„Pritrūko žudiko instinkto“, – gerokai prikimęs po trilerio pragariškame triukšme sakė „Žalgirio“ vairininkas.

Jo auklėtiniai ketvirtadienį slystelėjo paskutinę akimirką ir suklupo 68:69.

„Jeep“ arenos tribūnose galbūt nebuvo vietos nė obuoliui nukristi, bet ant parketo finalo dalyviai griuvo vienas po kito – kova buvo tokia, kad jau per pirmas 5 min. kai kuriems jų teko išsitiesti net po kelis kartus.

„Žalgiris“ pradėjo 10:2, „Ryto“ puolimą gaivino po keitimo pasirodęs Jaime Echenique. Tačiau efektas buvo trumpalaikis – nors abiem komandoms nekrito tolimi metimai, svečių atakos turėjo daugiau aštrių briaunų.

Marcusas Fosteris? Pirmus ekipos taškus pelnęs vilniečių lyderis kitą taiklų metimą pasiūlė tik 23-ią min.

Tokiomis aplinkybėmis „Žalgirio“ persvara daugiausiai buvo pasiekusi 13 taškų. Kantrus „Rytas“ išlaukė duobės priešininkų žaidime ir trečio kėlinio pabaigoje įsitaisė už jų galinio sparno. Galiausiai taškus pradėjo versti M. Fosteris – priešpaskutinę rungtynių minutę greta atsarginių suolo strikinėjančio Giedriaus Žibėno auklėtiniai pirmą kartą atsidūrė priekyje.

Tuomet sekė 4 Igno Brazdeikio taškų atkarpa, po kurios „Žalgirio“ puolėjas akimis nebyliai gręžė M. Fosterį – net ir pats amerikietis nesusilaikė nešyptelėjęs.

Vis dėlto būtent jis juokėsi paskutinis – po netaiklių Isaiah Tayloro baudos metimų nulėkęs į „Žalgirio“ aikštės pusę ir pelnęs lemtingą dvitaškį, pratęsusį LKL sezoną iki šeštadienio.

„Didžiąją mačo dalį M. Fosterį stabdėme gana gerai, vėliau, manau, išsiderino komandiniai veiksmai einant į pagalbas – jam liko per daug erdvės. Paskutinės atakos metu mūsų baudos aikštelė atrodė prigrūsta, bet žaidėjai nespėjo atsisukti, sutankinti gynybos, ir Arnas Butkevičius liko gintis vienas prieš vieną“, – komentavo K. Maksvytis.

Jo nuomone, svečiai buvo vertesni pergalės, o pastabų 45-erių treneris turėjo ir mačo arbitrams.

„Pralaimėjome laimėtas rungtynes, kurių didžiąją dalį kontroliavome, tik trečiame kėlinyje leidome pajausti žaidimo ritmą. Pabaigoje mus lydėjo nesėkmė: prametėme nedengiami, taip pat nuo baudų metimų linijos. Ir keli švilpukai – epizode su Laurynu Biručiu turėjo būti fiksuojamas ginčas, dvitaškiai su pražanga pabaigoje... Sakyčiau, namų švilpukai, reikės pasižiūrėti įrašą“, – kalbėjo K. Maksvytis.

Penktosios ir paskutinės serijos rungtynės šeštadienį bus žaidžiamos Kaune.

„Spaudimas tenka abiem komandoms. Manau, laimės ta, kuri anksčiau „išsivalys“ galvas“, – lakoniškai į klausimus atsakinėjo specialistas.

„Žalgiriui“ Vilniuje nepadėjo sunegalavęs Rolandas Šmitas. Paklaustas, ar latvis žais paskutiniame sezono mače, K. Maksvytis atsakė vienu žodžiu – „tikiuosi“.

Mačą stebėjo sausakimša „Jeep“ arena – 2,5 tūkst. žiūrovų, tarp kurių įsimaišė ir buvę „Ryto“ krepšininkai Ivanas Buva, Eimantas Bendžius, Arvydas Macijauskas.

Finalą praėjusią savaitę namuose pergalingai pradėjo žalgiriečiai (108:93). „Rytas“ pasiekė revanšą savoje teritorijoje (94:71), bet antradienį Kaune vėl stipresni buvo šeimininkai (95:80).

Nuo nepriklausomybės atkūrimo „Žalgiris“ šalies čempionu yra tapęs 26 kartus, „Rytas“ laimėjo šešis titulus.