Pirmasis susitikimo eigai įtakos turėjęs įvykis šeimininkų komandai skaudžiai atsiliepė jau pirmajame ketvirtyje. Nesužaidus nė keturių minučių dėl dviejų asmeninių pražangų aikštę palikti teko rezultatyviausiam Niujorko klubo žaidėjui Kristapui Porzingiui, iki šios akimirkos spėjusiam pasižymėti vos 2 taškais.

Kėlinio pabaigoje „Madison Square Garden“ arenoje sprogo stiprus emocinis užtaisas. Taškus dėjimu pelnęs L. Jamesas korpusu užstojo kelią link galinės linijos kamuolį besinešusiam „Knicks“ naujokui prancūzui Frankui Ntilikinai, apsistumdžiusiam su Klivlando klubo legenda.

Verta pažymėti, jog po rungtynių su Dalaso „Mavericks“ klubu „Cavaliers“ lyderis pareiškė, jog Niujorko ekipa naujokų biržoje vietoje prancūzo turėjo pasirinkti Teksase rungtyniaujantį Dennisą Smithą.

Išvydęs šią situaciją į jaunojo europiečio gynybą atskubėjo turkas Enesas Kanteris, mūru stojęs priešais LeBroną ir nedviprasmiškai paaiškinęs, jog neleis provokuoti ir koneveikti savo komandos draugo.
LeBrono Jameso ir Eneso Kanterio konfliktas

Po šio incidento Kanteris ir Jamesas sulaukė tolygios nuobaudos ir gavo po techninę pražangą, tačiau „Knicks“ sirgaliai sukėlė tikrą ovacijų audrą, dėkodami turkui už drąsų iššūkį grėsmingajam varžovui.

Į susitikimą daug intensyviau įsitraukę rungtynių žiūrovai ėmė nušvilpinėti kiekvieną LeBrono prisilietimą prie kamuolio, o antrame ketvirtyje „Knicks“ patikimos ir agresyvios gynybos dėka perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Šeimininkai surengė įspūdingą spurtą 15:0, kurį įžiebė Jameso per dantį patrauktas F. Ntilikina. Dar iki ilgosios pertraukos prancūzas perėmė net 5 kamuolius, o Niujorko klubas susikrovė trylikos taškų pranašumą.

Pasipylusios „Cavaliers” klaidos privertė dar du komandos žaidėjus peržengti leistiną ribą diskusijose su rungtynių arbitrais. Techninėmis pražangomis nubausti buvo Dwyane'as Wade'as ir net traumuotas Isaiah Thomasas, stebėjęs rungtynes nuo atsarginių Klivlando komandos žaidėjų suolelio.

Trečiojo ketvirčio pradžioje svečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki septynių taškų, tačiau kėliniui dar nesibaigus „Knicks“ atitrūko net 23 taškų atstumu. Galingą šeimininkų žaidimą kiek apkartino sipnai sužaista kėlinuko pabaiga, tačiau prieš lemiamą susitikimo dalį komandas vis tiek skyrė solidus 15 taškų skirtumas.

Visgi iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus žaisti apie šešias minutes „Cavaliers“ įjungė aukščiausią pavarą ir ėmė demonstruoti stulbinantį žaidimą. Devyni be atsako pelnyti taškai padėjo sumažinti skirtumą iki keturių, fantastiški Kyle'o Korverio tritaškiai – iki dviejų, o LeBrono tolimas šūvis per Kristapo Porzingio rankas likus mažiau nei pusantros minutės suteikė „Cavaliers“ trijų taškų pranašumą.

Rungtynių pabaigoje svečių strategui Tyronnui Lue vietą aikštėje patikėjus geru tritaškių metimų taiklumu pasižyminčiam aukštaūgiui Channingui Frye Jeffas Hornacekas atsakė priimdamas taktinį sprendimą išimti iš žaidimo patikimai dėl atšokusių kamuolių kovojusį E. Kanterį.

Siekdamas sustiprinti komandos gynybą ties tritaškio linija „Knicks“ vyriausiasis treneris atvėrė duris antriesiems „Cavaliers“ šansams, nulėmusiems susitikimo baigtį.

Likus penkioms sekundėms Timas Hardaway'us sumažino Klivlando komandos persvarą iki trijų taškų, o jo komandos draugai prie baudų metimo linijos pasiuntė L. Jamesą. LeBronas prametė abu metimus, tačiau pats atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir įtvirtino įspūdingą svečių pergalę.

Svarbiausiomis minutėmis sužibėjo „Cavaliers“ snaiperis K. Korveris, vien ketvirtajame kėlinyje pelnęs 19 taškų ir svariai prisidėjęs prie įspūdingo komandos žaidimo pokyčio. Lemiamame ketvirtyje svečiai pelnė daugiau taškų (43), nei per pirmąją rungtynių pusę (38).

Atsitiesę Klivlando krepšininkai atsirevanšavo varžovams už namuose pralaimėtą tarpusavio dvikovą.

„Knicks“: Timas Hardaway'us 28 (10 atk. kam.), Kristapas Porzingis (7/21 met.) ir Enesas Kanteris (16 atk. kam.) po 20, Courtney Lee 15 taškų.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 23 (9 atk. kam., 12 rez. perd., 3 blk.), Kyle'as Korveris 21, Dwyane'as Wade'as 15 (8 atk. kam.), Jae Crowderis 13 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Vašingtono „Wizards“ (8-5) – Sakramento „Kings“ (3-10) 110:92 (25:32, 32:19, 29:20, 24:21)

„Wizards“: Johnas Wallas 21 (8/9 met., 4/4 trit., 9 rez. perd.), Marcinas Gortatas 18, Otto Porteris ir Mike'as Scottas po 15, Bradley Bealas 14 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Kelly Oubre 12 taškų.

„Kings“: George'as Hillas 16, Zachas Randolphas (9 atk. kam.) ir Buddy Hieldas po 12, Skalas Labissiere'as ir Garrettas Temple'as po 11, De'Aaronas Foxas 10 taškų.

Naujojo Orleano „Pelicans“ (8-6) – Atlantos „Hawks“ (2-12) 106:105 (23:32, 22:28, 33:30, 28:25)

„Pelicans“: E'Twuanas Moore'as 24 (11/18 met.), DeMarcusas Cousinsas 22 (16 atk. kam., 7 rez. perd.), Darius Milleris 21, Anthony Davisas (10 atk. kam., 7 rez. perd., 4 blk.) ir Jrue Holiday po 13 taškų.

„Hawks“: Kentas Bazemore'as 22, Tyleris Cavanaugh 16 (6/7 met., 4/4 trit.), Marco Belinelli 14, Luke'as Babbittas ir Johnas Collinsas po 12, Dewayne'as Dedmonas ir Dennisas Schroderis (5/18 met.) po 11 taškų.

Milvokio „Bucks“ (7-6) – Memfio „Grizzlies“ (7-6) 110:103 (34:29, 26:36, 24:12, 26:26)

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 27 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Johnas Hensonas (9 atk. kam.) ir Khrisas Middletonas (4/5 trit.) po 17, Ericas Bledsoe 15, Malcolmas Brogdonas 10 taškų.

„Grizzlies“: Tyreke'as Evansas 27 (11/16 met.), Dillonas Brooksas 19, Marcas Gasolis 16 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Mario Chalmersas 14, Brandanas Wrightas 10 taškų.

Jutos „Jazz“ (6-8) – Minesotos „Timberwolves“ (8-5) 98:109 (14:33, 28:24, 23:31, 33:21)

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 24 (10/19 met.), Rodney Hoodas 16, Jonas Jerebko ir Thabo Sefolosha po 13, Alecas Burksas 11 taškų.

„Timberwolves“: Karl-Anthony Townsas 24 (10/15 met., 4/6 trit., 13 atk. kam.), Jeffas Teague'as 22, Jimmy Butleris 21 (10 rez. perd.), Taj Gibsonas 15 (10 atk. kam.), Andrew Wigginsas 11 taškų.

Finikso „Suns“ (5-10) – Los Andželo „Lakers“ (6-8) 93:100 (20:21, 24:22, 29:31, 20:26)

„Suns“: Devinas Bookeris 36 (14/27 met.), T. J. Warrenas 23 (8 atk. kam.), Draganas Benderis 15 taškų.

„Lakers“: Jordanas Clarksonas 25, Brookas Lopezas (10 atk. kam.) ir Kentavious Caldwell-Pope'as po 15, Corey Breweris 13, Kyle'as Kuzma 11 taškų.

Portlando „Trail Blazers“ (7-6) – Denverio „Nuggets“ (8-6) 99:82 (25:21, 29:28, 30:17, 15:16)

„Trail Blazers“: Jusufas Nurkičius 17, C.J. McCollumas 17, Damianas Lillaras 15, Evanas Turneris 14 taškų.

„Nuggets“: Jamalas Murray 18, Paulas Millsapas 18, Wilsonas Chandleris 14, Willas Bartonas 12 taškų.

„Golden State Warriors“ (11-3) – Orlando „Magic“ (8-6) 110:100 (27:29, 29:27, 32:19, 22:25)

„Warriors“: Kevinas Durantas 21 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Draymondas Greenas 20, Shaunas Livingstonas 16, Klay Thompsonas 15, Nickas Youngas 9 taškai.

Magic“: Nikola Vučevičius 20, Evanas Fournier 16, Jonathonas Simmonsas 13, Terrence'as Rossas 11 taškų.

Los Andželo „Clippers“ (5-7) – Filadelfijos „76ers“ (6-6) 105:109 (28:36, 25:19, 26:22, 26:32)

„Clippers“: Lou Williamsas 31 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Blake'as Griffinas 29 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Austinas Riversas 11 taškų.

„76ers“: Joelis Embiidas 32 (16 atk. kam.), Robertas Covingtonas 31, Benas Simmonsas 22, J. J. Redickas 10 taškų.