Roneno Ginzburgo ir Manto Šerniaus auklėtiniai nuo gruodžio pradžios buvo nuskynę net 31 pergalę iš eilės (11 – Europos taurėje ir 20 – Latvijos-Estijos lygoje), tačiau šeštadienį sensacingai suklupo antrose pastarojo turnyro ketvirtfinalio rungtynėse.

Reguliariojo sezono nugalėtojai „Prometej“ (29-1) krepšininkai Estijoje po dviejų pratęsimų 105:107 (25:27, 18:21, 23:24, 22:16; 12:12; 5:7) neatsilaikė prieš aštuntoje pozicijoje likusią „Viimsi“ ekipą.

Ukrainos atstovai trečiame kėlinyje atsiliko 11 taškų skirtumu, tačiau sugebėjo šį deficitą panaikinti. Vis dėlto per papildomą laiką solidžiau sužaidė šeimininkai.

Svečiams Gianas Clavellas surinko 33 (10 rez. perd., 7 atk. kam.), Ondrejus Balvinas – 22 (17 atk. kam.), o D. J. Stephensas – 18 taškų.

Estai, kuriems Karlas-Johanas Lipsas atnešė 24, o Malikas Antonyo Toppinas (14 atk. kam.), Devinas Lee Harrisas (9 rez. perd.) ir Siimas-Markusas Postas (8 rez. perd.) – po 16, išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

Lemiama akistata numatyta pirmadienį. Ją laimėsiantis kolektyvas pateks į Finalo ketvertą Taline.

Pirmąjį komandų mačą Rygoje užtikrintai 91:69 laimėjo „Prometej“.

Primename, kad už daugiau nei 1500 kilometrų nuo tikrųjų savo namų – jau ilgiau nei metus karo niokojamos šalies Slobožanskės miestelio – įsikūręs „Prometej“ nuostabiai atrodo ir Europos taurėje, kur triumfavo A grupėje.

Aštuntfinalyje ukrainiečiai susigrums su Hamburgo „Towers“ iš Vokietijos.