Per visą lygos istoriją nė viena komanda nėra laimėjusi atkrintamųjų varžybų serijos, kurioje atsiliko rezultatu 0:3.

Susitikimas savo intensyvumu žiūrovų dėmesį prikaustė nuo pat pirmųjų akimirkų. Nesužaidus nė penkių minučių centrinėmis finalo figūromis skirtingose ekipose tapę LeBronas Jamesas ir Kevinas Durantas kartu jau buvo surinkę 17 taškų ir neprametę nė vieno metimo, tačiau visai neužilgo į pirmąjį planą įsiveržė didžiąją atkrintamųjų varžybų dalį šešėlyje likęs krepšininkas.

Fantastišką atkarpą sužaidęs „Warriors“ snaiperis Klay‘us Thompsonas privertė atsiminti jam priklausantį 37 taškų per kėlinį rekordą – atakuojantis gynėjas kartu su K. Durantu pelnė visus 24 pirmuosius svečių taškus ir tildė „Quicken Loans“ arenoje susirinkusius sirgalius pataikydamas pirmus 4 iš 5 tritaškių ir žaibiškai surinkdamas 16 taškų.

Ne ką mažiau įspūdingai artimiausias minutes grūmėsi ir L. Jamesas, per 10 pirmojo kėlinio minučių taip pat surinkęs 16 taškų (7/8 met.) ir padėjęs „Cavaliers“ pirmauti rezultatu 32:29.

Visgi Klivlando simboliui paskutines porą ketvirčio minučių praleidus ant atsarginių žaidėjų suolo varžovai sugebėjo spurtuoti net 10:0 ir susikrauti septynių taškų persvarą.

K. Thompsono, K. Duranto ir Stepheno Curry vedama Kalifornijos ekipa pasiekė naują NBA finalų rekordą, per kėlinį pataikydami 9 tolimus metimus iš 14 bandymų.

Antrojo kėlinuko pradžioje emocijų nesuvaldė temperamentingasis „Warriors“ krašto puolėjas Draymondas Greenas, už ginčus dėl gautos trečiosios asmeninės nubaustas ir technine pražanga.
Komandos draugai visu būriu šoko sulaikyti emocingojo žaidėjo nuo tolimesnių diskusijų su arbitrais.

Apylygiai besiklosčiusiame kėlinyje Steve‘o Kerro auklėtiniai išlaikė pavyzdingą kamuolio judėjimą ir iki ilgosios pertraukos atliko net 21 rezultatyvų perdavimą. Tai aukščiausias toks skaičius nuo 1992-ų metų, kai pirmose finalo rungtynėse su Portlando „Trail Blazers“ ekipa Michaelo Jordano vedami Čikagos „Bulls“ tokio pobūdžio perdavimų surinko 22.

Šeimininkai per tą patį laiko tarpą komandoms draugams sėkmingai asistavo tik 6 kartus. Klivlando klubo sirgaliai trečiojo ketvirčio laukė su nerimu, kadangi „Cavaliers“ pirmose dvejose finalo serijos rungtynėse šią susitikimų dalį pralaimėjo atitinkamai 11 ir 13 taškų skirtumais, tačiau šiąnakt scenarijus palankiau susiklostė Ohajo valstijos klubui.

Pribloškiančiais reidais į baudos aikštelę varžovų gynybą terorizavęs Kyrie Irvingas vien šiame ketvirtyje surinko 16 taškų ir padėjo Klivlando krepšininkams ne tik pirmą kartą šioje serijoje persverti rezultatą vėliau, nei pirmame kėlinyje, bet ir susikrauti didžiausią superfinalo persvarą – 94:87.

Sėkmingas Australijoje gimusio įžaidėjo pasirodymas priminė praėjusių metų NBA finalą, kai pirmose dvejose rungtynėse puolime strigęs krepšininkas serijos eigą perlaužė būtent trečiame susitikime, kuriame pelnė 30 taškų.

Šį kartą K. Irvingas jau po trijų ketvirčių turėjo 33 taškus, o „Cavaliers“ – penkių taškų pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje nesužaidus nė dviejų minučių visos akys ir vėl smigo į D. Greeną, užsidirbusį penktąją asmeninę pražangą ir smarkiai apribojusį savo žaidybinį laiką. „Quicken Loans“ arenoje susirinkę žiūrovai pratrūko kurtinančiomis ovacijomis ir provokuojančiomis skanduotėmis siekė iššaukti dar vieną techninę nuobaudą, tačiau S. Kerras nusprendė patausoti gynybos specialistą rungtynių pabaigai.

Pirmą kartą šiame finale ketvirtame kėlinyje persvarą turėję šeimininkai ketvirtį pradėjo taikliais Kyle‘o Korverio ir J.R. Smitho tritaškiais, o taiklumo atžvilgiu silpnai pasirodęs Kevinas Love‘as vieną po kito rinko kamuolius po varžovų krepšiu.

Buvęs „Timberwolves“ lyderis užfiksavo ir naują absoliutų karjeros rekordą, rungtynių metu perimdamas net 6 kamuolius.

Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes „Cavaliers“ turėjo šešių taškų persvarą ir artėjo prie ranka pasiekiamos pergalės, tačiau iniciatyvos ėmęsis K. Durantas surengė fantastišką spurtą, leidusį svečiams persverti rezultatą – 113:116.

Švieslentėje degant šiems skaičiams ir likus žaisti kiek daugiau nei 11 sekundžių vyriausiasis šeimininkų treneris Tyronnas Lue išnaudojo paskutinę minutės pertraukėlę.

Grąžinus kamuolį į žaidimą šis atsidūrė dešiniajame atakos kampe buvusio L. Jameso rankose. „Cavaliers“ lyderis ryžosi atakuoti iš toli, tačiau Andre Iguodala, it atsikeršydamas varžovui už įsimintiniausią praėjusio finalo epizodą, sugebėjo blokuoti metimą be pražangos.

Rungtynes S. Curry užbaigė dviem taikliais baudų metimais, vainikavusiais per mažiau nei 200 paskutinių rungtynių sekundžių „Warriors“ surengtą spurtą 11:0.

Septynis taškus lemiamame ketvirtyje pelnęs L. Jamesas per trejas finalo rungtynes šioje rungtynių stadijoje vidutiniškai renka po 4,3 taško.

Penkioliktąją pergalę iš eilės atkrintamosiose iškovoję „Warriors“ pasiekė absoliutų JAV profesionalaus sporto rekordą, pagerindami 1992-93 metų sezone NHL ledo ritulio pirmenybėse užfiksuotą Pitsbrugo „Penguins“ rezultatą.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį, 4 val. ryto Lietuvos laiku.

Mūsų šalyje NBA finalus tiesiogiai transliuoja Sport1 televizija.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 39 (15/27 met., 4/9 trit., 11 atk. kam., 9 rez. perd.), Kyrie Irvingas 38 (16/29 met., 0/7 trit.), J.R. Smithas 16 (5/10 trit.), Kevinas Love‘as 9 taškai (13 atk. kam., 6 per. kam.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 31 (10/18 met., 4/7 trit.), Klay‘us Thompsonas 30 (6/11 trit.), Stephenas Curry 26 taškai (13 atk. kam.).