Tomo Thibodeau vadovaujama ekipa nuo pirmųjų susitikimo minučių pritaikė pozicijos nepavaldžią gynybos schemą: prižiūrėti Russellą Westbrooką ėmėsi Jimmy Butleris, Paulą George'ą – A. Wigginsas, o įžaidėjui Jeffui Teague'ui buvo patikėta mažiausiai pavojaus puolime keliančio Andre Robersono asmeninė gynyba.

Toks žaidybinis planas iškart ėmė nešti naudą Minesotos komandai, pirmojo kėlinuko viduryje spurtavusiai 16:4 ir susikrovusiai trylikos taškų pranašumą. Puikiai pažįstamoje aplinkoje užtikrintai jautėsi pernai Oklahomoje sezoną užbaigęs Taj Gibsonas, „Chesapeake Energy“ arenoje pasitiktas šiltomis žiūrovų ovacijomis.

Didžiojo „Thunder“ trejeto sunkumus puolime kompensuoti ėmėsi vidurio puolėjas Stevenas Adamsas, sužaidus beveik dešimt minučių surinkęs lygiai pusę visų (8 iš 16) šeimininkų pelnytų taškų.

Artėjant ketvirčio pabaigai aikštėje abiejų komandų starto penketo narius keisti ėmė atsarginiai krepšininkai, o šia situacija sėkmingiau pasinaudojo Oklahomos ekipa. Anksčiausiai ant suolo pasodintas Carmelo Anthony grįžo į aikštę ir rungtyniavo kartu su antrojo penketo žaidėjais bei šešiais paeiliui pelnytais taškais paskutinėmis kėlinio sekundėmis sumažino skirtumą iki penkių taškų.

Antrąją susitikimo dalį identišku penketu pradėję Billy Donovano auklėtiniai pataikė visus septynis pirmuosius iš žaidimo atliktus metimus ir C. Anthony bei vos per 7 minutes 10 taškų pelniusio Raymondo Feltono pastangomis ilgą laiką šnopavo varžovams į nugaras.

Rezultatą savo naudai „Thunder“ persvėrė į aikštę grįžus pagrindiniems komandos krepšininkams, kai po įstabaus S. Adamso perdavimo per visą aikštę R. Westbrookas galingu dėjimu išvedė Oklahomos komandą į priekį – 41:40.

Įspūdingu puolimu pasižymėjusioje likusioje pirmosios rungtynių pusės dalyje komandos kovėsi taškas į tašką, o S. Adamsas ir Karl-Anthony Townsas keitėsi vienas už kitą įspūdingesniais dėjimais iš viršaus.

Svečiai iš Mineapolio po sėkmingiau sužaistos antro ketvirčio pabaigos ir dviejų sudėtingų J. Butlerio dvitaškių į ilgąją pertrauką išsinešė septynių taškų persvarą.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo sėkminga „Timberwolves“ atkarpa, po kurios T. Thibodeau auklėtiniai susigrąžino dviženklį pranašumą. Šeimininkai du kartus sugebėjo sumažinti atsilikimą, tačiau universaliu komandiniu žaidimu puolime pasižymėję svečiai prieš lemiamą ketvirtį turėjo trylikos taškų persvarą.

Lemiamoje susitikimo dalyje iniciatyvos ėmėsi naudingiausias praėjusio sezono krepšininkas R. Westbrookas. Fantastišką ketvirtą kėlinį sužaidusio įžaidjėo dėka „Thunder“ ėmė mažinti varžovų pranašumą, o likus kiek daugiau nei trisdešimt sekundžių Oklahomos simbolio tritaškis išlygino rezultatą ir sukūrė tobulas sąlygas filmo scenarijaus vertai rungtynių pabaigai.

Po paskutiniosios T. Thibodeau minutės pertraukėlės svečiai ilgai nerado būdų susikurti patogią galimybę metimui, tačiau atakai skirtam laikui artėjant prie pabaigos po prasiveržimo į baudos aikštelę dvitaškį pataikė K. Townsas, varžovų atsakui palikęs nepilnas devynias sekundes.

Po Oklahomos komandos pasitarimo R. Westbrookas atliko tikslų perdavimą ties tritaškio linija jo laukusiam C. Anthony, sugebėjusiam pataikyti lemiamą tritaškį ir po labai ilgos pertraukos išvesti „Thunder“ į priekį – 113:112.

Po Melo šūvio ketvirtame kėlinyje liko mažiau nei penkios sekundės, o svečiai nebeturėjo minutės pertraukėlių. Su agresyviu šeimininkų spaudimu susidūręs T. Gibsonas vargais negalais sugebėjo išmesti kamuolį A. Wigginsui, kuris žaibiškai nuskriejęs į varžovų aikštės pusę spėjo sudaužyti Oklahomos sirgalių širdis.

Iš itin tolimos distancijos tritaškį paleidęs kanadietis sugebėjo nuo lentos pasiųsti kamuolį į krepšį ir išplėšti įsimintiną pergalę „Timberwolves“ komandai.

Šias nuostabias rungtynes sužaidusios komandos jau naktį iš penktadienio į šeštadienį stos į antrąją tarpusavio dvikovą šiame sezone. Minesotoje vyksiantį susitikimą nuo 3 val. Lietuvos laiku tiesiogiai transliuos DELFI TV.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 31 (5/8 trit., 10 rez. perd.), Carmelo Anthony 23, Stevenas Adamsas 17 (13 atk. kam.), Paulas George'as 14 (6/20 met.), Jerami Grantas ir Raymondas Feltonas po 12 taškų.

„Timberwolves“: Karl-Anthony Townsas (12 atk. kam.) ir Andrew Wigginsas po 27, Jeffas Teague'as 19 (9 rez. perd.), Jimmy Butleris 15, Taj Gibsonas 11 taškų (10 atk. kam.).

Ankstesnėse nakties rungtynėse antrąją pergalę iš eilės iškovojo pračiausią rezultatą visoje lygoje pernai užfiksavę Bruklino „Nets“ (2-1), namuose 116:104 (19:25, 37:28, 35:24, 25:27) palaužę Atlantos „Hawks“ (1-2) krepšininkų pasipriešinimą.

Po trijų kėlinių trylikos taškų pranašumą turėję šeimininkai sudarė įspūdį, jog jau žygiuoja link užtikrintos pergalės, tačiau „Hawks“ sugebėjo surengti spurtą 22-8 ir išlyginti rungtynių rezultatą – 99:99.

Visgi įtampai pasiekus aukščiausiąjį tašką šaltakraujiškumą pademonstravo šią vasarą į „Nets“ iš Portlando komandos atvykęs Allenas Crabbe'as, pataikęs du tritaškius iš eilės ir sugrąžinęs žaidimo kontrolę Bruklino krepšininkams.

Itin skaudžiai susitikimas baigėsi vokiečiui Dennisui Schroderiui, ketvirto kėlinio pabaigoje nesėkmingai nusileidusiam ant varžovo kojos ir patyrusiam stiprią čiurnos traumą.

Įžaidėjo nesėkmės epizodas priminė neseniai matytą Jono Valančiūno nesėkmę, tačiau „Hawks“ atstovas ant gerokai aštresniu kampu pakrypusios čiurnos nusileido visu svoriu.

Atlantos klubas artimiausiu metu turėtų pateikti daugiau informacijos apie D. Schroderio sveikatos būklę.

„Nets“: Allenas Crabbe'as 20 (4/7 trit.), Demarre Carrollas 17, D'Angelo Russellas (7 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Caris LeVertas po 16, Trevoras Bookeris 14 taškų.

„Hawks“: Marco Belinelli 19, Dennisas Schroderis 17 (5/22 met.), Kentas Bazemore'as 16, Johnas Collinsas 14 taškų (13 atk. kam.).

Pergalę pasiekę Bruklino krepšininkai pirmą kartą nuo 2014-ųjų metų lapkričio savo sezono rezultate turi daugiau pergalių, nei pralaimėjimų. Neigiamo balanso seriją „Nets“ nutraukė po 1074 dienų pertraukos.

Ankstyvą pirmadienio rytą Lietuvos laiku vykusiame susitikime Los Andželo „Lakers“ (1-2) namuose sugebėjo panaikinti milžinišką Naujojo Orleano „Pelicans“ (1-2) persvarą, tačiau galiausiai pripažino varžovų pranašumą rezultatu 112:119 (22:34, 33:34, 28:26, 29:25).

Šeimininkai įspūdingą atkarpą pradėjo iki trečio kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei dviem su puse minutės, kai jau rungtynių pradžioje dviženklę persvarą susikrovę „Pelicans“ įtikinamai pirmavo 93:72.

Charakterį pademostravę Luke'o Waltono auklėtiniai sugebėjo ne tik pasivyti savo varžovus, bet ir persverti rezultatą savo naudai – 101:98. Kiek daugiau nei aštuonių minučių atkarpą Los Andželo krepšininkai sugebėjo laimėti net 29:5.

Visgi rungtynių pabaigą šaltakraujiškiau sužaidę svečiai iš Naujojo Orleano sugebėjo susigrąžinti iniciatyvą ir iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone.

Susitikimas dvipramiškai susiklostė „Lakers“ naujokui Lonzo Ballui – nors įžaidėjas tragiškai atakavo iš žaidimo ir pataikė tik 3 iš 13 metimų, 8 taškus surinkęs krepšininkas ir vėl liko netoli trigubo dublio, savo statistikos eilutę papildęs 8 atkovotais kamuoliais ir 13 rezultatyvių perdavimų.

„Lakers“: Jordanas Clarksonas 24 (10/18 met., 5 rez. perd.), Kentavious Caldwell-Pope'as ir Kyle'as Kuzmas po 20, Julius Randle'as 11 taškų.

„Pelicans“: Anthony Davisas 27 (17 atk. kam.), DeMarcusas Cousinsas 22 (11 atk. kam., 8 rez. perd.), E'Twaune'as Moore'as 19 (8/9 met.), Jrue Holiday ir Ianas Clarkas po 14 taškų.