Trečiadienį vakare komandos atvyko į Kauną, ketvirtadienį atidaro fiestą oficialiomis spaudos konferencijomis ir treniruotėmis, o penktadienį jau stos į aikštę.

Pirmajame pusfinalyje susitiks Pirėjo „Olympiakos” ir Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco”, antrajame išvysime „El Clasico” – Š. Jasikevičiaus treniruojama ir Roko Jokubaičio atstovaujama „Barcelona” jėgas tikrinsis su karališkuoju Madrido „Real”.

Abu pusfinaliai turi savo favoritus – lažybininkai ir analitiniai skaičiai jais laiko „Olympiakos” ir „Barcelonos” klubus, tačiau visi dalyviai ir ekspertai pabrėžia – finalo ketverto formatas yra unikalus ir nenuspėjamas.

„Šiame formate favoritų nėra. Tai vienos rungtynės, todėl tiesiog eini ir žaidi, visų galimybės vienodos”, – pabrėžė „Monaco” žvaigždė Mike’as Jamesas.

Beje, 32-ejų amerikietis bus vienintelis „Monaco” žaidėjas, turintis Eurolygos finalo ketverto patirties.

Visos kitos ekipos į Kauną atsivežė žymiai solidesnę patirtį, o čia išsiskiria „Real” su neįtikėtinu veteranų trio.

Legendų trijulė

Penktosios ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp „Real” ir Belgrado „Partizan”, 23-oji mačo minutė. Serbai užtikrintai pirmauja 58:41 ir karališkasis klubas atrodo sudėjęs ginklus ir išsekęs.

Treneris Chusas Mateo žengia netikėtą žingsnį – į aikštę vienu metu meta tris veteranus. 38-erių Rudy Fernandezą, 36-erių Sergio Rodriguezą ir 35-erių Sergio Llullą. Atrodo visiška beprotybė žinant, kokie pažeidžiami šie krepšininkai yra gynyboje.

Tačiau R. Fernandezo pasiaukojimas, S. Rodriguezo ir S. Llullo tritaškiai prikelia „Real”, išlaipina iš duobės ir galiausiai įteikia pergalę ir bilietą į Kauną.

Nesižavėti šiais veteranais neįmanoma, o į Kauną jie atsiveža išskirtinį patirties bagažą.

Jie priklauso išskirtinei 24 žaidėjų grupei, kuri yra laimėjusi Eurolygą, Europos ir pasaulio krepšinio čempionatus. Sąraše – ir Arvydas Sabonis, tokios legendos kaip Draženas Petrovičius ir Toni Kukočius.

Jeigu neskaičiuotume žaidėjų, tą pasiekusių su buvusiomis Sovietų sąjungos ir Jugoslavijos rinktinėmis, sąrašas susitrauktų iki penkių asmenų. Prie „Real” veteranų prisijungtų dar du ispanai – Felipe Reyesas ir Juanas Carlosas Navarro, dabar vadovaujantis „Barcelonos” krepšinio klubui ir taip pat esantis Kaune.

„Nuostabu turėti tokius veteranus. Jie labai padeda jauniems ir naujiems klubo žaidėjams. Šie trys vyrukai mus moko kiekvieną dieną. Tikiuosi, kad pavyks pasinaudoti jų patirtimi ir laimėti”, – prieš pusfinalį veteranams nusilenkė naujoji „Real” žvaigždė, 23-ejų Džananas Musa.

S. Llullui tai bus devintasis, S. Rodriguezui ir R. Fernandezui – aštuntasis Eurolygos finalo ketvertas. Visi jie vaikysis trečiąjį Eurolygos čempionų titulą.


Mirotičiaus prakeiksmas

Su šiais „Real” veteranais patirtimi gali lygiuotis tik Š. Jasikevičius. Šarui tai dešimtasis Eurolygos finalo ketvertas – šešiuose jis žaidė, o šis – ketvirtasis jau kaip treneriui.

Jis turi dar vieną šansą tapti vos ketvirtuoju asmeniu, kuriam pavyktų laimėti Eurolygą tiek kaip žaidėjui, tiek kaip treneriui.

Šiame išskirtiniame klube yra tik Armenakas Alachachanas, Lolo Sainzas ir Svetislavas Pešičius.

Lietuvis kaip žaidėjas turnyre triumfavo 2003, 2004, 2005 ir 2009 metais. Būdamas treneriu kol kas prisišaukti tokios sėkmės nesugebėjo – su „Žalgiriu” 2018 m. suklupo pusfinalyje, tokia pati lemtis ištiko praėjusį sezoną su „Barcelona”, o pirmaisiais savo metais Katalonijoje pasiekė finalą.

Tarp „Barcelonos” žaidėjų didžiausią patirtį atsineša Nikola Mirotičius – tai jam bus šeštasis finalo ketvertas. Vienintelis kitas krepšininkas, tiek kartų žaidęs finalo ketvertuose ir nė karto nelaimėjęs trofėjaus – Milošas Teodosičius. Serbui tą pavyko padaryti septintuoju mėginimu. Galbūt N. Mirotičiui pavyks to išvengti Kaune.

R. Jokubaičiui tai bus antrasis finalo ketvertas karjeroje.

„Pirmas finalo ketvertas buvo brutalus, nežinojau, ko tikėtis, o norėjau tiek daug. Tada nemiegojau savaitę. Suprantame per ką eina žaidėjai, ypač tie, kurie čia pirmą ar antrą kartą. Su kiekvienu finalo ketvertu viskas lengviau, dabar miegu puikiai”, – sakė Š. Jasikevičius.


Įkandin Dončičiaus?

Kitoje pusfinalio poroje pirmą finalo ketverto patirtį teks išgyventi visam šūsniui žaidėjų, tarp kurių – ir D. Motiejūnas.

„Monaco” vos antrą sezoną žaidžia Eurolygoje, bet jau pravėrė elito duris, o vienintelis jų žaidėjas, žinantis, kas yra finalo ketvertas – M. Jamesas. Tiesa, amerikietis čia taip pat lankėsi seniai – dar 2016 m. su Vitorijos „Baskonia”.

Tačiau ekipoje netrūksta kitokios patirties sukaupusių krepšininkų.

„Jaunimo rinktinėse teko žaisti dėl apdovanojimų, turiu NBA konferencijos finalo patirtį. Buvo tų svarbių rungtynių, tačiau taip, man pirmas toks finalinis ketvertas, tai ypatinga ir stebuklinga”, – kalbėjo D. Motiejūnas.

Jis taip pat gali prisijungti prie išskirtinės kompanijos. Tiksliau vieno žaidėjo – Luka Dončičiaus. Slovėnas kol kas yra vienintelis krepšininkas, laimėjęs Eurolygos jaunimo turnyro MVP apdovanojimą ir tapęs čempionu vyrų turnyre.

D. Motiejūnas jaunimo turnyro MVP nuskynė dar 2007 m.

Lietuvio komandos draugas Jordanas Lloydas gali tapti itin uždaro žaidėjų rato nariu – kol kas jame yra tik 11 vardų. Tai ratas, į kurį patenka Eurolygą ir NBA laimėję krepšininkai. Tarp jų – Manu Ginobili ir T. Kukočius.

J. Lloydas NBA čempionu tapo 2019 m. su Toronto „Raptors”.


Solidūs OLY skaičiai

„Monaco” kelyje esanti „Olympiakos” gali pasigirti daug didesne patirtimi, bet nepaisant to, šių ekipų susidūrimai dažniausiai dovanoja krepšinio desertus.

Užtenka prisiminti praėjusį sezoną ir jų ketvirtfinalio seriją, kurioje prireikė penktųjų rungtynių. Jas Kevino Duranto akivaizdoje galiausiai laimėjo „Olympiakos”.

„Olympiakos” tai bus jau dvyliktasis finalo ketvertas, o pusfinalius jie žaidžia labai solidžiai – laimėjo 8, suklupo 3 kartus.

Dabartiniai OLY žaidėjai – Kostas Sloukas ir Kostas Papanikolaou yra kartu laimėję du čempionų titulus iš eilės. Tą su Pirėjo klubu jie padarė 2012 ir 2013 m.

K. Sloukui tai bus jau devintasis finalo ketvertas – triskart įžaidėjas juos paliko su titulu.

Raudonųjų treneriui Georgiosui Bartzokui tai jau ketvirtasis finalo ketvertas, o vieną čempiono titulą jis jau turi – iškovotą su „Olympiakos” 2013 m.

Prieš pusfinalį treneris kratėsi favoritų etiketės.

„Turime mėgautis buvimu čia ir bandau tuo įtikinti savo žaidėjus. Turime atiduoti viską ir jeigu tą padarysime, būsime laimingi. Čia negali sakyti, kad tik laimėjusi titulą komanda yra sėkminga. Yra daug sėkmingų komandų ir nepatekusių čia. Negaliu sakyti, kad kažkuri iš čia esančių komandų bus susimovusi, jeigu nelaimės titulo”, – sakė jis.

„Delfi Plius“ pristato dokumentinį filmą „Pirmas kartas Kaune“, pasakojantį apie Eurolygos finalo ketverto turnyro organizavimą bei jo atspindžius miesto istorijoje. Žiūrėti filmą galite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją