Aštuntfinalio serijose komandos kovoja iki 3 pergalių.

Panaikino 15 taškų deficitą

„Rytas-2“ tapo pirmąja komanda, kuriai pavyko įveikti reguliariajame sezono aukštesnę vietą užėmusią komandą. Devintas finišavęs „Ryto“ jaunimas per pirmąsias aštuntfinalio rungtynes 84:79 (20:26, 13:18, 25:22, 26:13) palaužė aštuntąją vietą reguliariajame sezone užėmusią kitą Vilniaus ekipą – „Steką“.

Trečiajame kėlinyje „Stekas“ turėjo net 15 taškų persvarą (53:38), tačiau spurtavęs „Rytas-2“, likus kiek mažiau nei 2 minutėms iki mačo pabaigos, po Luko Valantino metimo persvėrė rezultatą savo naudai (76:75). Tada „Steko“ žaidėjas Kostas Jonuška sumetė baudas, bet Modestas Babraitis pelnė 4 taškus ir „Rytui-2“ vėl suteikė pranašumą (80:77).

Tiksint paskutinėms 22 sekundėms Justas Sinica baudos metimais bandė gelbėti „Steką“ (79:80), bet keturis baudų metimus sumetęs Arnas Adomavičius uždarė rungtynes.

„Ryto-2“ gretose išsiskyrė A.Adomavičius, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 24 taškai (4/10 dvit., 1/7 trit., 13/14 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 30 naudingumo balų. M.Babraitis per 26 minutes surinko 14 taškų (4/9 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus kamuolius bei 23 naudingumo balus.

„Steko“ komandai Tadas Rinkūnas per 37 minutes pelnė 21 tašką (3/5 dvit., 3/9 trit., 6/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus. K.Jonuška pridėjo 19 taškų (0/2 dvit., 4/11 trit., 7/7 baud.), 3 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 3 perimtus kamuolius bei 15 naudingumo balų.

Antrąsias serijos rungtynes komandos „NBA Basketball School“ salėje Vilniuje žais šeštadienį nuo 17 val.

Apgynė savo tvirtovę

Pagirtinai per pirmąsias rungtynes kovėsi ir 11-as reguliariajame sezone likęs Vilkaviškio „Perlas“, tačiau pergalę per pirmąsias aštuntfinalio serijos rungtynes vis dėlto iškovojo šeštąją vietą užėmusi „Šilutė“. Pamario ekipa namie po sunkios kovos nugalėjo 81:76 (26:24, 16:20, 25:14, 14:18).

Trečiojo ketvirčio viduryje „Perlas“ dar buvo priekyje (51:50), tačiau tuomet šeimininkai kėlinį užbaigė spurtu 17:7 ir įgijo 9 taškų persvarą (67:58).

Lemiamo kėlinio viduryje Povilas Gaidys tritaškiu padėjo šilutiškiams susikrauti rekordinį 15 taškų pranašumą (79:64), tačiau svečiai iš Vilkaviškio surengė atsakomąjį spurtą 12:2. Vis dėlto išsigelbėti nuo pralaimėjimo jiems nebeužteko laiko.

Šilutės komandai per šias rungtynes Karolis Sapiega ir Deividas Anužis pelnė po 13 taškų, o Vilkaviškio ekipoje išsiskyrė Rokas Stankevičius, kurio sąskaitoje buvo 14 taškų.

Antrąsias rungtynes komandos sekmadienį nuo 16 val. žais Vilkaviškyje.

Trečias spurtas nemelavo

Tik per trečiąsias ketvirtadienio rungtynes viena komanda buvo ženkliai stipresnė už kitą – Kauno r. „Atletas“ 109:84 (21:17, 28:24, 36:27, 24:16) nepaliko šansų Joniškio „Delikateso“ krepšininkams.

Puikiai rungtynes pradėję šeimininkai dviženklį pranašumą įgijo jau įpusėjus pirmajam kėliniui, kuomet po Gyčio Sirutavičiaus tritaškio atitrūko 14:3. Visgi šaltą dušą gavę svečiai sugebėjo atsitiesti ir po 10 minučių atsiliko tik 17:21.

Antrasis ketvirtis tapo pirmojo kopija. Kėlinio pradžioje spurtavęs „Atletas“ įgijo solidų pranašumą (44:27), tačiau „Delikatesas“ prieš ilgąją pertrauką sugebėjo atsilikimą sušvelninti iki 41:49.

Visgi savų sirgalių akivaizdoje rungtyniavęs „Atletas“ po pertraukos užkūrė puolimo mašiną, per trečiąjį kėlinį sukratė 36 taškus ir šį kartą jau negrįžtamai pabėgo toli į priekį – 84:67.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo G.Sirutavičius, per 28 minutes pelnęs 24 taškus (5/6 dvit., 4/9 trit.). Joniškio ekipai Darionas Rackley surinko 18 taškų.

Antrosios šios serijos rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį nuo 16 val. Joniškyje.

Revanšo sieks Palangoje

Ketvirtoji aštuntfinalio serija tarp Šakių „Vyčio-VDU“ ir Palangos „Kuršių“ prasidėjo dar trečiadienį, o pirmąsias rungtynes zanavykai laimėjo 91:74.

„Kuršiai“ sieks atsitiesti per rungtynes Palangoje šeštadienį nuo 19.30 val.