Dar pernai pirmąja 73 pergales iškovojusia ekipa lygos istorijoje tapęs Kalifornijos klubas pasiekė dar vieną įspūdingą rekordą. Trečiąją atkrintamųjų varžybų seriją paeiliui sausu rezultatu laimėję „Warriors“ tapo pirmąja visų laikų NBA komanda, laimėjusia visas dvylika iki superfinalo vykusių rungtynių.

Iki 2003-iųjų metų, kai pirmajame etape pradėta žaisti serijas iki keturių pergalių, „sausai“ iki finalo du kartus buvo nužygiavę Los Andželo „Lakers“ krepšininkai, 1989-ais metais superfinale 0:4 nusileidę Detroito „Pistons“, o 2001-ais pralaimėję pirmąsias serijos rungtynes, tačiau rezultatu 4:1 nukovę Alleną Iversoną ir Filadelfijos „76ers“.

Beveik visas rungtynes užtikrintai pirmavusių „Warriors“ iš vėžių neišmušė „AT&T Center“ arenoje tvyrojusi sentimentali atmosfera. Galimai savo paskutiniąsias rungtynes „Spurs“ gretose žaidęs 39-erių Emmanuelis Ginobili simboliškai pradėjo susitikimą starto penkete.

Tai buvo pirmas argentiniečio pasirodymas starto penkete šiame sezone ir pirmas atkrintamųjų varžybų rungtynėse po ketverių metų pertraukos.

Rungtynes įsiaudrinusių sirgalių paskatinti „Spurs“ pradėjo agresyviai, tačiau intriga rungtynes apleido jau pirmajame ketvirtyje. Itin nuviliančiai šioje serijoje žaidęs LaMarcusas Aldridge‘as pataikė savo pirmąjį metimą, tačiau prametė artimiausius penkis ir jau pirmo kėlinio viduryje šeimininkai atsiliko 7:16.

Į ankstyvą duobę kritę Teksaso atstovai pataikė tik 3 iš pirmųjų 16 metimų iš žaidimo, o po pertraukėlės prie baudų metimų linijos stojęs Jonathonas Simmonsas prametė abu kartus.

Atsakomojoje „Warriors“ atakoje starto penkete vietoje JaVale‘o McGee pasirodęs naujokas Patrickas McCaw smeigė tritaškį, padidindamas persvarą iki 12 taškų, ir panašų skirtumą svečiai išlaikė iki pat rungtynių pabaigos.

Išskirtines žiūrovų ovacijas dar kartą iššaukė E. Ginobili, keblioje situacijoje išlaikęs kamuolį savo rankose ir stojęs šokti ginčo kamuolio su atletiškuoju J. McGee. Dar viename veterano karjerą įamžinusiame epizode liepos mėnesį 40-ies metų jubiliejų švęsiantis „Spurs“ senbuvis sugebėjo laimėti kamuolį šeimininkų ekipai.

Sau ne visai būdingomis priemonėmis varžovų krepšį terorizavo tik 2 iš 7 tolimų metimų pirmoje rungtynių pusėje pataikęs Stephenas Curry. Patricko Millso gynybą įspūdingais klaidinančiais judesiais į šipulius daužęs įžaidėjas iki ilgosios pertraukos septynis kartus prasiveržė po varžovų ginamuoju krepšiu ir šias atakas pavertė 14 taškų.

Ne ką mažiau įspūdingai efektyviai puolime žaidė ir pernai šiame atkrintamųjų varžybų etape savo karjerą Oklahomos „Thunder“ gretose baigęs Kevinas Durantas, visų rungtynių metu pataikęs 10 iš 13 metimų ir svariausiai prisidėjęs prie įspūdingo svečių antrojo kėlinio, kai „Warriors“ iš žaidimo atakavo net 74 proc. taiklumu.

Energijos šeimininkų žaidimui suteikė nuo suolo pakilę Dejounte Murray, Brynas Forbesas ir Kyle‘o Andersonas, kartu viso pelnę 37 taškus ir demonstravę kovingumą abiejose aikštęs pusėse.

Įžaidėjas D. Murray sugebėjo šiąnakt perimti net 5 kamuolius ir tapo pirmuoju tokį skaičių užfiksavusiu 20-ies metų amžiaus krepšininku NBA atkrintamųjų istorijoje.

Artėjant ketvirtojo kėlinio pabaigai ir „Warriors“ užtikrintai išlaikant savo persvarą šeimininkų sirgaliai paskutiniąsias tris žaidimo laiko minutes skyrė nesibaigiančiomis padėkos E. Ginobili skanduotėmis. Keturis kartus su „Spurs“ NBA čempionu tapęs gynėjas teigia esąs dar neapsisprendęs dėl savo karjeros ateities.

Pastarąjį kartą sausu rezultatu atkrintamųjų varžybų seriją Greggo Popovičiaus vadovaujama ekipa 2010-ais metais nusileido Finikso „Suns“ klubui, kurio generaliniu vadybininku tuo metu dirbo šiuo metu „Warriors“ dėl sveikatos problemų vadovauti negalintis Steve‘as Kerras.

Viso penkis tolimus metimus šiąnakt sumetęs S. Curry aplenkė „Lakers“ legendą Kobe Bryantą ir pakilo į penktąją daugiausiai tritaškių NBA atkrintamųjų varžybose pataikiusių krepšininkų sąrašo vietą.

K. Durantas į NBA superfinalą grįžo po penkerių metų pertraukos. 2012-ais metais jo atstovaujami „Thunder“ lemiamoje kovoje rezultatu 1:4 nusileido LeBrono Jameso tuo metu atstovautiems Majamio „Heat“.

Trečią kartą paeiliui Vakarų konferencijos čempionų vardą iškovoję „Warriors“ konferencijos finalo serijoje bent 30 taškų pelnė dvylikoje iš šešiolikos žaistų kėlinukų.

Kawhi Leonardas šeimininkams nepadėjo dėl traumos.

„Spurs“: Kyle‘as Andersonas 20 (6 atk. kam., 4 per. kam.), Emmanuelis Ginobili 15 (7 rez. perd., 3 per. kam.), Patty Millsas ir Pau Gasolis (9 atk. kam.) po 14, Jonathonas Simmonsas 13 taškų.

„Warriors“: Stephenas Curry 36 (14/24 met., 5/13 trit., 6 rez. perd.), Kevinas Durantas 29 (10/13 met., 12 atk. kam.), Draymondas Greenas 16 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Ianas Clarkas 12, Klay Thompsonas (3/13 met.) 10 taškų.

Pirmosios NBA superfinalo serijos rungtynės numatomos birželio 1-ąją dieną.