Kovingai nusiteikę „Jazz“ krepšininkai nuo pirmų susitikimo minučių stengėsi išnaudoti savo pranašumą vidurio puolėjo pozicijoje ir perdavimais į baudos aikštelę skatino agresyvų Rudy Goberto žaidimą. Prancūzas dar iki ilgosios pertraukos surinko 10 taškų ir tapo viena pagrindinių svečių žaidimo detalių.

Pirmoje rungtynių pusėje abiem ekipom silpnai atakuojant iš toli („Jazz“ pataikė 4 iš 13, „Warriors“ – tik 4 iš 16 tritaškių) iniciatyvos prasiveržimais į baudos aikštelę ėmėsi pastarųjų dviejų sezonų naudingiausias lygos krepšininkas Stephenas Curry.

Įžaidėjas per pirmus du ketvirčius surinko 16 taškų, tačiau centrine serijos pradžios figūra tapo jo komandos draugas Draymondas Greenas. Vienu pagrindinių favoritų laimėti geriausiai besiginančio NBA krepšininko titulą laikomas puolėjas vieną įsimintiniausių rungtynių epizodų sukūrė sugebėjęs vienas sustabdyti greitame puolime prieš jį atsidūrusius du svečių žaidėjus.

Didvyriškas D. Greeno momentas įžiebė „Warriors“ spurtą, po kurio šeimininkai susikūrė didžiausią persvarą pirmoje rungtynių dalyje, tačiau Quino Snyderio auklėtiniai nenuleido rankų ir iki ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą iki dvylikos taškų.

Sėkmingai ir antrą rungtynių pusę pradėję svečiai sumažino savo deficitą iki septynių taškų, tačiau Kalifornijos klubas per mažiau nei minutę spurtavo 7:0 ir atvėsino varžovų ambicijas.

Visgi „Jazz“ krepšininkai sugebėjo minimaliu skirtumu laimėti trečią kėlinį ir lemiamą susitikimo dalį pradėti su nauju pasitikėjimu savo jėgomis, bet per tris su puse minutės svečiams nepavyko pataikyti nė vieno metimo iš žaidimo.

Dar vieną „sausą“ atkarpą surengusių šeimininkų pranašumas pasiekė rekordinį 21 taško skirtumą, o ilgą Jutos tylą puolime tritaškiu nutraukė pirmą kartą šių metų atkrintamosiose varžybose rungtynes starto penkete pradėjęs veteranas Joe Johnsonas.

Būtent šis Mike‘o Browno laikinai vadovaujamos Ouklando ekipos spurtas leido pastarųjų dviejų sezonų vakarų konferencijos čempionams susikrauti lemiamą persvarą.

„Warriors“ gretose į aikštę grįžo po traumos atsigavę atsarginis įžaidėjas Shaunas Livingstonas ir lengvasis krašto puolėjas Mattas Barnesas, aikštėje pasirodęs tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Susitikimą šeimininkai užbaigė remdamiesi atsarginiais krepšininkais ir suteikdami poilsio klubo lyderiams.

Jutos ekipa kovoje dėl atšokusių kamuolių varžovus pranoko rezultatu 44:37, tačiau nesugebėjo sustabdyti itin efektyviu kamuoliu dalinimusi išsiskyrusio „Warriors“ puolimo. Šeimininkai šiąnakt atliko net 32 rezultatyvius perdavimus ir surinko tik 7 klaidas.

„Warriors“: Stephenas Curry 22 (7/11 met., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Draymondas Greenas (8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kevinas Durantas po 17, Klay Thompsonas 15, Zaza Pačulija 10 taškų.

„Jazz“: Rudy Gobertas 13 (8 atk. kam., 2 blk.), Rodney Hoodas ir Gordonas Haywardas (4/15 met.) po 12, Joe Johnsonas 11 taškų.

Antrosios serijos rungtynės Ouklande vyks šeštadienio rytą, pusę šešių Lietuvos laiku.