„Žalgiris“ pataikė vos 2 tolimus metimus iš 13 (15,4 proc.), pralaimėjo kovą po krepšiais (28-37), atliko vos 6 rezultatyvius perdavimus, kai „Barcelona“ – beveik trigubai daugiau (17).

„Barcelona“ svečius skaudžiai baudė atakuodama iš toli – 14 tikslių tritaškių iš 26 (53,8 proc.), taip pat pataikė visus baudų metimus (21/21).

Solidžias rungtynes šeimininkų gretose sužaidė Rokas Jokubaitis, pelnęs 12 taškų (2/6 trit., 2/3 trit., 2/2 baud.), taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir kartą suklydo. Gynėjas fiksavo 16 naudingumo balų ir pagal juos nusileido tik Sertačui Šanli, kuris sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių.

Turkas pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.) ir surinko 20 naudingumo balų, taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir perėmė kamuolį.

Šarūnas Jasikevičius turėjo būti patenkintas pirmu ketvirčiu: jo auklėtiniai kontroliavo rungtynių tempą, puolime nugriebė 6 atkovotus kamuolius ir „Žalgiriui“ neleido bėgti į greitą puolimą.

Tuo metu svečiai sunkiai rinko taškus ir pirmomis minutėmis atrodė kiek sutrikę. Po pirmųjų 10 minučių „Barca“ pirmavo 25:13.

„Žalgiris“ antrame ketvirtyje pabandė vytis šeimininkus (37:28), tačiau po Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės „Barca“ sparčiai tolo nuo svečių. Dėka dviejų tritaškių ketvirčio pabaigoje po dviejų kėlinių „Barcelona“ pirmavo 48:31.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ pagerino gynybą, puolime atsirado rezultatyvių perdavimų ir prieš lemiamą ketvirtį sumažino deficitą iki 13 taškų (66:53).

Lemiamame kėlinyje intrigos daug nebuvo: ant parketo dominavo šeimininkai, kurie dėjo tvirtą, pirmą žingsnį finalo ketverto link.

„Barca“: Sertačas Šanli 17, Nikola Mirotičius 15, Rokas Jokubaitis 12, Alexas Abrinesas ir Kyle'as Kuričius po 10, Nicolas Laprovittola 8 taškai.

Rungtynių apžvalga:

Statistika

Antrosios serijos iki trijų pergalių rungtynės taip pat Barselonoje vyks penktadienį, Kaune komandos pirmąsyk susikibs gegužės 3 d.

„Žalgirio“ vyrams tai trečia atkrintamųjų patirtis modernioje Eurolygoje. Visus kartus ketvirtfinalyje jie startavo iš autsaiderių pozicijos ir pavogė po vieną pergalę svečiuose: 2018 m. žaliai-balti 3:1 pranoko „Olympiakos“ (pirmos akistatos – 87:78 ir 68:79), o 2019-aisiais 1:3 nusileido „Fenerbahčei“ (pirmi mačai – 43:76 ir 82:80).

Antradienį katalonų treniruotėje „Blaugrana“ arenoje nebuvo matyti gynėjo Cory Higginso.

Bent jau grumtynių su Kauno „Žalgiriu“ pradžią amerikietis praleido dėl nugaros skausmų. Š. Jasikevičius teigė nežinantis, kada jis gali sugrįžti į rikiuotę.

K. Maksvytis galėjo remtis visais krepšininkais įskaitant ir Isaiah Taylorą, kuris prieš beveik dvi savaites buvo patyręs traumą Miunchene, akistatoje su „Bayern“.

Per visą istoriją „Žalgiris“ ir „Barcelona“ galynėjosi 37-ą kartą, lietuviams palankiai baigėsi tik 7 dvikovos.

„Blaugrana“ arenoje šeimininkaujant Š. Jasikevičiui kauniečiams dar nėra pavykę laimėti. Paskutinį kartą „Barca“ jos pačios tvirtovėje buvo įveikta 2017-aisiais, kai Šaras dar stovėjo priešingoje barikadų pusėje.

Šiame reguliariajame sezone ekipos pasidalino po pergalę namuose. „Barcelona“ turnyro lentelėje finišavo antra (23/11), „Žalgiris“ – septintas (19/15).

„Barcelona“ – etatinė atkrintamųjų varžybų dalyvė. Ketvirtfinalyje katalonų nebuvo tik 2017 ir 2018 metais. Nuo 2020-ųjų treniruojant Š. Jasikevičiui komanda iki šiol abu kartus žaidė finalo ketverte ir užėmė atitinkamai antrą bei trečią vietas.

Pusfinalyje šios poros nugalėtojo lauks Madrido „Real“ (Ispanija) arba Belgrado „Partizan“ (Serbija).