Dėl geresnių pozicijų Rytų konferencijoje kovojantis Toronto „Raptors“ (38/28) klubas suklupo antrą kartą iš eilės. Išvykų maratoną tęsiantys kanadiečiai šįkart Majamyje 89:104 (26:32, 15:27, 22:26, 26:19) neturėjo jokių šansų prieš puikių formą demonstruojančius „Heat“ (32/34) krepšininkus.

J. Valančiūnas rungtynes tradiciškai pradėjo starto penkete ir iš viso ant parketo praleido 21 minutę, bet nežaidė visą ketvirtą kėlinį. Tiesa, verta pažymėti, kad prieš jį „ropliai“ turėjo net 22 taškų deficitą, todėl Dwane'as Casey leido pasireikšti mažiau rungtyniaujantiems žaidėjams.

24-erių centras iš Lietuvos vėl atliko dvigubą dublį – 24-ą šiame sezone ir 102-ą karjeroje: pelnė 10 taškų (5/6 dvit.) ir po krepšiais sugriebė 10 atšokusių kamuolių. 213 cm ūgio JV dar prarado vieną kamuolį, porą sykių pažeidė taisykles, o jo +/- rodiklis buvo blogiausias komandoje.

J. Valančiūnui būnant aikštėje „Raptors“ įmetė net 18 taškų mažiau nei Majamio krepšininkai. Visiškai priešingas buvo jo pagrindinio varžovo Hassano Whiteside'o rodiklis (+18), kuris taip pat pasižymėjo dvigubu dubliu – 12 taškų ir 14 atkovotų kamuolių bei dar 4 blokai per 33 minutes.

„Heat“: Dionas Waitersas 20, Tyleris Johnsonas 16, Goranas Dragičius 15, Hassanas Whiteside'as ir Jamesas Johnsonas po 12, Wayne'as Ellingtonas 11 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 17, Normanas Powellas 14, Delonas Wrightas 13, Jonas Valančiūnas 10, Serge Ibaka 10 taškų.

Toronto klubas Rytuose vis dar laikosi ketvirtoje pozicijoje, o 21 iš pastarųjų 25 rungtynių laimėjusi Majamio ekipa artėja prie atkrintamųjų – šoktelėjo į devintą vietą.

Pralaimėjimą patyrė ir M. Kuzminskas, Kovo 11-ąją tautiečius pasveikinęs itin originaliai. 27-erių metų puolėjo atstovaujama Niujorko „Knicks“ (26/40) komanda Detroite taip pat neturėjo prošvaisčių – „Pistons“ (33/33) krepšininkams nusileido 92:112 (23:35, 30:31, 28:23, 11:23).

Kūzia į aikštelę žengė pakilęs nuo atsarginių žaidėjų suolelio ir, nors žaidė labai nedaug, gautą progą išnaudojo sėkmingai. Per 7 minutes vilnietis surinko 6 taškus (2/4 dvit., 2/2 baud. met.) ir atkovojo kamuolį, tačiau ir sykį suklydo bei dukart prasižengė.

„Pistons“: Tobias Harris 28, Andre Drummondas 24 (15 atk. kam.), Reggie Jacksonas 19 (8 rez. perd.), Jon Leueris 11, Kentavious Caldwellas-Pope'as 9 taškai.

„Knicks“: Kristapas Porzingis 18 (6 blk.), Willy Hernangomezas 14 (9 atk. kam.), Carmelo Anthony ir Courtney Lee po 13, Chassonas Randle'as 12, Derrickas Rose'as 11 taškų.

Niujorko krepšininkų svajonė iškopti į atkrintamąsias su kiekvienu pralaimėjimu tolsta – dabar jie Rytuose rikiuojasi 12-oje vietoje, o Detroito klubo nariai žygiuoja septinti.

Vienintelis pergale pasidžiaugti galėjo D. Motiejūnas – jo atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (26/40) ekipa Šarlotėje po pratęsimo 125:122 (32:27, 27:31, 24:20, 29:34, 13:10) palaužė „Hornets“ (29/37) krepšininkus.

Tiesa, pats 26-erių lietuvis prie pergales prisidėjo tik moraliniu palaikymu – trenerio sprendimu D-Mo nepakilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Nesustabdomas šiose rungtynėse buvo „pelikanų“ lyderis Anthony Davisas. Net ir žaisdamas su sužeistu riešu aukštaūgis sugebėjo atlikti žvėrišką dvigubą dublį – pelnė 46 taškus (14/26 dvit., 4/5 trit., 6/8 baud. met.) ir atkovojo 21 kamuolį. Verta pažymėti, kad jis minėjo savo 24-ąjį gimtadienį.

Kur kas prasčiau mačas susiklostė naujajam Naujojo Orleano komandos pirkiniui DeMarcusui Cousinsui – antrame kėlinyje likus žaisti puspenktos minutės centras jau buvo susirinkęs 3 asmenines pražangas.

Po ilgosios pertraukos amerikietis dar atliko prastą perdavimą, po kurio varžovų aukštaūgis Cody Zelleris ataką užbaigė dėjimu per jį. Ketvirto kėlinio pradžioje D. Cousinsas nebesitvardė ir dukart alkūne stuktelėdamas C. Zelleriui užsidirbo penktą pražangą. Pasodintas ant suolo jis daugiau į aikštę nebegrįžo.

„Hornets“: Marvinas Williamsas 27 (10 atk. kam.), Kemba Walkeris (12 rez. perd., 8 atk. kam.) ir Nicolas Batumas (8 rez. perd.) po 24, Jeremy Lambas 14, Marco Belinelli 12 taškų.

„Pelicans“: Anthony Davisas 46, Jordanas Crawfordas 19, Solomonas Hillas 16, Jrue Holiday 15 (13 rez. perd.), Dante Cunninghamas 14, DeMarcusas Cousinsas 11 taškų.

Naujojo Orleano klubas Vakarų konferencijoje užima 12-ą vietą, o Šarlotės komanda Rytuose – 11-ą. Tiesa, abi ekipos dar turi šansų prasibrauti į atkrintamąsias varžybas.