Dar vieną solidų pasirodymą Toronto gretose surengė Jonas Valančiūnas, per 34 aikštėje praleistas minutes viso surinkęs 17 taškų (7/14 met., 3/4 baud.) ir 9 atkovotus kamuolius. Tai pirmas kartas lietuvio NBA karjeroje, kai penkeriose rungtynėse iš eilės jam pavyko pelnyti po 16 ar daugiau taškų.

Per minėtąją penkerių rungtynių atkarpą JV vidutiniškai renka po 19,4 taško ir 8,2 atkovoto kamuolio, o iš žaidimo atakuoja 57 proc. taiklumu.

Uteniškis išlaikė ir dar vieną tendencingumą – prieš „Pistons“ Jonas savo karjeroje vidutiniškai renka po 16,1 taško. Būtent Detroito klubas lietuviui yra palankiausias varžovas rezultatyvumo atžvilgiu.

Palyginimui, sunkiausiai taškus rinkti J. Valančiūnui sekasi prieš „Golden State Warriors“ ekipą, į kurios krepšį vidutiniškai aukštaūgis sumeta tik po 8 taškus per rungtynes.

Ketverias namų rungtynes prieš „Pistons“ paeiliui iki šios nakties laimėję „Raptors“ stabiliai žaidė pirmuosius tris kėlinius, po kurių turėjo net 16 taškų persvarą. Visgi svečiai nuo pat ketvirtojo ketvirčio pradžios ėmė puikiai rungtyniauti puolime ir per paskutiniąsias dvylika rungtynių minučių surinko net 36 taškus.

Toks scenarijus itin priminė pastarąsias Toronto klubo rungtynes – trečiadienio naktį išvykoje žaidę Dwane‘o Casey auklėtiniai ketvirtame kėlinuke nesustabdė Minesotos „Timberwolves“ krepšininkų ir patyrė pralaimėjimą trijų taškų skirtumu.

Už improvizaciją žaidėjų rotacijos atžvilgiu atskirų komplimentų nusipelno „Pistons“ strategas Stanas Van Gundy, visą ketvirtąjį kėlinį aikštėje pralaikęs neįprastą penketą. Isho Smitho, Kentavious Caldwell-Pope‘o, Andre Drummondo, Stanley Johnsono ir Tobiaso Harriso kombinacija tapo neįkandamu riešutu „Raptors“ gynybai ir nukalė pergalę svečių komandai.

Itin skurdaus indėlio šeimininkų ekipa sulaukė iš atsarginių krepšininkų, tarp kurių vis dar nebuvo traumuoto Patricko Pattersono. Nuo suolo pakilusių žaidėjų rezultatyvumo dvikovą savo oponentams „Raptors“ pralaimėjo net 23:52, o jau minėtas T. Harrisas pats vienas viršijo visą Toronto ekipos rezervų pelnytų taškų sumą.

Lemiamą tritaškį Detroito klubui pataikė atakuojantis gynėjas K. Caldwell-Pope‘as, iki pergalingu tapusiu metimu prametęs 10 iš 11 tolimų metimų.

Kanados krepšininkai turėjo galimybę išsigelbėti, tačiau paskutinės atakos metu kamuolį iš užribio priėmęs DeMaras DeRozanas, turėjęs aštuonias sekundes atakai paruošti, nesėkmingai mėgino individualiais veiksmais susikurti erdvės metimui, o jo bandymas išprovokuoti varžovo pražangą baigėsi itin netaikliu metimu.

Tankiai išdėstytu rungtynių tvarkaraščiu po pastarųjų rungtynių skundęsi „Raptors“ prieš šią dvikovą turėjo net tris poilsio dienas, tačiau pralaimėjo šeštą kartą per pastaruosius dešimt susitikimų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 26 (10/21 met., 6/7 baud.), Jonas Valančiūnas 17 (9 atk. kam.), Kyle‘as Lowry (4/6 trit.) ir Demarre Carrollas (6/9 met.) po 15 taškų.

„Pistons“: Tobias Harrisas 24 (9/13 met.), Kentavious Caldwell-Pope‘as 21 (2/12 trit.), Ishas Smithas 15, Stanley Johnsonas ir Marcusas Morrisas po 11, Andre Drummondas 10 taškų (18 atk. kam.).

Iki NBA Visų Žvaigždžių savaitgalio pertraukos Toronto ekipai liko sužaisti dvejas rungtynes. „Raptors“ laukia išvyka į Čikagą ir akistata su „Bulls“ klubu, o jau kitą naktį Kanados komanda namuose priims Šarlotės „Hornets“ krepšininkus.