovoje prieš „Suns“ ant parketo po 14 rungtynių pertraukos grįžo kelio traumą išsigydęs Chrisas Paulas. Gynėjas aikštelėje praleido 21 minutę ir atliko dvigubą dublį – 11 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 48 (18/18 baud. met.), Ryanas Andersonas 24, Ericas Gordonas 13, Clintas Capela 12 (10 atk. kam.), Trevoras Ariza ir Chrisas Paulas po 11, Nene 10 taškų.

„Suns“: Troy Danielsas 23, Gregas Monroe 20 (11 atk. kam.), Devinas Bookeris 18 (10 rez. perd.), Joshas Jacksonas 16, TJ Warrenas 14, Alexas Lenas 9 (13 atk. kam.), Tyleris Ulis 8 taškai.