Po 15 metų pertraukos turnyre triumfavo jaunieji žalgiriečiai – 69:65 (22:19, 10:20, 13:13, 24:13).

Trečiame kėlinyje žaliai-balti atsiliko 14 taškų skirtumu (38:52), tačiau nesutriko ir lemiamu metu parodė aukštesnę klasę bei šaltesnius nervus.

Kertiniu tapo Dovydo Butkos tritaškis iki finalinės sirenos likus 19 sekundžių ir kitoje atakoje sekęs Motiejaus Krivo blokas.

Nugalėtojams Gytis Nemeikša surinko 16, Liutauras Lelevičius – 14, o Kajus Kublickas – 13 taškų.

Įdėmiai varžovų gynybos prižiūrėtas Motiejus Krivas pridėjo 9 taškus ir 13 atkovotų kamuolių.

Mažeikiškiams 16 taškų sukaupė mačo pabaigoje išsibaudavęs Artūras Jomantas (9 atk. kam.), 15 – Karolis Guščikas, 13 – Karolis Babušis, 11 – Jokūbas Rubinas, 10 – Simas Jasaitis.

Finalo ketverto MVP tapo „Žalgirio-2“ kapitonas G. Nemeikša.

21-erių metų kaunietis Telšiuose vykusiuose finaluose vidutiniškai rinko po 14,5 taško, 9 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus bei 21 naudingumo balą.

Po penkerių metų pertraukos į finalo ketvertą grįžęs „Žalgiris-2“ aukso medalius iškovojo pirmą kartą nuo 2007-2008 m. sezono.

Iki mačo pabaigos likus 56 sek. M. Krivas abejotiname epizode išprovokavo penktąją A. Jomanto asmeninę pražangą, bet K. Guščikas persvėrė rezultatą saviškių naudai (64:65).

Likus 19 sek. po „M Basket“ krepšiu kilo sąmyšis, po kurio kamuolys atsidūrė D. Butkos rankose. Šis nedvejodamas smeigė tolimą metimą – 67:65.

Kitoje aikštės pusėje po krepšiu akiplėšiškai veržėsi K. Babušis, bet jo mestą dvitaškį lengvai nupūtė M. Krivas. Rungtynes taikliais baudos metimais uždarė Gytis Nemeikša (69:65).

Turnyro pusfinalyje šeštadienį Mažeikių komanda įveikė marijampoliečius 92:83, o jaunieji kauniečiai pranoko telšiškius 79:71.