Puikiai rungtynes pradėjęs Jonas Valančiūnas per pirmąsias aštuonias minutes sugebėjo pelnyti 8 taškus ir įkvėpti šeimininkus energingai rungtynių pradžiai. Visgi nuo tos akimirkos iki pat ketvirtojo kėlinio antros pusės JV negavo galimybės atakuoti iš žaidimo, o formalumu tapusioje susitikimo pabaigoje sumetė visus keturis mestus dvitaškius.

Viso lietuvis per 33 aikštėje praleistas minutes surinko 19 taškų (8/10 met., 3/4 baud.) ir 8 atkovotus kamuolius. Šiandien 25-ąjį gimtadienį švenčiančiam Jonui tai buvo daugiausiai žaidybinio laiko atnešusios rungtynės šių metų atkrintamosiose varžybose.

„Raptors“ šiame susitikime vertėsi be kairės čiurnos traumą patyrusio įžaidėjo Kyle‘o Lowry. Vienas iš ekipos lyderių buvo registruotas rungtynėms, tačiau aikštėje taip ir nepasirodė, o jo vietą užėmė pirmą kartą savo karjeroje į atkrintamųjų varžybų rungtynių starto penketą pakliuvęs kanadietis Cory Josephas.

Nesužaidus nė pusės pirmojo ketvirčio būtent kairę čiurną susižalojo ir šeimininkų starto penketo nays Normanas Powellas, dengdamas LeBrono Jameso metimą nusileidęs ant varžovų lyderio kojos.

Visgi puolėjas sugebėjo grįžti į aikštę ir tęsti rungtynes bei tapti vienu rezultatyviausių „Raptors“ krepšininkų.

Pirmoje rungtynių pusėje Toronto ekipa agresyviai atakavo varžovų baudos aikštelę ir po dviejų kėlinukų turėjo trijų taškų persvarą. Visgi centrine šio laikotarpio istorija tapo tragiškas „Raptors“ taiklumas metant tritaškius – iki ilgosios pertraukos Dwane‘o Casey auklėtiniai prametė visus dvylika tolimų metimų.

Po itin silpnai sužaistų antrųjų serijos rungtynių sėkmingai reabilitavosi rezultatyviausias Kanados klubo krepšininkas DeMaras DeRozanas. Atakuojantis gynėjas jau per tris kėlinius pasiekė naują karjeros atkrintamųjų varžybų rezultatyvumo rekordą, tačiau tik dviejų taškų deficitą prieš lemiamą kėlinį turėjusių „Raptors“ laukė tikras košmaras paskutinėje rungtynių dalyje.

Ketvirtą ketvirtį NBA čempionai pradėjo maksimaliai susikaupę ir akimirksniu spurtavo 17:3 bei nulėmė susitikimo baigtį. D. DeRozanas paskutiniajame kėlinyje sukrapštė tik vieną tašką, o šaltakraujiška Kyle‘o Korverio tritaškių serija sudaužė bet kokias „Raptors“ viltis kovoti dėl pergalės.

Šios gniuždančios atkarpos metu Toronto krepšininkai pataikė tik 1 iš 11 metimų iš žaidimo.

Toronto ekipa pirmą kartą nuo vasario viduryje vykusio Visų žvaigždžių savaitgalio pralaimėjo trejas rungtynes iš eilės, o per visą NBA istoriją nė viena ekipa nėra laimėjusi serijos, kurioje atsiliko rezultatu 0:3.

Per visas rungtynes arenos šeimininkai pataikė tik 2 iš 18 mestų tritaškių, kai „Cavaliers“ varžovų krepšį subombardavo pataikydami net 13 iš 23 tolimų metimų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 37 (12/23 met., 13/13 baud.), Jonas Valančiūnas 19, Normanas Powellas 13 (6/19 met., 1/7 trit.), Serge‘as Ibaka 12 taškų.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 35 (9/16 met., 15/16 baud., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Kevinas Love‘as (13 atk. kam.) ir Kyrie Irvingas (7/21 met.) po 16, Kyle‘as Korveris 14 taškų.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks sekmadienį, 22 val. 30 min. Lietuvos laiku.