Pirmuosius šio sezono taškus pelnė Klivlande kurtinančiu švilpimu pasitiktas įžaidėjas Kyrie Irvingas, vasarą pareikalavęs mainų iš 2016-ųjų metų lygos čempionų gretų ir atsidūręs Bostono klubo gretose.

Neįprastą situaciją puikiai iliustravo nacionalinio JAV televizijos kanalo TNT transliacijos režisierių klaida – pirmieji naujojo „Celtics“ lyderio taškai buvo įrašyti „Cavaliers“ komandai.

Visgi visos lygos gerbėjų dėmesio centre atsidūrusį Kyrie sugrįžimą į buvusios komandos tvirtovę į antrą planą nustūmė po pirmosios minutės pertraukėlės visai „Quicken Loans“ arenai bei viso pasaulio krepšinio gerbėjams žada atėmęs epizodas.

Kamuolį turėję svečiai pasitarimo metu parengė „alley-oop“ stiliumi pasibaigti turėjusią ataką, kurios smaigalyje atsidūrė šią vasarą ketverių metų 128 milijonų JAV dolerių trukmės sutartį su „Celtics“ pasirašęs krašto puolėjas Gordonas Haywardas.

Visgi K. Irvingui atlikus perdavimą buvęs Jutos „Jazz“ lyderis ore susidūrė su LeBronu Jamesu ir krisdamas ant parketo visu svoriu nusileido ant į išorę sulenktos kairės kojos. Žiūrovams sulaikius kvapą abiejų komandų žaidėjai neslėpė siaubo, o sunkiai emocijas tvardęs K. Irvingas sukniubo komandos draugų glėbyje.

Po rungtynių Bostono vyriausiasis treneris Bradas Stevensas atskleidė, jog iš aikštės ant neštuvų išneštam G. Haywardui išniro čiurna bei lūžo blauzdikaulis. Per kiek daugiau nei penkias minutes trukusį debiutą naujajame klube žaidėjas spėjo pasižymėti dviem taškais.

Emocinį sukrėtimą patyrę „Celtics“ artimiausiu metu leido varžovams surengti spurtą 14:2 ir iki pat ilgosios pertraukos atsiliko dviženkliu skirtumu, o po dviejų kėlinių komandas skyrė net šešiolika taškų.

Iki pat rungtynių pradžios netilo kalbos apie dėl čiurnos traumos trejas iš ketverių šeimininkų ikisezoninių rungtynių praleidusio L. Jameso pasirodymą susitikime. Galiausiai „Cavaliers“ lyderis žengė į aikštę ir jau iki ilgosios pertrauko surinko 14 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Kai jau atrodė, jog Klivlando komanda pasinaudos sąmyšiu varžovų stovykloje ir sezoną pradės lengva pergale, inciatyvos ėmėsi jaunieji Bostono krepšininkai – 19-metis Jaysonas Tatumas, 20-metis Jaylenas Brownas ir 23-ejų metų Marcusas Smartas.

Po ilgosios pertraukos smarkiai atsinaujinusi „Celtics“ komanda pademonstravo pernai klubo vizitine kortele pasiaukojantį kovingumą ir po paeiliui perimtų kamuolių ir keturių be atsako pelnytų taškų privertė Tyronną Lue prašyti greitos minutės pertraukėlės.

Visgi ir po „Cavaliers“ pasitarimo vaizdas aikštėje nepasikeitė – kovingai rungtyniavęs svečių jaunimas provokavo šeimininkų klaidas, kurias kitoje aikštės pusėje vertė lengvais taškais. Minėtasis jaunųjų žaidėjų trejetas kartu per kėlinį pelnė net 26 taškus.

Įspūdingai rungtyniavusio jaunųjų krepšininkų pastangų dėka Bostono komanda likus mažiau nei penkioms sekundėms iki trečio ketvirčio pabaigos pirmą kartą nuo pirmo kėlinuko antros pusės persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau Derrickas Rose'as puikiu tolimu metimu su sirena prieš lemiamą rungtynių dalį persvėrė rezultatą „Cavaliers“ naudai.

Paskutiniajame ketvirtyje virė itin atkakli kova – pirmaujanti komanda keitėsi po kelis kartus per minutę, o žiūrovai pagaliau išvydo K. Irvingo ir L. Jameso dvikovą. Nors likus žaisti mažiau nei dvi minutes „Celtics“ turėjo trijų taškų persvarą, iniciatyvą į savo rankas perėmusio LeBrono dėka Klivlando komanda spurtavo 7:0 ir likus 46 sekundėm išsiveržė į priekį 98:102.

Svečiams pridėjus vieną baudą metimą Bostono krepšininkai turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau J. Brownas prametė iš toli, o paskutinysis „Celtics“ šansas simboliškai įkūnijo šią vasarą plačiai eskaluotą buvusių komandos draugų išsiskyrimą.

Rezultatą išlyginti galėjęs K. Irvingas su sirena paleido tritaškį per L. Jameso rankas, tačiau po netaiklaus buvusio „Cavaliers“ įžaidėjo metimo šeimininkai šventė dramatišką pergalę.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 29 (12/19 met., 16 atk. kam., 9 rez. perd.), Kevinas Love'as 15 (11 atk. kam.), Derrickas Rose'as 14, Jae Crowderis 11, J. R. Smithas 10 taškų.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 25 (11/23 met.), Kyrie Irvingas 22 (4/9 trit., 10 rez. perd.), Jaysonas Tatumas 14 (10 atk. kam.), Marcusas Smartas 12 taškų.