Tokiu būdu serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 2-1 Kazio Maksvyčio auklėtinių naudai.

Ketvirtasis komandų susitikimas numatytas ketvirtadienį Vilniuje, o penktasis, jeigu jo prireiks, suplanuotas šeštadienį Kaune.

Nugalėtojams 18 taškų parūpino Edgaras Ulanovas, 17 – Isaiah Tayloras (9 rez. perd., 25 naud. balai), 15 – Ignas Brazdeikis (4/6 tritaškiai), 11 – Rolandas Šmitas, 10 – Kevarriusas Hayesas.

Kitai stovyklai po 13 taškų pasiūlė Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris, 12 pridėjo Jaime Echenique.

Nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs prieš tai visus 13 tritaškių pusfinalyje ir finale prametęs I. Brazdeikis vien per pirmą kėlinį pataikė keturis tolimus šūvius – 27:22.

Antro ketvirčio pradžioje Iggy užsidirbo trečią pražangą ir buvo priverstas vėl prisėsti, bet žalgiriečiai, daugiausiai Isaiah Tayloro ir kapitono Edgaro Ulanovo pastangomis, sugebėjo išlikti priekyje – 47:42.

Ulė tęsė savo darbą ir po didžiosios pertraukos, prie jo prisijungė ir Arnas Butkevičius bei Rolandas Šmitas – 72:51. Tiesa, svečiai dar toli gražu nekapituliavo – 74:62. Justinas Gorhamas ir Benedekas Varadi dar labiau artino vilniečius (77:68), bet Kevarriusas Hayesas ir Tyleris Cavanaugh turėjo kitokių minčių – 84:68. Galiausiai gražiausių NBA epizodų dešimtuko vertu dėjimu pasižymėjo I. Brazdeikis ir šeimininkai šventė – 95:80.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“ 95:80 (27:22, 20:20, 27:16, 21:22).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18, Isaiah Tayloras 17 (3/4 tritaškiai, 9 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 15 (1/5 dvitaškis, 4/6 tritaškiai, 1/2 bauda, 7 naud. balai), Rolandas Šmitas 11 (8 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 10, Arnas Butkevičius 6, Tyleris Cavanaugh 5, Tomas Dimša ir Lukas Lekavičius po 4, Karolis Lukošiūnas 3, Laurynas Birutis 2 taškai. Dovydas Giedraitis (6 min.) taškų nepelnė.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris po 13, Jaime Echenique 12, Gytis Radzevičius 9, Kendale'as McCullumas ir Justinas Gorhamas po 7, Lukas Uleckas 5, Evaldas Kairys ir Gytis Masiulis po 4, Margiris Normantas ir Benedekas Varadi po 3 taškus. Tomas Lekūnas (3 min.) taškų nepelnė.

Kauniečiai 108:93 buvo pajėgesni pirmame mače, o vilniečiai su kaupu atsigriebė sostinėje – 94:71.

Reguliariajame sezone pirmą vietą užėmė žalgiriečiai laimėjo tik vieną iš trijų tarpusavio akistatų.

Trečiame kėlinyje komandas skyrė net 21 taškas (72:51) – panašiai tiek, kiek žalgiriečiai pralaimėjo antrąjį susirėmimą.

Žaliai-balti siekia susigrąžinti pernai prarastą čempionų titulą, savo ruožtu rytiečiai gina trofėjų, iškovotą net 11 po metų pertraukos.

Praėjusį sezoną „Rytas“ finišavo pirmas, Panevėžio „Lietkabelis“ – antras, o „Žalgiris“ – tik trečias.

Šiuo metu mažajame finale per žingsnį nuo bronzos medalių yra atsidūręs Jonavos „CBet“ klubas, pirmaujantis 2-1 ir trečiadienį priimsiantis panevėžiečius savo tvirtovėje.