Svečiai šiame susitikime varžovams prilygo tik iki ilgosios pertraukos, o trečiojo ketvirčio viduryje po dviejų Patricko Beverley tritaškių „Rockets“ įgavo dviženklę persvarą, kurią nuo šios akimirkos stabiliai didino iki pat rungtynių pabaigos.

Domantas Sabonis pirmosiose savo NBA karjeros atkrintamųjų varžybų rungtynėse aikštėje pasirodė iki susitikimo pabaigos likus kiek daugiau nei trims minutėms ir ekipas skiriant net 32 taškų skirtumui.

Per šį laiką Domas spėjo surinkti 4 taškus (0/2 met., 0/1 trit., 4/4 baud.), 2 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį bei vieną asmeninę pražangą.

Lietuvio vietą rotacijoje šiose rungtynėse užėmė Klaipėdos „Neptūno“ legionieriaus Jerai Granto brolis Jerami, per 27 minutes pelnęs 10 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius.

Centrinėje šios nakties dvikovoje akis į akį stojo buvę komandos draugai Jamesas Hardenas ir Russellas Westbrookas, laikomi pagrindiniais favoritais iškovoti šio sezono Naudingiausio lygos krepšininko titulą. Gerokai pranašesnis šįsyk buvo „Rockets“ lyderis, o D. Sabonio komandos draugas pasižymėjo itin prastu pataikymu iš žaidimo bei milžinišku klaidų skaičiumi.
J. Hardenas ir R. Westbrookas.

Rezultatyviausias atkrintamųjų varžybų rungtynes savo NBA karjeroje sužaidė „Thunder“ gynybos specialistas Andre Robersonas, prie 18 pelnytų taškų pridėjęs ir 2 perimtus kamuolius bei 3 blokuotus metimus. Itin ribotais gabumais puolime pagarsėjęs krašto puolėjas sugebėjo pataikyti pirmuosius keturis savo mestus tritaškius. Toks tikslių tolimų metimų skaičius tapo absoliučiu krepšininko karjeros rekordu.

Visgi puolime sužibėjusių gynybinio plano krepšininkų kontekste A. Robersonas nusileido „Rockets“ gynėjui P. Beverley. Kovingasis krepšininkas ne tik įžiebė rungtynių eigą perlaužusį spurtą, tačiau ir pasižymėjo dvigubu dubliu.

Antroje rungtynių pusėje minėtasis žaidėjas rėžėsi į itin galingą Steveno Adamso užtvarą, tačiau pakilęs nuo parketo neturėjo jokių pretenzijų nei varžovų vidurio puolėjui, nei rungtynių arbitrams.

Itin tragiškai šis susitikimas susiklostė dar vienam atkrintamųjų varžybų debiutantui Victorui Oladipo. Į „Thunder“ šią vasarą kartu su D. Saboniu atvykęs žaidėjas per 32 minutes pataikė vos 1 iš 12 metimų iš žaidimo ir prametė visus šešis mestus tritaškius.

Oklahomos starto penketo gynėjų duetas – R. Westbrookas ir V. Oladipo – kartu pataikė tik 7 iš 35 metimų bei 3 iš 17 tritaškių, kai P. Beverley ir J. Hardenas į tai atsakė 58 kartu pelnytais taškais.

Pirmoje rungtynių pusėje ekipos savotiškai apsikeitė vaidmenimis: „Rockets“ tragiškai atakavo iš toli (3 iš 16 metimų), tačiau antraisiais šansais surinko 21 tašką, kai geriausiai visoje lygoje puolime dėl atšokusių kamuolių reguliariajame sezone kovoję jų varžovai po netaiklių savo metimų nesugebėjo pelnyti nė taško.

Nepaisant sau nebūdingos rungtynių pradžios Hjustono klubas po ilgosios pertraukos grįžo į vėžes ir antrą rungtynių dalį laimėjo bendru rezultatu 59:33.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 37 (13/28 met., 3/11 trit., 7 atk. kam., 9 rez. perd.), Patrickas Beverley 21 (4/6 trit., 10 atk. kam.), Nene Hilario 15 (7/8 met.), Clintas Capela 14 (7/9 met.), Lou Williamsas 11 taškų.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 22 (6/23 met., 3/11 trit., 11 atk. kam., 7 rez. perd., 9 kl.), Andre Robersonas 18 (4/6 trit., 7 atk. kam.), Jerami Grantas 10 taškų.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį ekipos Hjustone žais antrąsias serijos iki keturių pergalių rungtynes.