Ant atsarginių žaidėjų suolo šias rungtynes pradėjęs Jonas Valančiūnas viso per 20 aikštėje praleistų minučių surinko 23 taškus (10/13 met., 3/5 baud.) ir 5 atkovotus kamuolius.

Iki rezultatyviausių karjeros rungtynių atkrintamosiose varžybose JV pritrūko vos vieno vienintelio taško. Geriausią susitikimą šioje sezono dalyje lietuvis sužaidė lygiai prieš metus – 2016-ųjų metų gegužės 3-ią, kai į Majamio „Heat“ krepšį sumetė 24 taškus.

Po pralaimėjimo pirmose rungtynėse vyriausiasis „Raptors“ treneris Dwane‘as Casey nusprendė pakoreguoti ekipos starto penketą ir vietoje J. Valančiūno ir Demarre Carrollo rungtynes pradėti patikėjo Patrickui Pattersonui ir Normanui Powellui.

Pirmosiomis minutėmis šviežiai iškepta žaidėjų kombinacija paliko teigiamą įspūdį ir pataikė 4 iš 5 iš žaidimo atliktų metimų, tačiau tuomet šeimininkai perėmė rungtynių kontrolę ir pirmą kėlinio pusę užbaigę atkarpa 12:0 pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą.

Varžovų spurtas privertė Toronto ekipos trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlės, po kurios aikštėje pirmą kartą pasirodė J. Valančiūnas. Lietuvis puikiai įsijungė į komandos žaidimą, suteikdamas „Raptors“ puolimui stabilumo ir vien per penkias likusias pirmojo ketvirčio minutes pelnydamas 10 taškų.

Nepaisant kitoje aikštės pusėje Channingo Frye pataikytų dviejų tritaškių, situacijos iššauktą keitimą teko atlikti „Cavaliers“ strategui Tyrone‘ui Lue, ant parketo grąžinusiam JV jėga prilygstantį Tristaną Thompsoną.

Beveik pusę iš 22 komandos pelnytų taškų per pirmą kėlinuką surinkusio Jono žaidimas atgaivino svečių puolimą, tačiau Kanados klubo krepšininkai niekaip negalėjo sustabdyti čempionų žaidimo. Net 12 iš 17 metimų bei visus penkis mestus tritaškius sumetę šeimininkai po dvylikos rungtynių minučių turėjo dvylikos taškų atotrūkį.

Sėkmingiau antrą kėlinį pradėję „Raptors“ sumažino varžovų persvarą iki vienženklės, tačiau fenomenaliai iš toli atakavę Klivlando krepšininkai netruko vėl susigrąžinti rungtynių kontrolę.

Du tolimus metimus paeiliui smeigęs LeBronas Jamesas pratęsė „Cavaliers“ nepramestų tritaškių seriją iki aštuonių tolimų metimų bei pasiekė pirmąjį iš dviejų šią naktį užfiksuotų istorinių skaičių.

Čempionų klubo lyderis tapo tik ketvirtuoju krepšininku NBA istorijoje, atkrintamosiose varžybose viso sumetusiu 300 tolimų metimų. Daugiau tritaškių nei L. Jamesas šioje sezono stadijoje pataikyti pavyko tik Ray‘ui Allenui (385), Reggie Milleriui (320) ir karjerą vis dar tęsiančiam Emmanueliui Ginobili (312).

Įpusėjus antrajam ketvirčiui J. Valančiūnas išprovokavo Kevino Love‘o pražangą kovoje dėl atšokusio kamuolio, kurią palydėjo ir „Cavaliers“ puolėjui skirta techninė nuobauda. Prie baudų metimo linijos stojęs rezultatyviausias Toronto krepšininkas DeMaras DeRozanas pataikė pirmąjį „Raptors“ baudų metimą šiose rungtynėse ir pelnė vienintelį savo tašką pirmoje rungtynių pusėje.

Su gniuždančia varžovų gynyba susidūręs svečių lyderis viso sukrapštė vos 5 taškus (2/11 met.), o pirmąjį savo metimą iš žaidimo pataikė tik ketvirto kėlinio pradžioje, sumažindamas „Cavaliers“ persvarą iki 24 taškų.

Lygiai du trečdalius „Raptors“ taškų iki ilgosios pertraukos surinko Kyle‘as Lowry (13) ir J. Valančiūnas (19), o nuaidėjus pirmosios rungtynių dalies pabaigą paskelbusiai sirenai švieslentėje degė pirmosioms serijos rungtynėms identiški skaičiai – 48:62.

Ekipoms grįžus iš rūbinių tęsti susitikimo nesužaidus nė minutės atgal į persirengimo patalpas patraukė K. Lowry. T. Thompsonui „Raptors“ baudos aikštelėje nugriovus N. Powellą pastarasis rėžėsi į įžaidėjo kojas, o sukniubęs svečių ekipos krepšininkas dar ilgai iš skausmo kumščiu daužė „Quicken Loans“ arenos parketą.

Kairės čiurnos sumušimą patyręs K. Lowry po medikų apžiūros grįžo į aikštę, tačiau baiginėjantis trečiam kėlinukui dar sykį paliko „Raptors“ atsarginių žaidėjų suolą. Išsamesnę įžaidėjo sveikatos būklės diagnozę Toronto ekipa turėtų pateikti artimiausiu metu.

Po pagrindinio atakų kūrėjo traumos neatsigavę svečiai su kiekviena minute vis labiau laidojo savo viltis pasiekti revanšą ir išlyginti serijos rezultatą.

Net 39 taškus viso šiose rungtynėse pelnęs L. Jamesas pagal atkrintamosiose varžybose pelnytų taškų skaičių aplenkė legendinį Kareemą Abdul-Jabbarą ir pakilo į antrąją šio sąrašo vietą. Viso 5777 taškus pelniusį „Cavaliers“ simbolį nuo pirmoje vietoje žengiančio Michaelo Jordano po šios nakties skiria tik 210 taškų.

Klivlando ekipa pratęsė įspūdingą dominavimo atkrintamosiose seriją – nuo 2015-ųjų metų „Cavaliers“ savoje arenoje laimėjo jau 17 iš 18 prieš Rytų konferencijos ekipas žaistų atkrintamųjų varžybų rungtynių, o 125 šioje sezono stadijoje pelnyti taškai tapo nauju klubo rekordu.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 39 (10/14 met., 4/6 trit., 15/21 baud.), Kyrie Irvingas 22 (11 rez. perd.), Channingas Frye 18 (5/7 trit.), Imanas Shumpertas 14 taškų.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 23 (10/13 met.), Cory Josephas 22, Kyle‘as Lowry 20, Serge‘as Ibaka 16 taškų.