Joano Penarroya auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 92:69 (25:27, 13:17, 22:14, 32:11) susitvarkė su Stambulo „Fenerbahče“ (18-14) krepšininkais ir likus sužaisti du turus nustūmė „Žalgirį“ atgal į devintąją vietą.

Tris kėlinius komandos žaidė taškas į tašką, o baskai į priekį (60:58) išsiveržė tik paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis. Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje turkai nustojo pulti, o karjeros mačą žaidusio Vanja Marinkovičiaus vedami šeimininkai nušlavė varžovus su vėju.

Tadas Sedekerskis dėl traumos nežaidė, o Rokas Giedraitis per 37 minutes pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 19 naudingumo balų.

„Baskonia“: Vanja Marinkovičius 35, Dariusas Thompsonas 13, Rokas Giedraitis (10 atk. kam.) ir Daultonas Hommesas – po 12, Maikas Kotsaras 8.

„Fenerbahče“: Johnathanas Motley 18, Carsenas Edwardsas 16, Tarikas Biberovičius 10, Nickas Calathesas 9, Nigelas Hayesas-Davisas 7.

Nuo baskų ir lietuvių per vieną pergalę atsiplėšė Belgrado „Partizan“ (18-14) komanda, kuri namuose 104:90 (21:23, 28:15, 29:34, 26:18) nugalėjo Madrido „Real“ (22-10).

Željko Obradovičiaus auklėtiniai jau antrajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą 49:36, tačiau svečiai iš Ispanijos sugebėjo prisivyti 72:78.

Galiausiai serbai varžovus palaužė ketvirtajame kėlinyje kuriame „Partizan“ pabėgo į priekį 98:80 ir klausimų nebepaliko.

„Partizan“: Kevinas Punteris ir Mathiasas Lessortas (8 atk. kam.) po 16, Dante Exumas 15, Jamesas Nunnally 14, Alenas Smailagičius 11, Ioannis Papapetrou 10 (5 atk. kam.).

„Real“: Džananas Musa 22, Gabrielis Deckas (7 atk. kam.) ir Mario Hezonja (7 atk. kam.) po 17, Adamas Hanga 10, Vincentas Poirier 9.

„Žalgiriui“ reguliariojo sezono pabaigoje nepalanku turėti vienodą pergalių-pralaimėjimų santykį tiek su „Baskonia“, tiek su „Partizan“, tačiau kauniečiai turi pranašumą prieš „Fenerbahče“ klubą, kuris šiuo metu turi tik viena pergale daugiau.

„Žalgiris“ iki reguliariojo sezono pabaigos namuose sužais su Tel Avivo „Maccabi“ ir svečiuose sutiks Miuncheno „Bayern“, o „Baskonia“ namie kovos su Vilerbano „Asvel“ ir išvykoje žais su Pirėjo „Olympiakos“.

Stambulo komandai iki reguliariojo sezono pabaigos liko sužaisti su miesto derbį su „Anadolu Efes“ namuose ir atlaikyti Belgrado „Crvena Zvezda“ iššūkį išvykoje. „Partizan“ dar kovos su „Monaco“ ir Atėnų „Panathinaikos“.

Penktadienį Eurolygoje buvo žaidžiamas ir Graikijos grandų mūšis, kuriame Pirėjo „Olympiakos“ (23-9) ekipa namie 81:73 (16:17, 17:21, 24:10, 24:25) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (11-12).

Pralaimėtojų gretose buvo pastebimi lietuviai. Artūras Gudaitis per 21 minutę surinko 12 taškų (5/6 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą. Marius Grigonis per 17 minučių pelnė 8 taškus (0/1 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Olympiakos“: Tarikas Blackas 21, Aleksandaras Vezenkov 19, Thomas Walkupas 11 (7 atk. kam., 13 rez. perd.), Moustapha Fallas 8.

„Panathinaikos“: Parisas Lee 15 (5 rez. perd.), Dwayne'as Baconas 14 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Artūras Gudaitis 12 (6 atk. kam.), Marius Grigonis 8.

Kitose penktadienio rungtynėse Belgrado „Crvena Zvezda“ (15-17) svečiuose 76:60 (17:19, 20:23, 19:11, 20:7) nugalėjo Vilerbano „Asvel“ (8-24).

ASVEL: Nando De Colo 14, Dee Bostas 11, Charlesas Kahudi 11 (4 atk. kam.), Jonahas Mathewsas 6.

„Crvena Zvezda“: Ognjenas Dobričius 18, Facundo Campazzo 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Benas Bentilas 10, Luca Vildoza 10 (6 atk. kam., 8 rez. perd.).