Išskirtinį ažiotažą sukėlusios penktosios finalo serijos rungtynės į rekordų knygą žengė dar iki ginčo kamuolio išmetimo, kai neįvardintas asmuo už du bilietus į „Oracle“ areną sumokėjo net 133 tūkstančius JAV dolerių.

Po teisėjų klaidomis išsiskyrusio ketvirtojo serijos susitikimo arbitrai nuo pirmųjų minučių ėmėsi griežčiau vertinti žaidėjų fizinį kontaktą, siekdami užkirsti kelią aštresniems krepšininkų susistumdymams. Pirmieji dėl šios aplinkybės nukentėjo svečiai – nesužaidus net trijų minučių aikštę dėl dviejų asmeninių pražangų paliko Kevinas Love'as.

Tai buvo pirmas kartas šiame sezone kai „Cavaliers“ krašto puolėjas taip anksti du sykius pažeidė taisykles, o neužilgo prie Klivlando krepšininko prisijungė ir identiškoje situacijoje atsidūrė Kevinas Durantas ir Klay Thompsonas.

Priverstiniai abiejų komandų rotacijos pokyčiai į rungtynes įnešė intrigos ir dinamikos – jau atidaromajame ketvirtyje pirmaujanti komanda keitėsi net aštuonis kartus.

Antrojo kėlinio pradžioje įspūdingais dėjimais apsikeitė LeBronas Jamesas ir sėkmingiausias rungtynes šių metų atkrintamosiose varžybose sužaidęs Andre Iguodala, tačiau po šių epizodų Klivlando krepšininkų turėta trapi persvara tapo paskutiniuoju epizodu, kai „Cavaliers“ pirmavo šių metų finalo serijoje.

Devynių netaiklių „Warriors“ tritaškių seriją dviem taikliais tolimais šūviais iš eilės nutraukė viso net 39 taškus šiąnakt pelnęs K. Durantas, o Stepheno Curry pridėtas metimas leido šeimininkams sužaisti atkarpą 15:2, tačiau ir tai dar nebuvo pabaiga.

33:41 kėlinio pradžioje atsilikusi Kalifornijos ekipa viso spurtavo net 27:4 ir perlaužė pirmosios rungtynių pusės eigą, o įkaitusi atmosfera įžiebė emocionaliausią šios nakties konfliktą.

Kamuolį po savuoju krepšiu atkovojęs Davidas Westas nustūmė Kyrie Irvingą, o dėl epizodo pasipiktinę Tristanas Thompsonas ir J.R. Smithas šoko ginti svečių komandos įžaidėjo. Arbitrai už šį epizodą skyrė technines pražangas „Warriors“ aukštaūgiui ir aistroms pasidavusiam svečių komandos duetui.

Įspūdingos atkarpos metu vangiu puolimu rungtynes pradėję Steve'o Kerro auklėtiniai pataikė net 11 iš 12 iš žaidimo aliktų metimų.

Dar iki ilgosios pertraukos K. Durantas ir S. Curry pelnė atitinkamai 21 ir 20 taškų bei pasiekė geriausią asmeninį šių metų atkrintamųjų varžybų rezultatą.

Septyniolikos taškų skirtumu atsilikusių svečių nusiteikimui svarų moralinį postūmį suteikė du fantastiški J.R. Smitho tritaškiai, sumažinę varžovų persvarą kėlinio pabaigoje – po dviejų ketvirčių „Cavaliers“ atsiliko 60:71.

Trečiame kėlinyje Klivlando krepšininkai sumažino klaidų skaičių ir pristabdė šeimininkų puolimą bei ilgą laiką kvėpavo varžovams į nugaras, o prieš lemiamą rungtynių dalį atsiliko tik penkiais taškais, tačiau lemiamomis minutėmis iniciatyvos ėmęsis K. Durantas padėjo „Warriors“ išlaikyti pranašumą įr iškovoti antrąjį NBA čempionų titulą per pastaruosius trejus metus.

Tai buvo pirmas kartas „Warriors“ istorijoje, kai ekipa iškovojo čempionų titulą lemiamas rungtynes laimėdama savo namų arenoje, ir pirmasis Ouklando mieste šeimininkų pasiektas profesionalaus sporto trofėjus nuo 1974-ų metų, kai tą padarė beisbolo klubas „Athletics“.

Atsarginių žaidėjų rezultatyvumo dvikovą „Warriors“ laimėjo net 35:7.

Pralaimėjusių ekipos lyderis L. Jamesas tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, finalų serijoje rinkusiu trigubo dublio vidurkį.

„Warriors“: Kevinas Durantas 39 (14/20 met., 5/8 trit.), Stephenas Curry 34 (12/15 baud., 10 rez. perd.), Andre Iguodala 20 (9/14 met.), Klay Thompsonas 11, Draymondas Greenas 10 taškų (12 atk. kam.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 41 (19/30 met., 13 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyrie Irvingas 26, J.R. Smithas 25 (7/8 trit.), Tristanas Thompsonas 15 taškų (6/8 met.).