Karališkasis klubas iškovojo jau 11-ą Eurolygos titulą (laimėjo 1964, 1965, 1967, 1968, 1974, 1978, 1980, 1995, 2015, 2018 ir 2023 m.).

Turnyro finalo ketverto naudingiausiu krepšininku pripažintas „Real“ bokštas Walteris Tavaresas.

„Olympiakos“ komandai nepakako fantastiško Saša Vezenkovo pasirodymo – 29 taškai, 9 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 34 naudingumo balai.

Pirmame kėlinyje „Olympiakos“ turėjo dviženklę persvarą (24:12), tačiau „Real“ nepanikavo ir antrame ketvirtyje Chuso Mateo auklėtiniai ne tik pavijo varžovus, tačiau ir išsiveržė į priekį (31:29).

Kovoje taškas į tašką po dviejų kėlinių nė viena komanda neturėjo pranašumo – 45:45.

Trečiame kėlinyje ne kartą keitėsi pirmaujanti ekipa, sėkmingiau paskutinę minutę sužaidusi „Olympiakos“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo nedidelę persvarą – 63:59.

Lemiamame kėlinyje priekyje vienu, dviem metimais nuolat buvo „Olympiakos“ ekipa (68:61, 71:64).

Isaiah Canaanas žaidė savo rezultatyviausias sezono rungtynes, po jo dvitaškio „Olympiakos“ likus 2 min. turėjo 6 taškų pranašumą (78:72). Atrodė, kad dar vienas, kitas taiklus OLY metimas įtvirtins Graikijos klubo pergalę.

Tačiau Sergio Rodriguezas pataikė dvitaškį ir kritiškai svarbų tritaškį (78:77), o OLY gretose iš vidutinio nuotolio nepataikė Moustapha Fallas.

Savo atakai „Real“ turėjo 21 sek. Thomas Walkupas išnaudojo paskutinę komandinę pražangą, Ch. Mateo prašė minutės pertraukėlės. Po jos iniciatyvos ėmėsi iki tol be taškų buvęs Sergio Llullas.

35-erių gynėjas pataikė sudėtingą dvitaškį per M. Fallo rankas ir persvėrė rezultatą – 79:78.

OLY dar turėjo 3 sek., minutės pertraukėlės prašė Gerogios Bartzokas. Po jos kamuolį gavęs Kostas Sloukas prametė dvitaškį, netrukus „Real“ džiaugėsi įspūdinga pergale 79:78!

„Real“: Sergio Rodriguezas 15, Walteris Tavaresas 13, Mario Hezonja 12, Fabienas Causeuras 11, Nigelis William-Gossas 9, Džananas Musa 6, Eli Ndiaye, Rudy Fernandezas ir Anthony Randolphas po 3, Sergio Llullas ir Adamas Hanga po 2 taškus.

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 29 (9/13 dvit., 2/8 trit., 5/5 baud.), Isaiah Canaanas 21, Shaquielle McKissicas 14, Kostas Sloukas ir Kostas Papanikolaou po 6 taškus.

Madrido "Real" - Eurolygos čempionė
Eurolygos finalo statistika

Dviženklį deficitą panaikinęs reguliariojo sezono nugalėtojas OLY pusfinalyje 76:62 susitvarkė su „Monaco“, o 9 taškų atsilikimą likvidavęs „Real“ 78:66 laimėjo „El Clasico“ prieš „Barceloną“.

Reguliarajame sezone abu kartus pajėgesni buvo graikai – 89:87 ir 73:60.

„Olympiakos“ finale turėjo savo fanų užnugarį – už juos tribūnose sirgo keli tūkstančiai iš Graikijos atskridusių fanų.

Gerokai mažesnį palaikymą turėjusiems madridiečiams finale negalėjo padėti traumuoti Gabrielis Deckas ir Vincentas Poirier bei suspenduotas Guerschonas Yabusele.

Finalinėms rungtynėms teisėjavo lietuvis Gytis Vilius, slovėnas Saša Puklas ir prancūzas Mehdi Difallah.

„Olympiakos“ savo trofėjų kolekciją galėjo papildyti ketvirtąja taure (triumfavo 1997, 2012 ir 2013 m.)

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)