Beveik iki pat ketvirto kėlinio pabaigos virė lygi kova, tačiau svarbiausiu metu savo meistriškumą įrodė katalonai, triumfavę 89:81 (20:21, 25:23, 23:22, 21:15) ir padvigubinę persvarą serijoje iki 2-0.

Skirtingai nei pirmame mače savaitės viduryje, kai nė sekundės neatsilikę katalonai, pirmavę ir 26 taškų skirtumu, įrodė savo viršenybę rezultatu 91:69 ir išsiveržė serijoje į priekį, šį kartą žalgiriečiai startavo gerokai mobilesniu penketu – vietoje Kevarriuso Hayeso į aikštę žengė Ignas Brazdeikis – ir tai davė vaisių.

Sėkmingai žaidė tiek pats Iggy, tiek ir kapitonas Edgaras Ulanovas, o „Žalgiris“ pakankamai ilgai laikėsi priekyje – 19:14, 33:31. Vis dėlto net 18 taškų per pirmą pusę suvertęs Janas Vesely prieš didžiąją pertrauką suteikė saviškiams minimalią persvarą – 44:45.

Nors trečiame kėlinyje solo koncertą rengė Nikola Mirotičius, žaliai-balti vis tiek laikėsi arti, o septynis taškus iš eilės sušveitęs I. Brazdeikis vėl atstatė pusiausvyrą (63:63). Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis skaudų tritaškį smeigė Nicolasas Laprovittola – 68:66.

Lemiamo kėlinio viduryje komandas teskyrė vienas taškas (74:73), bet „Barcą“ vėl patempė N. Mirotičius, o vieną kertinių tritaškių įskraidino ir Rokas Jokubaitis. Katalonijos klubas atsilaikė ir laimėjo 89:81.

„Barcelonos“ pergalės kalviais tapo daugiau nei pusę visos komandos taškų sumetę J. Vesely (33 naudingumo balai) ir N. Mirotičius, pasižymėję atitinkamai 26 ir 22 taškais.

Itin efektyviai pasirodė R. Jokubaitis, kuris per 14 minučių surinko 9 taškus (2/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 2/3 baudos, 3 rez. perd., 1 atk. kam.) ir 14 naudingumo balų.

Žalgiriečių vedliu buvo I. Brazdeikis, sušveitęs 20 taškų (4/8 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 3/3 baudos). 13 taškų pridėjo E. Ulanovas, 10 – Laurynas Birutis.

Reguliariajame sezone abi komandos pasidalino po pergalę (93:74 ir 72:73), tačiau Barselonoje, įskaitant ir pirmąjį atkrintamųjų susirėmimą, abu sykius šeimininkai tiesiog dominavo prieš varžovus.

Trečiasis Katalonijos ir Kauno atstovų susitikimas vyks kitą trečiadienį, gegužės 3 d., Nemuno saloje.

Jei prireiks ketvirtų rungtynių, jos „Žalgirio“ arenoje bus žaidžiamos gegužės 5 d., o penktosioms gegužės 9 d. ekipos vėl grįžtų į Katalonijos sostinę.

Statistika

Rungtynės:

„Barcelona“ ir Kauno „Žalgiris“ 89:81 (20:21, 25:23, 23:22, 21:15).

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 20, Edgaras Ulanovas 13, Laurynas Birutis 10, Rolandas Šmitas 8, Arnas Butkevičius ir Isaiah Tayloras po 7, Lukas Lekavičius 5, Tomas Dimša 4, Kevarriusas Hayesas 3, Achille Polonara ir Dovydas Giedraitis po 2 taškus. Karolis Lukošiūnas nežaidė.

„Barcelona“: Janas Vesely 26 (10/13 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 6/6 baudos, 6 atk. kam., 33 naud. balai), Nikola Mirotičius 22 (5/6 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 3/3 baudos), Rokas Jokubaitis 9 (14 min., 2/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 2/3 baudos), Nikola Kaliničius 8, Tomašas Satoransky ir Kyle'as Kuričius po 6, Nicolasas Laprovittola (11 rez. perd.) ir Alexas Abrinesas po 5, Sertačas Šanli 2 taškai.

Rungtynių eiga: „Barcelona“ – „Žalgiris“

Eurolygos finalo ketvertas Kaune numatytas gegužės 19-21 dienomis.

Pusfinalyje „Barcos“ arba „Žalgirio“ lauks akistata su „Real“ ir Belgrado „Partizan“ poros nugalėtoju (ten kol kas – 0-2), kuris dėl Eurolygos skirtų sankcijų Finalo ketverto metu gali turėtų nuostolių.

Primename, kad Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barca“ pastaruosius du sezonus į Finalo ketvertą nukeliaudavo, bet jame pritrūkdavo sėkmės: pernai pusfinalyje 83:86 nusileido „Real“ ir užėmė trečią vietą, o užpernai suklupo tik finale 81:86 prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

Tuo metu „Žalgiris“ į turnyro atkrintamąsias prasimušė po ketverių metų pertraukos – 2019-aisiais 1:3 neatsilaikė prieš Stambulo „Fenerbahčę“. Paskutinį kartą Finalo ketverte žalgiriečiai šmėžavo 2018 metais Belgrade, kai iškovojo bronzą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)