Jau vienuoliktąją pergalę iš eilės iškovojusi Brado Stevenso kariauna pačioje šio mačo pradžioje prarado savo lyderį. Kiek daugiau nei minutę ant parketo praleidęs Kyrie Irvingas buvo stipriai sužeistas savo bendraklubio Aarono Bayneso.

Po krepšiu kovojęs A. Baynesas komandos draugą sužeidė bandydamas apsiginti nuo Kemba Walkerio atakos. Besileisdamas ant parketo aukštaūgis alkūne pataikė į K. Irvingo veidą, kuris netrukus pasruvo krauju.

Tęsti rungtynių K. Irvingas negalėjo ir jau ilgosios pertraukos metu išvyko namo, tačiau net ir be savo didžiausios žvaigždės „Celtics“ išliko pergalingame žygyje. Nors pirmojoje mačo pusėje šeimininkai turėjo net 18 taškų deficitą, rungtynių eigą jie perlaužė ketvirtajame kėlinyje.

Lemiamą ketvirtį „Celtics“ pradėjo spurtu 16:3 bei likus žaisti 3 minutes įgijo 5 taškų pranašumą 84:79. K. Walkeris prasidėjus paskutinei minutei priartino „Hornets“ 85:86, tačiau tuomet svarbų metimą pataikė Marcusas Morrisas – 88:85.

Likus žaisti 17 sekundžių, K. Walkeris pelnė dar 2 taškus (87:88), tačiau netrukus nepasinaudojo dėl „Celtics“ klaidos atsiradusia galimybe persverti rezultatą. Po netaiklaus jo dvitaškio Terry Rozier pataikė baudų metimus (90:87), o per likusias 3 sekundes svečiai išsigelbėti nebesugebėjo.

Be K. Irvingo rungtynes baigęs Bostono klubas šiuo metu yra priverstas rungtyniauti ir be dviejų kitų savo lyderių Alo Horfordo ir Gordono Haywardo. Pastarajam sezonas dėl sunkios traumos baigėsi jau pirmajame sezono mače.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas ir Shane‘as Larkinas po 16, Terry Rozier 15, Marcusas Morrisas 14, Jaylenas Brownas 10 (13 atk. kam.).

„Hornets“: Kemba Walkeris 20 (11 rez. perd.), Frankas Kaminsky 14, Dwyane‘as Baconas 10, Jeremy Lambas 9.

Į pergalių kelią sugrįžo ir Oklahomos „Thunder“ (5-7) ekipa, kuriai pavyko nutraukti keturių pralaimėjimų seriją ir namuose 120:111 (30:31, 33:24, 31:31, 26:25) įveikti Los Andželo „Clippers“ (5-6).

Nugalėtojų gretose ryškiausiomis spalvomis žibėjo geriausias karjeros Oklahomoje rungtynes sužaidęs Paulas George‘as. „Thunder“ naujokas per 42 minutes pelnė 42 taškus (9/15 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 12/15 baudos).

Be to, buvęs Indianos „Pacers“ lyderis sugriebė 9 atšokusius kamuolius, 3 kamuolius perėmė bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jis 3 kartus prarado kamuolį bei 4 kartus prasižengė.

Ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus (105:105). „Thunder“ tuomet spurtavo 8:2 ir atitrūko 113:107 ir nors Lou Williamso dvitaškis dar priartino svečius 109:113, prasidėjus paskutinei minutei šeimininkai įgijo dviženklę persvarą 119:109 ir pergalės iš savo rankų nebepaleido.

„Thunder“: Paulas George‘as 42 (9 atk. kam., 13/22 metimai), Russellas Westbrookas 22 (8 rez. perd.), Carmelo Anthony ir Alexas Abrinesas po 14.

„Clippers“: Lou Williamsas 35, Blake‘as Griffinas ir Austinas Riversas po 17, Willie Reedas 15 (8 atk. kam.), Sindariusas Thornwellas 10.

Detroito „Pistons“ (9-3) – Atlantos „Hawks“ (2-10) 111:104 (26:22, 31:19, 19:28, 35:35).

„Pistons“: Reggie Jacksonas 22, Avery Bradley 20, Ishas Smithas 17, Tobiasas Harrisas ir Andre Drummondas (20 atk. kam.) po 16.

„Hawks“: Kentas Bazemore‘as 22, Dennisas Schroderis 17 (11 rez. perd.), Joshas Collinsas 16, Marco Belinelli 14, Dewayne‘as Dedmonas 13 (9 atk. kam.).

Čikagos „Bulls“ (2-8) – Indianos „Pacers“ (6-7) 87:105 (16:27, 19:18, 26:35, 26:25)

„Bulls“: Bobby Portisas 20 (11 atk. kam., 6/14 dvitaškiai), Krisas Dunnas 16, Justinas Holiday 14, Lauri Markkanenas 12 (10 atk. kam., 2/9 tritaškiai), Quincy Pontexteris 7.

„Pacers“: Victoras Oladipo 25 (10/17 dvitaškiai), Bojanas Bogdanovičius 22, Thadeusas Youngas 13, Mylesas Turneris 11, Cory Josephas 10, Domantas Sabonis ir Lance‘as Stephensonas po 8.

San Antonijaus „Spurs“ (7-5) – Milvokio „Bucks“ (5-6) 87:94 (27:25, 20:21, 23:30, 17:18)

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge‘as 20 (12 atk. kam.), Manu Ginobili 18, Patty Millsas 14, Kyle‘as Andersonas 10 (10 atk. kam.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 28 (12 atk. kam.), Ericas Bledsoe ir Khrisas Middletonas (8 atk. kam.) po 13, Johnas Hensonas 10.

Jutos „Jazz“ (5-7) – Majamio „Heat“ (6-6) 74:84 (22:25, 27:12, 8:20, 17:27)

„Jazz“: Rodney Hoodas 19, Alecas Burksas, Rudy Gobertas (12 atk. kam.) ir Donovanas Mitchellas po 12, Derrickas Favorsas 6.

„Heat“: Dionas Waitersas 21, Goranas Dragičius 18, Tyleris Johnsonas 11, Joshas Richardsonas ir Hassanas Whiteside‘as (20 atk. kam.) po 8.

Fynikso „Suns“ (4-9) – Orlando „Magic“ (8-4) 112:128 (32:36, 31:28, 20:33, 29:31)

„Suns“: Alexas Lenas 21 (13 atk. kam.), T.J. Warrenas 20, Mike‘as Jamesas ir Joshas Jacksonas po 18, Devinas Bookeris ir Marquesse‘as Chrissas po 9.

„Magic“: Aaronas Gordonas 22, Nikola Vučevičius 19, Terrence‘as Rossas ir Jonathonas Simmonsas po 17, Evanas Fournier 14, Shelvinas Mackas 9.

Portlando „Trail Blazers“ (6-6) – Bruklino „Nets“ (5-7) 97:101 (28:21, 24:25, 18:31, 27:24)

„Trail Blazers“: Jusufas Nurkičius 21, Damianas Lillardas 19 (9 atk. kam.), C.J. McCollumas 17, Shabazzas Napier ir Evanas Turneris po 11.

„Nets“: D‘Angelo Russellas 21 (9 rez. perd.), DeMarre Carrollas 16, Allenas Crabbe‘as 12, Rondae Hollisas-Jeffersonas 11, Joe Harrisas 10.