D. Maskoliūnas sekmadienį viliasi išvysti tai, ko „Barcai“ nepavyko padaryti pernai Belgrade (Serbija) ar 2021 metais Kelne (Vokietija).

Trečius metus paeiliui į finalo ketvertą patekęs Katalonijos klubas sieks trečio Eurolygos titulo. Eurolygos karūną „Barcelona“ matavosi 2003-iaisiais ir 2010 metais.

„Delfi Plius“ pristato dokumentinį filmą „Pirmas kartas Kaune“, pasakojantį apie Eurolygos finalo ketverto turnyro organizavimą bei jo atspindžius miesto istorijoje. Žiūrėti filmą galite čia.

Aplinkybės bent jau patekti į finalą – puikios: pusfinalio varžovė „Real“ savo gretose neturės traumuoto puolėjo Gabrielio Decko bei suspenduoto Guerschono Yabuseles. Maža to, strategas Chusas Mateo davė 99 procentus, kad aikštėje neišvysime ir susižeidusio aukštaūgio Vincento Poirier.

Pati „Barcelona“ į stipriausiųjų ketvertą žengė tiesiausiu keliu, ketvirtfinalio seriją prieš Kauno „Žalgirį“ laimėjo „sausu“ rezultatu 3-0 ir turėjo galimybę suteikti poilsio lyderiams. Apskritai Š. Jasikevičiaus auklėtiniai fiksuoja 11 pergalių seriją ir paskutinį kartą pralaimėjimo kartėlį juto dar balandžio pradžioje.

52-ejų D. Maskoliūnas pokalbyje su Delfi pasidalino mintimis apie komandų pajėgas Kaune, Roko Jokubaičio sportinę formą bei krentantį spaudimą ant Š. Jasikevičiaus pečių.

– Jūsų manymu, ar „Barcelonai“ Kaune pasijaus Cory Higginso netektis ir ar Š. Jasikevičiui pavyko užglaistyti šio gynėjo netektį?

– Tai didelis praradimas „Barcai“, Cory – komandos smegenys, milžiniškas patirties bagažas. Kita vertus, matome pagal rezultatus, kad Šarui pavyko kompensuoti nuostolius.

Neabejotinai C. Higginsas būtų Š. Jasikevičiaus ginklas finalo ketverte, bet bent jau serijoje su „Žalgiriu“ ar ACB lygoje neiškilo didelių problemų. Iš esmės Šaras rado būdų, kaip ir kuo kompensuoti Cory trūkumą.

Šarūnas Jasikevičius, Corry Higginsas / FOTO: "Barca Basket Twitter"

– „Real“ komandoje – būrys patyrusių žaidėjų, veteranų. Ar „Barcelona“ turėtų varginti „Real“ veteranus aukštu tempu, spaudimu?

– Tačiau tai ne serija, o vienerios rungtynės, kuriose nereikia taupyti jėgų. Ne tai lems nugalėtoją.

– Akivaizdu, „Real“ užduotis – sulaikyti Nikola Mirotičių, kurio sportinė forma įspūdinga. Kiek „Barcelonos“ rezultatai priklausomi nuo lyderio žaidimo?

– Nenoriu prikarksėti, Nikola ne visada svarbiausias rungtynes sužaidžia idealiai. Bet faktas, nuo jo „Barcelona“ yra priklausoma, nėra ką slėpti. Tai komandos lyderis, nuo kurio daug kas priklausys.

„Real“ gretose nebus nei G. Decko, nei G. Yabuseles. Realiai, aš nelabai matau, kas galėtų N. Mirotičių sustabdyti. Be jų nelabai daugiau yra kam apsiginti prieš Nikolą.

Bet yra ne tik N. Mirotičius. Vienas jis Madrido neapžais, reikia visos komandos pastangų. Tikiuosi, ir Nikola, ir visa komanda sužais geras rungtynes.


Darius Maskoliūnas

Rokas Jokubaitis Belgrade praėjusiame finalo ketverte sulaukė solidžių minučių (iš viso 23 min. ir po 4 taškus per mačą), koks galėtų būti jo vaidmuo finalo ketverte Kaune?

– Priklauso nuo rungtynių plano, taktikos. Aišku, Rokas gaus savo minučių. Metai prabėgo nuo Belgrado, dabar R. Jokubaitis turi daugiau patirties, pasitikėjimo savo jėgomis.

Nemanau, kad minučių kiekis bus mažesnis nei Belgrade. Duok dieve, kad jis suteiktų daugiau naudos komandai.

Nedrįsčiau teigti, kad Roko sezono pradžia buvo prasta. Taip, kelios prastesnės rungtynės ar blankesnė atkarpa pasitaikė. Neužmirškime, kad komandoje netrūko naujokų. įžaidėjui visada reikia rasti tuos kontaktus su naujais komandos draugais.

Bet jau sezono pradžioje matėme jo duetus su J. Vesely. Viskas su juo gerai, jau tą daug kartų minėjau ir dar kartą pasikartosiu, Rokas – Eurolygos lygio įžaidėjas, kuris su kiekvienais metais tobulėja. Duok dieve, kad jis nenustotų tobulėti.

Šarūnas Jasikevičius, Rokas Jokubaitis

– Šiame sezone „El Clasico“ mūšiai išsiskiria rezultatyvumu, prieš metus Belgrade komandos taip pat nepasižymėjo geležine gynyba (pusfinalyje „Barca“ krito 83:86), ar galime tikėtis rezultatyvių rungtynių Kaune?

– Manau, „Barcelona“ pamatus sėkmei kloti pradės nuo gynybos, tuo galime neabejoti. Š. Jasikevičiaus rungtynių plane tam bus skiriamas didelis dėmesys.

Taip, „Real“ nepasižymi geležine gynyba, tai komanda, priklausoma nuo lyderių taškų. Neprognozuočiau rezultatyvios kovos Kaune.

– Esminiai „Barcelonos“ iššūkiai gynyboje – stabdyti Walterį Tavaresą, neleisti įsibėgėti Mario Hezonjai, Džananui Musa, ktiems pataikyti galintiems snaiperiams?

– Komandos viena kitą puikiai pažįsta, aš sunkiai įsivaizduoju, kad strategai sugebėtų pateikti kažkokias staigmenas.

Per sezoną komandos susitinka ir Eurolygoje, ir ACB pirmenybėse, ir Karaliaus taurėje, ir Supertaurėje. Žinome, Chuso Mateo strategiją, kurioje labai minimalūs pokyčiai.

Nors prisipažinsiu, kad penktose rungtynėse jis mane tikrai nustebino.

„Real“ tokia komanda, kuri pagavusi ritmą žaidžia kaip viesulas. Visi tą puikiai žino. Negalima snaiperiams leisti įsimėtyti. Tai galioja kiekvienai finalo ketverto komandai ir tą strategai puikiai žino.

Chus Mateo

– Ko „Barca“ gali pasimokyti iš paskutinio finalo ketverto Belgrade ?

– Kiek pamenu, po pirmos pusfinalio rungtynių pusės „Barcelona“ turėjo dviženklę persvarą (45:34) prieš Madrido komandą. Negalėčiau sakyti, kad buvo kažkoks atsipalaidavimas. Nieko naujo nepasakysiu, ir pernai buvo akcentuojama koncentracija, dėmesys kiekvienai detalei.

Lygiai taip pat ir šiemet, tie stratego akcentai nesikeis. Rungtynių eiga parodys, kaip reaguoti į konkrečias situacijas.

– Skelbiama, kad finalo ketvertas Kaune bus kertinis sprendžiant Š. Jasikevičiaus likimą Barselonoje. Spaudimas Kaune Šarūnui bus milžiniškas, kaip paprastai strategui pavyksta susitvarkyti su įtampa?

– Tikiuosi, čia nebus jokių problemų. Jam Kauno atmosfera padės, esu įsitikinęs, kad vietos publika jį palaikys. Tik į naudą, jog finalo ketvertas – gimtinėje.

Paprastai susitelkus į darbą nelieka laiko mintims apie spaudimą.

Šarūnas Jasikevičius

– Finalo ketverte pirmą kartą varžysis „Monaco“. Tikėjote šios komandos šansais serijoje su Tel Avivo „Maccabi“?

– Kažkiek nustebino „Monaco“ pergalė. Talento Saša Obradovičiaus komandoje – vežimu vežk, kitas klausimas, kaip pavyksta jį realizuoti.

Pusfinalyje, vėlgi, neprognozuojamas scenarijus. „Monaco“ turi tiek ginklų, kad galėtum dviem komandoms juos padalinti.

„Olympiakos“ pusėje patirtis, yra branduolys, kuris žino, kas yra finalo ketvertai. Šioje vietoje tai yra „Monaco“ minusas.

Nežinia, kokios nuotaikos atsikels didysis Mike’as Jamesas, ar jam nuotaikos kas nesugadins „Twitteryje“. Žinome, kaip priklausomas „Monaco“ žaidimas nuo jo, ar Mike’as komandą skandina į dugną ar veda į pergalę.

Daug niuansų, vieneriose rungtynėse gali būti bet koks rezultatas ir tai nebus laikoma staigmena. Visos keturios komandos pelnytai pateko į finalo ketvertą ir nugalės stipriausias.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją