Kitame pusfinalyje laukia ispaniškas „El Clasico“ tarp „Barcelona“ ir Madrido „Real“, kuris prasidės 21 val.

Mačo pradžia svečiams iš Pirėjo nieko gero nežadėjo.

Pirmo kėlinio pradžioje komandos dažniau keitėsi klaidomis, o ne taškais, sužaidus 3 minutes komandos buvo pelniusios vos 5 taškus.

Sėkmingiau ir greičiau startinį jaudulį įveikė „Monaco“ ekipa, kuri atitrūko per 2-3 metimus (12:6, 15:8, 18:11). Pirmo kėlinio paskutinėmis minutėmis Mike'as Jamesas pataikė du tritaškius paeiliui, po pirmo kėlinio Saša Obradovičiaus auklėtiniai pirmavo 20:14.

Antro ketvirčio pradžioje „Olympiakos“ pavijo varžovus (22:22), tačiau po minutės pertraukėlės S. Obradovičiaus auklėtiniai ėmė rinkti taškus ir palengva tolti.

Po Elie Okobo tritaškio greitoje atakoje „Monaco“ pirmavo dviženkle persvara (38:28). Prieš pat pertrauką M. Jamesas išprovokavo Kosto Slouko pražangą mesdamas iš toli, po jo baudos metimų 41:29. Būtent toks rezultatas švieslentėje degė po pirmosios dvikovos pusės.

OLY sužaidė neįtikėtiną trečią kėlinį, kurį laimėjo net 27:2. Tai – rekordinis ketvirtis Eurolygos finalo ketvertų istorijoje, kuriame komanda pelnė vos 2 taškus. Juos greitoje atakoje pelnė E. Okobo.

Prieš lemiamą ketvirtį Pirėjo komanda pirmavo 56:43.

Jo pradžioje „Monaco“ gaivino puolimą ir mažino skirtumą iki vienženklio deficito (53:60).

Moustapha Fallo ir Kosto Slouko taškai sugrąžino OLY dviženklę persvarą – 68:55, likus 4 min.

Nors M. Jamesas baudų metimais dar palaikė minimalią intrigą, tačiau Sašos Vezenkovo taškai leido „Olympiakos“ sirgaliams traukti pergalės dainas. OLY iškovojo pergalę 76:62.

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 19, Kostas Papanikolaou 15 (8 atkov. k.), Moustapha Fallas 12, Kostas Sloukas 9 taškai.

„Monaco“: Mike'as Jamesas ir Elie Okobo po 17, Jordanas Loydas 11, Donatas Motiejūnas 7 (3/6 dvit., 0/2 trit., 1/2 dvit.), Johnas Brownas 4 taškai.

Statistika

Įdomu tai, kad reguliariajame sezone „Monaco“ dukart šventė pergales: svečiuse 81:76 ir namuose 64:60.

Pagrindiniu šių rungtynių teisėju paskirtas Borisas Ryžykas, jam padėjo Gytis Vilius ir latvis Olegs Latiševs.

Graikijos klubas atkrintamosiose sulaukė aršaus Stambulo „Fenerbahče“ pasipriešinimo: Georgios Bartzoko auklėtiniai seriją laimėjo 3-2.

Jau debiutuodami prestižiniame žemyno turnyre, monegaskai buvo arti finalo ketverto, bet dramatiškoje ketvirtfinalio serijoje 2-3 nusileido tam pačiam „Olympiakos“.

Šiemet po vienodai įtemptos kovos 3-2 eliminuota Tel Avivo „Maccabi“.

2009 metais įkurtas ir nuo 2015-ųjų aukščiausiame Prancūzijos krepšinio divizione rungtyniaujantis klubas Eurolygoje skaičiuoja vos antrą sezoną.