Dar visai neseniai tarp Vakarų konferencijos autsaiderių besimurkdžiusi „Mavericks“ ekipa sparčiais žingsniais sugrįžta į kovą dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Teksaso valstijos komanda per pastarąsias 10 rungtynių laimėjo jau 7 kartą ir turnyro lentelėje palypėjo net iki 11-os pozicijos.

Šį kartą „Mavericks“ po dramatiškos kovos ir pratęsimo namie 112:105 (20:23, 22:31, 26:24, 32:22, 12:5) įveikė Jutos „Jazz“ krepšininkus.

Šeimininkų herojumi tapo Harrisonas Barnesas, pelnęs 31 tašką, iš kurių 8 – per pratęsimą. Tai buvo visi paskutiniai „Mavericks“ komandos rungtynių taškai, padėję Dalaso atstovams „Jazz“ įveikti pirmą kartą per ketvirtą šio sezono tarpusavio mačą.

Dar 20 taškų prie pergalės pridėjo Dirkas Nowitzki, 16 – Sethas Curry.

„Jazz“ gretose pasižymėjo 36 taškus pelnęs Gordonas Haywardas (13 iš 27 metimų iš žaidimo). Jis turėjo galimybę išplėšti pergalę svečiams paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę, tačiau tritaškis metimas tikslo nepasiekė. Joe Inglesas surinko 16, o Rudy Gobertas – 15 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Dar vienos labai permainingos rungtynės vyko Orlande, kur vietos „Magic“ paskutinėmis sekundėmis 111:112 (25:20, 23:35, 36:30, 27:27) pralaimėjo Filadelfijos „76ers“ krepšininkams.

Svečių herojumi tapo gynėjas T. J. McConnellis, pataikęs pergalingą dvitaškį likus žaisti mažiau nei 6 sek. Nors „Magic“ turėjo pakankamai laiko lemiamam atsakymui, kamuolį svarbiu momentu sugebėjo prarasti rezultatyviausias šeimininkų žaidėjas Evanas Fournier.

„76ers“ vis dar žaidė be Joelio Embiido, tačiau nutraukė 5 pralaimėjimų iš eilės seriją.

Į priekį Filadelfijos komandą vedė tikras internacionalas. Kroatas Dario Šaričius pelnė 24, turkas Ersanas Ilyasova – 16, kanadietis Nickas Stauskas – 13, o ispanas Sergio Rodriguezas – 12 taškų. Pažymėtina, kad starto penkete iš legionierių mačą pradėjo vienintelis E. Ilyasova.

Pralaimėjusiųjų gretose be prancūzo E. Fournier pasižymėjo Nikola Vučevičius, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 11 kamuolių.

Eilinę pergalę į savo sąskaitą įsirašė vieni iš Vakarų konferencijos lyderių Hjustono „Rockets“ krepšininkai. Jie išvykoje 107:95 (23:29, 27:25, 36:22, 21:19) nugalėjo Šarlotės „Hornets“.

Iniciatyvą „raketoms“ perimti pavyko po ilgosios pertraukos, o į priekį jas vedė 30 taškų pelnęs (8/21 metimų iš žaidimo, 11 atkovotų kamuolių, 8 rezultatyvūs perdavimai) Jamesas Hardenas, savo statistiką „praturtinęs“ dar ir 9 klaidomis.

Dar 17 taškų prie pergalės pridėjo Patrickas Beverley. „Rockets“ šiose rungtynėse išmetė net 40 tritaškių, iš kurių pataikė 13 (32,5 proc.).

Pralaimėjusiems 15 taškų (10 rez. perd.) surinko Nicolas Batumas, 14 – Kemba Walkeris.

Vėliausiai pasibaigusiose rungtynėse vieni iš Rytų konferencijos lyderių Bostono „Celtics“ krepšininkai išvykoje 120:111 (22:32, 27:23, 28:21, 43:35) nugalėjo Portlando „Trail Blazers“.

Permainingų rungtynių atomazga tapo taškų lietumi virtęs ketvirtasis kėlinys, per kurį kartu sudėjus abi komandos pelnė 78 taškus, o savo pranašumą šiose lenktynėse sugebėjo įrodyti Isaiah Thomaso vedami „keltai“.

Nors gynėjas šį kartą ir nespindėjo taiklumu mesdamas iš toli (2/11 tritaškių), jam vis tiek pavyko surinkti 34 taškus ir tapti rezultatyviausiu mačo krepšininku. Tikslą pasiekė 9 iš 15 I. Thomaso dvitaškių ir 10 iš 11 mestų baudų.

Dar 18 taškų prie pergalės pridėjo Marcusas Smartas, 14 – Jaylenas Brownas.

„Trail Blazers“ gretose pasižymėjo Damianas Lillardas (28 taškai), Al-Farouqas Aminu (26 taškai), ir C.J. McCollumas (20 taškų).

„Celtics“ Rytuose toliau užima antrąją poziciją ir nuo pirmaujančios „Cavaliers“ ekipos atsilieka vos dviem pergalėmis.